0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. G.

Ynt: Karavan Tuvalet Çözümü
« Yanıtla #30 : Aralık 21, 2015, 13:41:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali korsanım,

Cesaret hapı mı aldın sen?  vay vay vayy yazık olacak sana sen su an itibarıyla zombisin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bence "bilgisayarım açık kalmış yeğenim yazmış haberim yok" filan deyip az da olsa kurtulma şansı var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben büyük sözü dinlerim.Özcan ağbi:("bilgisayarım açık kalmış yeğenim yazmış haberim yok")
Offff cok ucuz atlattin bayagi acisiz oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. B.

« Yanıtla #31 : Aralık 21, 2015, 14:05:36 »
Sildim.......
Düşündüm de hatırlatılması iyi oldu, ben galiba yok yok kesin olarak bu sitede lüzumsuz hatta tehlikeli bir üyeyim.

Estağfurullah Hüseyin abi, alınma sakın, konuyu yakaladık birazcık şakalaşma  hakkımızı kullanıyoruz.Yoksa senin bilgini,tecrübeni tartışacak halimiz yok,hepimiz seni tanıyoruz.

*

C. G.

« Yanıtla #32 : Aralık 21, 2015, 14:14:02 »
Kul yutmaz huysuz Huseyin abi seni seviyoruz

*

U. K.

« Yanıtla #33 : Aralık 21, 2015, 14:32:28 »
vallahi ben karavan işine girsem yapacağım tek iş bildiğimiz marin tuvalet ve pissu tankı.  su gelsin götürsün, elbet tank dolduğunda karavanı çövdürecek bir yol kenarı bulurum.
tuvaletin kartuşunu boşalt, yıksa, temizle falan hiç uğraşamam.  çocuklarım, karım ve hatta kendim kullanmış olsak bile.
kompost da şirin gözüktü ama bilemedim.

*

S. O.

« Yanıtla #34 : Aralık 21, 2015, 18:55:10 »
Teşekkür ederim..
"kimsayal ucuzdur" yazmışım. portatif tuvalet ucuzdur yazacaktım. "kimyasal" diye içine konan şey bildiğiniz parfümlü çamaşır suyu. ilk alırken bir sıvı verirler. sonra parfümlü çamaşır suyuna devam. o sıvıdan aramanıza gerek olduğunu sanmıyorum. ayrıca parfümlü çamaşır suyu içine düşen her şeyi eritiyor. öğürecek bir şey olmuyor ortalıkta..

tecrübeyle sabit  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hafta sonu çekme karavanımın siparişini vermeye Ankara'ya gidiyorum.
Üreticinin bana söylediği de aynen bu şekilde;
"Boşu boşuna kimyasala para verme, parfümlü çamaşır suyunu koy. Tahliye sırasında da 30 sn. nefesini tut yeter." demişti  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 18:55:59 Gönderen: Salim Orhanlı »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #35 : Aralık 21, 2015, 19:47:35 »
"Boşu boşuna kimyasala para verme, parfümlü çamaşır suyunu koy.
Çamaşır suyunun (sodyum hipoklorit)
her çeşidi metaller için koroziftir.

Tuvalet sisteminizin herhangi bir yerinde vida, dişli, çark, vana vb. metal parçalar varsa kendi kendinizi sabote etmiş olursunuz.

*

H. Z.

« Yanıtla #36 : Aralık 22, 2015, 01:06:03 »
Valla Özcan abime sorayım vida var mı?
*

C. G.

« Yanıtla #37 : Aralık 22, 2015, 01:07:37 »
Yok...
*

H. Z.

« Yanıtla #38 : Aralık 22, 2015, 01:09:54 »
Cengo'M canım, kamera mı taktın gördün?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #39 : Aralık 22, 2015, 01:13:35 »

Hakanım, zaten özünde alet lazımlıktan hallice bir şey Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

vidaya filan rastlamadım, koku yaparsa,  sızıntı olursa yada başka sorunla karşılasırsan direk çöpe atıyorsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #40 : Aralık 22, 2015, 01:20:13 »

Hakanım, zaten özünde alet lazımlıktan hallice bir şey Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Koptum,

Dayanayım çamaşır suyunu o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 30 saniye burun ve göz kapamak yeterse olay tamam. Zira benim mide hassas Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ya da 'oğlum, hayat zordur, bu iş senin, ıspatla kendini' tadında 'öğreten adam' moodunda evlatlara da çakabilirim b.k boşaltma olayını bak. İyi aklıma geldi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #41 : Aralık 22, 2015, 01:30:39 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Koptum,

Dayanayım çamaşır suyunu o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 30 saniye burun ve göz kapamak yeterse olay tamam. Zira benim mide hassas Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ya da 'oğlum, hayat zordur, bu iş senin, ıspatla kendini' tadında 'öğreten adam' moodunda evlatlara da çakabilirim b.k boşaltma olayını bak. İyi aklıma geldi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bahar kokulu ace'nin, bahar kokusunun ne kadar etkili olduğunu senden öğreniriz artık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #42 : Aralık 22, 2015, 01:33:50 »
Cırt Ayşe teyzesi bacımız için tavana bir yatak hazırlayayım, malum bırakmaz peşimizi, yıllardır kadın azimle aynı saç kesimi geziyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #43 : Aralık 22, 2015, 01:49:49 »
Bu arada Cenk gürsel korsanla da devamlı kamp ve karavancılık konusunda konuşuyoruz sağ olsun. İşi, işi bilenden öğreneceksin..
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #44 : Aralık 22, 2015, 03:28:57 »
Hangi kimyasalın hangi maddeye nasıl bir etkisi olduğunu gösteren çok kapsamlı güzel bir tablo buldum.
11. sayfada Sodium Hypochlorite (%20'lik çamaşır suyu yani) 'in kime ne etki ettiği görülebilir;

Özetle demir ve pirinç malzeme için hiç tavsiye edilmiyor, çelik ile de arası naneli.
Plastik camiasından ise Polyacetal (sert bir plastik çeşidi), silikon ve Neopren ile arası hiç iyi değil.