0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. K.

Balıkbulucu
« : Mayıs 26, 2018, 00:33:38 »
Herkeze merhaba garmin striker 4cv balık bulucu ve gps almayı düşünüyorum acaba kullanan varmı bilgi verebilecek nasıl bir ciğazdır

*

A. Y.

Ynt: Balıkbulucu
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2018, 13:30:52 »
cahilligime verin ama ben de merak ediyorum su balikbulucularin marifetlerini.. balik dedigin dakkasi dakkasina uymayan seri bir hayvan..  e geldin, motoru durdurdun, oltayi actin, atana kadar asagida neler oluyor yav.. 

bir arkadas aliexpress den almis 100 dolara.. bizim caparilerin kursununu ignesini balik diye algiladi.. balik varsa vardir, tutarsin.. yoksa tutamazsin.. gelirse tutarsin, kacarsa tutamazsin yahu dedim kapat sunu..
oteki de 3000 liralik makine almis.. bunu anlattim "bu oyle degil agabey" falan filan dedi.. e iyi dedim "Edremit korfezinde bulursun onunla kupesleri, aferim"..

hakikatten cok merak ediyorum bu aletlerin en kabadayisi ne yapabiliyor.. en detay ne verebiliyor ?

*

M. C.

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2018, 13:28:11 »
Bendede raymarine a70 charploter balık radarlısı var ama hiç balık yakalayamadım

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2018, 14:39:22 »
Balık bulucular derinlik göstergelerinin biraz daha hassasıdır. Dalga gönderip geri gelen sinyalin şiddetine ve zamanına göre derinliği veya aradaki cisimleri gösterirler. Ağla avlanan yani bir balık sürüsünü çeviren balıkçı motorlarında işe yarar. Tek tek balıkları görmek sanırım imkansıza yakındır.

*

M. C.

« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2018, 14:42:16 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Balık bulucular derinlik göstergelerinin biraz daha hassasıdır. Dalga gönderip geri gelen sinyalin şiddetine ve zamanına göre derinliği veya aradaki cisimleri gösterirler. Ağla avlanan yani bir balık sürüsünü çeviren balıkçı motorlarında işe yarar. Tek tek balıkları görmek sanırım imkansıza yakındır.

Kesinlikle katılıyorum. Bir balıkçı dost bana sonarı kullanırken sadece aniden derinleşen topuklar yakalamaya çalış demişti. Bir kaç tane buldum ama hem ırgat çekmez( 20 -30) metre derinlik hem çapa takılır ( malul topuksa kayalıltır)korkusuyla hiç deneyemedim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

M. Ö.

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2018, 15:11:25 »

Ahmet bey, 9 mt lik yelkenli teknemde Navman Depht derinlik göstergesi var. ancak sağlıklı çalışmadığını düşünüyorum. bazen 4 mtlik yeri 20 mt , derin olan yerleri de sığ gösterdiği oluyor. transducer kekamoz olmuştur diye düşünüyordum  ancak geçen haftalarda daldım gayet temiz gözüküyor. sorum şu;yeni bir gösterge yerine balık bulucusu almam daha doğru mu olur?
yada navman tamiri mümkün mü ?
*

C. D. (. Ü. S.

« Yanıtla #6 : Kasım 02, 2018, 10:50:01 »
Ne kadar faydalı olacağı tartışılır bu aletlerin kesinlikle. Ufak ve çevik hayvanlar. Ne kadar anlık ve doğru gösterebilir ki?
*

O. E.

« Yanıtla #7 : Kasım 02, 2018, 12:20:33 »
Ne kadar faydalı olacağı tartışılır bu aletlerin kesinlikle. Ufak ve çevik hayvanlar. Ne kadar anlık ve doğru gösterebilir ki?

Tek tek balıkları göstermiyor zaten.
Yani TV gibi değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

L. A.

« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2018, 12:44:23 »
Bu aralar yeni üyeler dikkat çekici bir biçimde sanki trolleme yapar gibi mesajlar yolluyorlar. Daha 2 gün önce ponçik rumuzlu üye gördüm. Bu üyemiz de üye olur olmaz birkaç yıllık konulara yorumlar yapıp, sorular sorarak dikkatimi çekmeyi başardı sağolsun.
*

A. D.

« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2018, 16:26:35 »
Balık bulucunun avantajı dipteki topukları bulmaya yaraması. Yoksa ağ çevirmeyecekseniz bir faydası tabii ki yok. Topuğu bulmakla da iş bitmiyor topuğun kafasınada demiri atarsanız uzunca bir süre yine balık tutamazsınız o demir orada olduğu sürece. O nedenle Demiri en az 50-60 metre uzağa atıp rüzgara göre üstüne düşmeye çalışmanız gerek.
*

Z. T.

« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2018, 18:48:04 »
Yabancı veya yerli üretim teknelerde genellikle kullanılan combo chartplotter modellerindeki balık bulucu fonksiyonları genellikle derinlik izleme amaçlı tasarlanmıştır. Buda genellikle amacı karşılar ve yeterlidir. Ancak en az orta düzey balık bulucum olsun trofe balık tutayım, ayrıntılı dip yapısını ve dip balıklarını göreyim balıkların hangi metrede olduğunu tahmini olarak türünü ve büyüklüğünü vs vs gibi detayları bilmek isterseniz o zaman iş değişiyor, orta sınıf balık bulucularda çıkış min.600 W olmalı ve transducer dediğimiz ayna ise yine 600 W olmalıdır. Balık bulucu tamamen kişinin ne istediği veya neye ihtiyacı olduğu ile ilgili bir  durumdur. Zira sadece profesyonel balık bulucular ortalama 8000-9000 TL den başlamakta  aynaları ise de  25000 TL kadar çıkabilmektedir. Hafta sonu 1 veya 2 kg balık istavrit, mezgit gibi balık tutayım derseniz bir şekilde balık bolsa zaten tutarsınız  ayrıca ömür boyu satın alacağınız balık bedeli cihaz bedelinin yarısı bile tutmaz tabi amacınız ve beklentiniz farklı değilse.