0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. G.

Ynt: Karavan Tuvalet Çözümü
« Yanıtla #15 : Aralık 21, 2015, 10:58:41 »
Tuvalet cozumu karavandan daha pahaliya mal olacak sanirim.

*

H. D.

« Yanıtla #16 : Aralık 21, 2015, 11:25:32 »
Ali korsanım ormanlık kamp yerine gitti isen zaten orada ihtiyacını gidermek için bir hela yapılmıştır,yok sen ıssız bir yerde isen zaten dert degil işte tarif edildiği gibi ıssız bir yer,ormanı gübreleyiver olsun bitsin.
Ali korsanım bende 13m3 lük fiat dukato kapalı kasa kamyonet var,sadece geçtiğimiz bu yaz karı koca;  iki ayrı dönemde 11.000 km yazı ile onbirbinkilometre gezdim.Doğuya dogru Gürcistan ve Rusya batıya dogru Bulgaristan (Öcal korsanıma 2 gün misafir olduk) Romanya,Makedonya,Yunanistan gezdik.Her zaman arabamızda yer yatagında yatıp uyuduk,Piknik tüpünde yemek yapıp araç içi  yer sofrasında yedik,hiç bir zaman karavan parkına girmedik(bana göre lüzümsüz harcama) ama hiç bir zaman İhtiyaç gidermek dert olmadı,ya cevredeki bir WC yi bulduk yada tabiatın çalı dibini.
Ali korsanım bak benle fazla uğraşma sonra elimide öptürmem ona göre Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali korsanım birisinden alıntı yapıp yazacagın zaman alıntıyı tıklayınca senin yazı yazacagın pencerede alıntı yazısının altında  (  [/quote[/size][/color]]   ) sembolü çıkıyor,sen yazını bu sembolden sonraki satırdan itibaren yaz ki yazdıkların ayrı gözüksün.
Son bir şey daha Karavancı olarak -Gezenbilir- sitesine kayıtlımısın.
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 11:26:47 Gönderen: Hüseyin Durmaz »

*

A. Ü.

« Yanıtla #17 : Aralık 21, 2015, 12:10:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali korsanım ormanlık kamp yerine gitti isen zaten orada ihtiyacını gidermek için bir hela yapılmıştır,yok sen ıssız bir yerde isen zaten dert degil işte tarif edildiği gibi ıssız bir yer,ormanı gübreleyiver olsun bitsin.
Ali korsanım bende 13m3 lük fiat dukato kapalı kasa kamyonet var,sadece geçtiğimiz bu yaz karı koca;  iki ayrı dönemde 11.000 km yazı ile onbirbinkilometre gezdim.Doğuya dogru Gürcistan ve Rusya batıya dogru Bulgaristan (Öcal korsanıma 2 gün misafir olduk) Romanya,Makedonya,Yunanistan gezdik.Her zaman arabamızda yer yatagında yatıp uyuduk,Piknik tüpünde yemek yapıp araç içi  yer sofrasında yedik,hiç bir zaman karavan parkına girmedik(bana göre lüzümsüz harcama) ama hiç bir zaman İhtiyaç gidermek dert olmadı,ya cevredeki bir WC yi bulduk yada tabiatın çalı dibini.
Ali korsanım bak benle fazla uğraşma sonra elimide öptürmem ona göre Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali korsanım birisinden alıntı yapıp yazacagın zaman alıntıyı tıklayınca senin yazı yazacagın pencerede alıntı yazısının altında  (  [/quote[/size][/color]]   ) sembolü çıkıyor,sen yazını bu sembolden sonraki satırdan itibaren yaz ki yazdıkların ayrı gözüksün.
Son bir şey daha Karavancı olarak -Gezenbilir- sitesine kayıtlımısın.

hüseyin ağbim profilinizi inceledim.
Çevrimiçi olduğu toplam süre:286 gün, 1 saat ve 19 dakika.Toplam İleti:4.296 iletiToplam Başlatılan Konu:61 konuBaşlattığı anket:0 anketKullandığı oy:6 oy
4296 konuda fikir beyan etmiş iseniz bunların hepsine tecrübe ve deneyim diyelim ( NOBEL LE) Adaysınız benim gönlümde
ANCAK korkum şudur ki,Denenmiş tecrübe deneyim değilse yazdıklarınız.Burada korsanlara yanlış bilgiler aktarıp yanlış şeyler yaptıra bilirsiniz.Bu da korsanlarımız karşısına ağır faturalar çıkarır.Sizden ricam YAŞANMIŞ.DENEMİŞ.TECRÜBE EDİLMİŞ.Konularda yorumlarda bulununuz.Kulak dan dolma teorik bilgilerinizi kendinize saklayın.TEORİKLE .PRATİK. Çok farlı şeyler.Normal hayatta her şey google de yazdığı gibi olmuyor,olmuyor.
NOT:Çok bilğini iddaa edenler  çok yanılırlar.Karşısındaki kişileri de yanıltırlar ( HER İŞTEN ANLARIM ) Bence yanlış bir düşünce .Az.Öz.Bildiği deneyimli olduğu konuda fikir beyan edilmesi her iki tarafında hayrına olacaktır saygılar...

