0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Yunan Adalarına Vizesiz Gidilirse Sonucu Ne Olur?
« : Şubat 23, 2014, 20:10:48 »
İyi akşamlar,

Bu yaz Corfu'dan gelirken Yunanistan'da bi çok yere uğradık, yol boyunca her hangi bir yerde hiç kimse pasaport kontrolü yapmadı, evrak işlemleri kapsamında Port Polis'le sadece üç yerde muhatap olduk, bunlardan birisi Patras (Bayan polis resmi işlem yapmadı), diğeri Siros Finikas (Bağladığımız yer Port Polise aitmiş) ve son olarak çıkış işlemleri için Sakız.

Malum vize çıkarmak zahmetli, maliyetli (geçen sene eşimin ve benim vize işlemleri sigorta dahil 550 tl civarında tutmuştu) ve zaman alıyor; bir sürü belge hazırla vs. vs. Birçok kişinin aşağıdan yukarı ya da yukardan aşağıya giderken günübirlik adalara vizesiz uğradığını biliyorum/duyuyorum.

Şimdi bizim tekne Foça'da haftasonu istesem gidebilirim Midilli'ye ya da Sakız'a, bi kaç gün için kim uğraşacak o kadar vize işlemleriyle, zaten vize çıkartmak isteseniz maliyeti ve ayıracağınız zamandan dolayı vaz geçersiniz gitmekten, tabi 3 aylık veya daha fazla süre için vize çıkarırsanız o ayrı.. Benim sorum vizesiz Yunanistan'a tekneyle giriş yapmanın cezası nedir, neler oluyor böyle durumda? Sadece sınır dışı mı ediyorlar, kara liste gibi bi şeyin içine dahil mi oluyorsunuz, para cezası ya da hapis cezası gibi bi şeyler varmı?  Vizesiz Yunan adalarına gitmenin cezası nedir, bilen var mı? Vizesiz adalara gidip başına kötü bişey gelen var mı? Göze alınabilir bi şey mi yoksa hayatınız kararır mı?

Saygılar

*

T. A.

Ynt: Yunan Adalarına Vizesiz Gidilirse Sonucu Ne Olur?
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2014, 20:11:59 »
Sigara ,iç çamaşırı benden Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. K.

« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2014, 20:24:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sigara ,iç çamaşırı benden Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cezası hapis mi yani, abi?

*

Ü. G.

« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2014, 20:27:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

internette böyle de bir fotoğraf var.

*

K. K.

« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2014, 20:30:17 »
Ünsal Korsanım fotoğraftaki doğru mu yaa?

Doğruysa vizeyle bile gitmem adalara, ne olur ne olmaz yani..

*

K. K.

« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2014, 20:32:39 »
Herkes sanki vize alıyor, bu fotoğraftaki amcanın yerinde olan korsan var mı ki acaba?
*

Ü. G.

« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2014, 20:33:52 »
bilemiyorum gerçek olabilir ama bu uç bir fotoğraf. genelde bu kadar kötü olacağını sanmam.  ancak yasa dışı girişler için yasalarını uygularlarsa durum iyi olmaz.  internete farmakonisi yazarsanız bir sürü kaçak insan fotoğrafı çıkar. bu ada didime çok yakın olduğundan oraya kaçış fazla ve adada askeri bir üs var. bu kaçaklar için.
*

K. K.

« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2014, 20:36:21 »
Bizim amacımız Farmakonisi'ye gitmek değil, haftasonu Sakız ya da Midilli yapıp sonra yeniden geri dönmek..
*

Ü. G.

« Yanıtla #8 : Şubat 23, 2014, 20:39:18 »
biliyorum ama yasa dışı girişlerin sonucu bu olsa kimseye şikayet edemezsiniz. siz forumda herkesin resmi çıkış yapmadan gittiğine bakmayın. bu fotoğrafın birinin başına gelmeyeceği anlamına gelmez.
*

E. O.

« Yanıtla #9 : Şubat 23, 2014, 20:42:05 »
Kadir Korsanım, bu sorunun cevabı, bu forumda çok yazıldı çizildi.. (ararsanız bulursunuz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
Açık açık cevap vermek sorun yaratabilir düşüncesindeyim, ayrıca her farklı bir örnek kendine has koşullarda oluşuyor, benim başıma iş gelmemiş olabilir ama bir başkasının başına gelmiş olabilir...

Son zamanlarda daha sıkı kontrol olduğunu biliyorum.
Geçenlerde Symi ana limanda vize nedeniyle bağlanamamıştık, biz de Pedi koyunda alargada kalıp, botla çıkıp, otobüsle Symi merkeze gitmiştik. (anladın sen onu..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
*

T. A.

« Yanıtla #10 : Şubat 23, 2014, 20:45:09 »
Eyüp korsanım çok ve net anlaşılır biçimde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. K.

« Yanıtla #11 : Şubat 23, 2014, 20:46:19 »
Bunu yaşayanlar vardır mutlaka, tekneyle gittiniz bağladınız belediye iskelesine, bi tane Port Polis geliyor ofise gelin vs. ya da pasaport falan soruyor, siz de dediniz ki işte atıyorum, İstanbula gidiyoruz, burda motorin alcaz, kahve içip gideceğiz, yalnız şu an vizemiz yok diye mazeret uydurdunuz..Adamlar hemen yasadışı giriş yapmış kaçakçı muamelesi yapmıyorlardır muhtemelen, ayrılın burdan falan diyorlardır diye düşünüyorum.
*

K. K.

« Yanıtla #12 : Şubat 23, 2014, 20:47:09 »
Eyüp Korsanım anladım ben onu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. G.

« Yanıtla #13 : Şubat 23, 2014, 20:48:59 »
Tavsiye etmiyorum  . Yakalanırsan türkiye ye haber verirler çift taraflı çarpılırsın . Abuk sabuk sorularla arada kalırsın ancak arıza yakıt hava durumu  gibi nedenlerle yanaşırsan bir şey olmaz

Andros adasına böyle yanaştım port polisine gittim olayı anlattım bir hafta adada kaldım hiç problem olmadı
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2014, 20:50:34 Gönderen: Tümay Gören »
*

E. O.

« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2014, 20:51:53 »
Evet! ayrılın diyorlar...

Bu konuda onlarca farklı örnek verebilirim.
Meis de farklı, Rodos da farklı, Symi de farklı, Kos da farklı..
Cyladesler de ise daha farklı davranıyorlar..

Eğer gittiğiniz adada Port Police gidip ben gezmeye geldim vizem yok derseniz tek ve net bir tavır alıyorlar, çözün teknenizi ve gidin diyorlar.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2014, 20:52:46 Gönderen: Eyüp Oğan »