0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. G.

Ynt: S/V Amanin - Haldun Karagöz dünya turu - Doğu
« Yanıtla #60 : Aralık 18, 2017, 15:43:59 »
Haldun korsandan haberler var!Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

E. O.

« Yanıtla #61 : Aralık 18, 2017, 17:11:15 »
Buradan arızanın ne olduğunu çıkarabiliyormuz ? Ana direğin tamamının veya bir kısmının koptuğunu düşünebilirmiyiz ?

Elektroniklerin antenlerinin bunun üzerinde olması irtibaatının kesilmesinin sebebi olabilir mi?

O zaman balonu arka direk üzerinden mi kullanıyor Haldun kaptan ?

*

S. B.

« Yanıtla #62 : Aralık 18, 2017, 20:04:43 »
Instagram mesajını okuyunca dolaylı olarak ailesine sordurttum.

Maalesef ana direk kırılmış, direkle birlikte haliyle elektronikler de gitmiştir.

Neyse ailesine söylediği kadarıyla yaralanma yokmuş. Büyük tehlike atlatmış.

*

S. G.

« Yanıtla #63 : Aralık 18, 2017, 22:23:15 »
Ana direk nasıl kırılır acaba? 50 knot havada yelken açan bir acemi olmadıktan sonra. Tekne de amel neticede. Tecrübeli bir korsan aydınlatabilir mi beni rica etsem?

*

E. O.

« Yanıtla #64 : Aralık 18, 2017, 22:34:07 »
Ve kırık ana direkle, sadece arka direk ve ona bağlı balonla binlerce mil geliyor.... Hemde öyle bir rotadan geliyor ki tekneyi terketse günlerce yardım ulaşmaz. Bana kalsa en yakın limana ulaşmayı düşünürdüm. Büyük cesaret..

Allah yardımcısı olsun.

*

A. B.

« Yanıtla #65 : Aralık 19, 2017, 00:10:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ana direk nasıl kırılır acaba? 50 knot havada yelken açan bir acemi olmadıktan sonra. Tekne de amel neticede. Tecrübeli bir korsan aydınlatabilir mi beni rica etsem?

O havada yelken açanın acemi olmadığına emin olabilirsiniz bence. Ama bazen toplamak mümkün olamayabiliyor. Daha pek çok şey olabiliyor. İnsan başına gelmeden tahmin edemiyor maalesef.
*

A. B.

« Yanıtla #66 : Aralık 19, 2017, 00:15:23 »
Osman Atasoy'un bir sohbetinden hatırlıyorum : "insan ancak kendi deneyiminden öğrenebiliyor " gibi bir söz ediyordu. Gerekçe olarak da "başkalarının deneyimlerinden öğrenebilsek, o kadar okuduktan sonra benzer yanlışlıkları yapmazdık" diye ekliyordu.
Kelimeler tam doğru değildir. Ben aklımda kalanları (veya anlayabildiğim kadarını) yazıyorum.
Kendisi de buralardadır umarım ve eksiklerimi tamamlar.

(Vay be bu 250. mesajım olmuş. 10 yıl için çok uygun bir sayı benim gibi asosyal bir insan için)
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2017, 00:17:34 Gönderen: Ali Baha »
*

E. S.

« Yanıtla #67 : Aralık 19, 2017, 21:09:55 »
Büyük geçmiş olsun, cidden büyük bir işe girişmişti, kendisine bir şey olmamış ya, önemli olan o..
*

E. S.

« Yanıtla #68 : Ocak 10, 2018, 18:01:58 »
Haldun Kaptan'dan haber varmı? Kanaryalara ulaşabildimi acaba?
*

K. G.

« Yanıtla #69 : Ocak 10, 2018, 20:56:29 »
Selamlar, herhalde moral ile ilgili birşey oldu. Aniden instagram paylaşımlarınıda kapatıp sırra kadem bastı diyelim. Cabo Verde’den sonrası yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

S. B.

« Yanıtla #70 : Ocak 10, 2018, 21:17:29 »
Yarın öğrenip yazarım.

Ben de merak ediyorum, bu akşam aramak için geç oldu.
*

S. B.

« Yanıtla #71 : Ocak 13, 2018, 00:48:32 »
En son geçen hafta ailesiyle konuşmuş. Ocak sonunda Türkiye'ye gelecekmiş. Şu anda yolda ve başka detay yok.

Tahminen tekneyi ya Fas ya da Kanarya adalarında bırakıp uçakla Türkiye'ye gelecek.

Yeni bilgi aldıkça yazarım.
*

S. B.

« Yanıtla #72 : Ocak 13, 2018, 15:00:46 »
Güncelleme:

Haldun kaptan bugün uçakla memlekete geliyormuş. Tekne tamirdeymiş. Nerede tamir edildiğini öğrenemedim ama direk Fransa'dan geleceğine göre büyük ihtimal Kanarya adalarındadır. Fas'ta gümrükle uğraşmak insanı hayatından bezdirir.

Bir süre burada kalıp tamir sonrasında dönecek mi yoksa seyahate devam mı edecek karar verecekmiş.

Mesaj sonu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. B.

« Yanıtla #73 : Haziran 17, 2018, 13:45:06 »
Haldun Karagöz kırılan direği tamir ettirip  tekneyi memlekete getirmiş ve tekrar mesleğine geri dönmüş.

Seyahat iptal.  Direk kırılması devam etmesine engel oldu ve hayatını kurtardı diyebiliriz.

Geçmiş olsun.
*

E. S.

« Yanıtla #74 : Haziran 17, 2018, 15:00:28 »
Evet, büyük gecmis olsun kendisine, her işte bir hayır vardır diye boşa dememisler...