*

C. G.

« Yanıtla #18 : Aralık 21, 2015, 12:14:48 »
Ali korsanım,

Cesaret hapı mı aldın sen?  vay vay vayy yazık olacak sana sen su an itibarıyla zombisin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. T.

« Yanıtla #19 : Aralık 21, 2015, 12:20:25 »
Ali korsanım,

Cesaret hapı mı aldın sen?  vay vay vayy yazık olacak sana sen su an itibarıyla zombisin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bence "bilgisayarım açık kalmış yeğenim yazmış haberim yok" filan deyip az da olsa kurtulma şansı var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #20 : Aralık 21, 2015, 12:23:42 »
Özcan Abim,

Ben cok üzüldüm Ali korsana üçüncü  köprüden atlasa daha iyiydi şu an itibarıyla hiç şansı yok harakiri yapsa belki dokunmaz Hüseyin abi,  o bile belki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #21 : Aralık 21, 2015, 12:29:49 »
Ali korsanım,

İnsan kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe, yeni okyanuslar keşfedemez'.
Cenk Ağbim.Demirden korksam trene binmem:) GERİSİ Teferruat Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #22 : Aralık 21, 2015, 12:34:25 »
valla öyle özlü sözler biliyorum ki idam sehpasında hiçbir işe yaramazlar, sen Özcan abinin dediği gibi yapmayı dene bilgisayar açık kalmış, yeğen bişeyler yazmış falan de istersen şansın yaver giderse kurtarırsın ne bileyim Huseyin abininde nadiren iyi zamanları olabiliyor.
*

H. D.

« Yanıtla #23 : Aralık 21, 2015, 13:07:43 »
Ali korsanım şu gugul  imdat frenine çok asılıyorsun.Ben guguldan değil gugul benden öğreniyor bunu bil.Sadece bu sene 11.oookm gezdim diye başladığım yazıdamı sence" ruyamda gördüklerim"
Şimdi sen beni küçümseyebilirsin; olabilir böyle davranan sadece sen olmadın ki,rahatsız da olmuyorum ben ne bildiğimi çok ama çok net olarak biliyorum,bildiklerimi nasıl ki öğrendi isem bu bilgileri başkasına da iletmeyi isterim.Ben bilgiiletimi yaparken sen bunu ister al ister alma sana kalmış birşey bu.
Hani hazır laf açılmışken Şu metalleri cinko ile kaplamaya dönsek te bilmediğim detayları senden öğrensek.EEE hani bana bilgileri guguldan aktarıyorsun dediğine göre demekki Galvaniz konusuna konuların nereden geldiğini anlayacak kadar hakimsin,bilgilisin.
Haydi bakalım detaylarını anlat;Çelik elektrik diregi sıcak daldırma galvaniz kaplanacak senin beyanın olan KUMLAMA nasıl yapılır,kumlamadan sonra ne yapılır?
Aman dikkat bir yerlerden kes yapıştır filan yapma haaaa.

"TEORİKLE .PRATİK. Çok farlı şeyler"
Bu kelamı siz buyurmuşsunuz, haydi şimdi bana benim teorik bilgimle sanki pratik yapmış gibi yazdığım yani uydurduğum bir yazımı örnek gösteriniz ve sizin bu konuda benim üfürdüğümü anladığınızı ispat etmeye yarayacak olan kendi pratiğinizi anlatıverin.
Çok bilen çok yanılır ama hiç bilmeyen HEP yanılır.
Burada yazı yazarken alıntı yapınca yazdıklarımız ile alıntının bir birine karışmaması için sana kısa bir not yazdım.Bu bilgi gugulda yazmaz,ama merak edip biraz deme yanılma yaşayınca doğruyu buldum,sen bol keden fetva veriyorsun ama bu basit işlem için bile kendiliğinden bir şey yapmıyorsun,sormuyorsun çünkü yazının öyle olmasından bile rahatsız olmuyorsun ben ise işin dogrusu nedir diye kafa patlatıyorum.
Burada seneler evvel yazılmış bir yazı vardı.Gemileri uçurtma ile çekmek hakkında bende olmaz bu iş diye yazdım neden biliyormusun  bilemezsin söyliyeyim;ben hem yamaç paraşütcüsüyüm hemde uçurtma meraklısı uçurucusuyum,şayet büyük bir uçurtma uçurursan yada yamaç paraşütünü yerde bile havalandırıp kontrol etmeye kalkarsan neden olmaz dediğimi o zaman yaşadıklarından dolayı anlarsın.Yok yaşamadı isen işte o zaman bana üfürüyorsun diye küçültücü sözler yazarsın ama benim dediğim gerçek yerli yerinde durur.Galiba kızmaya başladım yazmayayım ki konu kırıcılığa gitmesin
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 13:23:15 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

H. D.

« Yanıtla #24 : Aralık 21, 2015, 13:12:15 »
valla öyle özlü sözler biliyorum ki idam sehpasında hiçbir işe yaramazlar, sen Özcan abinin dediği gibi yapmayı dene bilgisayar açık kalmış, yeğen bişeyler yazmış falan de istersen şansın yaver giderse kurtarırsın ne bileyim Huseyin abininde nadiren iyi zamanları olabiliyor.

Cenk korsanım olur böyle şeyler.
*

Ö. T.

« Yanıtla #25 : Aralık 21, 2015, 13:12:55 »
Ali cim bir dost olarak söyleyeyim sen yol yakınken hemen öp elini Hüseyin abinin bir daha  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sıkıntı o ki ,Hüseyin abi nin diğer adı ''Külyutmaz Hüseyin abi'' dir forumda ve kendi pratiğini yapmadığı hiç bir şeyi yazmaz ve bilmediğine bilmiyorum da der. Biliyorum dediği bir hususta tartışmayı kazanma şansın sıfır. Bu husus 4296 kere test edilip onaylanmıştır. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sen şu rüzgar dümeni işine eğil bence biraz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ü.

« Yanıtla #26 : Aralık 21, 2015, 13:19:46 »
Ali korsanım,

bence "bilgisayarım açık kalmış yeğenim yazmış haberim yok" filan deyip az da olsa kurtulma şansı var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben büyük sözü dinlerim.Özcan ağbi:("bilgisayarım açık kalmış yeğenim yazmış haberim yok")
*

K. B.

« Yanıtla #27 : Aralık 21, 2015, 13:23:03 »
16 yıllık karavancıyım kimyasal tuvaleti pratik olması açısından tek geçerim.Zaten karavanlarda tuvalet teknedeki kadar yoğun kullanılmaz, daha doğrusu mecbur kalmadıkça kullanılmaz.Yolda giderken yada campinglerde zaten sorun yok, tek sorun tabiatta kalacağınız tuvalet olmayan yerler.Doğada yapamam derseniz eh artık kullanın şu kimyasal tuvaleti.
 Kimyasal tuvaletlerde kullanılan parçalayıcılar ve koku gidericiler iyi iş görür aslında.bulmasıda kolaydır.Boşaltma anında dedikleri kadar etkilenmez yada zamanla alışırsınız, tabiki az da olsa koku olacak, buda karavancılık keyfinin bedelinin bir kısmıdır.Bulduğunuz her tuvalete boşaltma şansınız var.Kimyasal tuvaletler diğerlerine nazaran çok daha ucuzdur da, gereksiz ağırlıkta yapmazlar.
  Macaretörlü depolu tuvaletler kullanım için gayet rahat ama boşaltım için problemlidir,her yere boşaltamassınız, genelde çevreden tepki gelir.ıIssız şehir dışı yerler bulmak gerekir.Ummadığınız anda deponuzun dolu olduğunu farkedersiniz, hadi bakalım şimdi arayında boşaltmak için bir yer bulun şehir yaşantısında.Hele hele Çekme Kararavan sahibiyseniz.
Kolaylıklar diliyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 13:24:17 Gönderen: Kenan Biçen »
*

K. B.

« Yanıtla #28 : Aralık 21, 2015, 13:32:54 »

Aman Allah'ım Ali korsan harakiri yapmış haberim yok, hemde Öcal korsanın paslı bıçağıyla   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Umarım PilotHüseyin abi de kamikaze dalışı yapmaz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #29 : Aralık 21, 2015, 13:35:59 »
Sildim.......
Düşündüm de hatırlatılması iyi oldu, ben galiba yok yok kesin olarak bu sitede lüzumsuz hatta tehlikeli bir üyeyim.