0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. K.

Dövizden TL ye geçiş Bağlama ve Kiralar
« : Eylül 13, 2018, 09:34:35 »
Son günlerde alınan politikalar ve kulağıma gelenler arasında menkul ve gayrimenkul kira sözleşmerinde kısa bir zaman içerisinde döviz ise otomatik olarak TL ye döneceğiydi. Sanırım bunu ilk yapan sığacıktaki Teos marina mıydı yoksa Netsel marina mıydı hatırlayamıyorum ama gördüğümü çok iyi hatırlıyorum. Merak ettiğim Bu uygulamalar önümüzdeki günlerde tüm limanlarda bi ekol halini alır mı merak ediyorum.

*

H. Ö.

Ynt: Dövizden TL ye geçiş Bağlama ve Kiralar
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2018, 10:13:14 »
Bu konu çok muallak. Hukuksal bir alt yapısı yok. Sözleşmeler hangi değer üstünden yapılacak. Sözleşme imzaladığımız günün kuru üstünden mi. Yoksa herkes kafaya göre bir bedel mi beliryecek. İşine gelirse mantığıyla. Netice de yiyin birbirinizi denmiş..

*

S. G.

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2018, 17:49:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu konu çok muallak. Hukuksal bir alt yapısı yok. Sözleşmeler hangi değer üstünden yapılacak. Sözleşme imzaladığımız günün kuru üstünden mi. Yoksa herkes kafaya göre bir bedel mi beliryecek. İşine gelirse mantığıyla. Netice de yiyin birbirinizi denmiş..
Bu husus mahkemeye taşınır; yeni sozlesme yapilmiyor, eski sözleşme yenileniyor, hukukçu olarak yeterli incelemeden ilk kanaatin sözlesme tarihindeki kur uzerinden olmalı.

*

Ç. K.

« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2018, 02:03:38 »
Meğersem doğru hatırlıyormuşum, sanırım biraz eski ama bu tarz kampanyalardan haberdar olmak gerekli.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap