0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

V. V.

Ynt: CATBIRD 16 ...hayalden tersaneye, tersaneden denize
« Yanıtla #45 : Eylül 03, 2010, 15:06:24 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hüsnü korsanım teknenizi yi günlerde kullanmanızı dilerim. Darısı benim gibi teknesizlere.

*

C. P.

« Yanıtla #46 : Eylül 03, 2010, 17:48:44 »
Bu güzel teknenizi sağlıcakla kullanın,rüzgarınız kolayına olsun.

*

H. H.

« Yanıtla #47 : Eylül 05, 2010, 02:07:31 »
Korsan kardeşler, hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Buraya bir de Kapapa'nın düşük teknolojiyle edinilmiş bir fotosunu koyuyorum. Kızıma böyle görünüyormuş.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yalnız rica edicem lütfen tekneme maaşallah deyiniz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, zira bu gün, sezonun son seferinden dönüşte normalde kullandığımızdan başka bir yere çıkarırken teknenin çenesini iskele tarafından bir medeniyet taşına çarptık. Ufak bir tamir işi çıktı. O yuvarlak kapak gibi şeyin denizin içinde ne aradığını bir anlayabilseydim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tabi eşeklik bende, gidip baksana önceden be adam.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. Y.

« Yanıtla #48 : Eylül 05, 2010, 02:37:27 »
Hüsnü korsanım " Maşallah gibi olur İnşallah "

*

H. H.

KAPAPA yeni videocuklar
« Yanıtla #49 : Eylül 05, 2010, 02:53:04 »
Bugün fotoğraf makinasıyla küçük videolar çektim. Küçük çünkü Mörfi mi ne bi herif var, yine işe karıştı, kartta yer kalmamış.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir önceki videolardaki dümenci arkadaşı deniz tutu biraz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Burada birazcık pruva yelkenimiz de görülüyor. Görüldüğü gibi deniz tutması yelken trimini olumsuz etkiliyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Mizana yelkeni. Hoplaya zıplaya gidiyoruz.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hoplayıp zıplamaya devam.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sahil manzarası

Yaw bizim öndeki direk pruva direği midir, grandi direği midir acaba, merak ettim şimdi gecenin bir yarısı.

*

U. U.

« Yanıtla #50 : Eylül 05, 2010, 09:25:47 »
Hüsnü korsanım Allah keyfinizi ziyade ve daim, nazarlardan uzak eylesin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
*

A. O.

« Yanıtla #51 : Eylül 05, 2010, 11:01:35 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Korsan kardeşler, hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Buraya bir de Kapapa'nın düşük teknolojiyle edinilmiş bir fotosunu koyuyorum. Kızıma böyle görünüyormuş.

Bu da aynı resmin yüksek teknoloji ile çekilmişi.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. O.

« Yanıtla #52 : Eylül 05, 2010, 11:29:35 »
Grandi,teknedeki en yüksek olan yani ana direktir.Sizin ön direk grandi oluyor bu durumda.Grandi direğin önünde daha kısa başka bir direk varsa o pruva direğidir.(Uskunalarda olduğu gibi)
*

m.

« Yanıtla #53 : Eylül 05, 2010, 12:02:41 »
Hüsnü Korsan.
Ne kadar isabetli bir seçim yaptığın belli oluyor.
Amaç, günübirlik çoluk çocuk güvenli bir şekilde denizi yaşamak ve yelken yapmaksa örnek budur. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekne maliyeti ise doğru dürüst 2. el bir araba parası ile değil. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
"Herkes denize çıkabilir" in güzel bir örneği... Kullanımı da kolay...

Kapapa nın karinasından deniz, yelkenlerinden frişka rüzgarı eksik olmasın. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Eylül 05, 2010, 12:02:56 Gönderen: Mehmet Sütçü »
*

R. E.

« Yanıtla #54 : Kasım 24, 2018, 02:39:52 »

Geç de olsa Maşallah

2019'da yenileri suya iner inşallah...

*

O. Ö.

« Yanıtla #55 : Kasım 24, 2018, 13:41:15 »
Hani Ali Ünalan korsanın bir lafı var ya: "Bazen Jeanneau Sun Fast 20'yi elden çıkardığıma pişman oluyorum, en ufak bir kıpırtıda fırlayıp giderdi, bu tekne hızlanıp gidinceye kadar bir hal oluyor" minvalinde (hem de daha büyütmediyse 29 feet bir tekne, şimdiki teknesi, daha da büyük değil), o lafın ispatını bu videolarda görüyoruz, denizde 10cm bile dalga yok, yani önemli bir rüzgar yok, tekne fişek gibi gidiyor, MaşaAllah... Ama şimdi ne olacak?... Hüsnü kardeşim tekne büyütünce, "gitmiyo lenn bu tekne..." diyecek Ali Korsanım gibi :=)))).
*

R. E.

« Yanıtla #56 : Kasım 24, 2018, 15:11:55 »
Hani Ali Ünalan korsanın bir lafı var ya: "Bazen Jeanneau Sun Fast 20'yi elden çıkardığıma pişman oluyorum, en ufak bir kıpırtıda fırlayıp giderdi, bu tekne hızlanıp gidinceye kadar bir hal oluyor" minvalinde (hem de daha büyütmediyse 29 feet bir tekne, şimdiki teknesi, daha da büyük değil), o lafın ispatını bu videolarda görüyoruz, denizde 10cm bile dalga yok, yani önemli bir rüzgar yok, tekne fişek gibi gidiyor, MaşaAllah... Ama şimdi ne olacak?... Hüsnü kardeşim tekne büyütünce, "gitmiyo lenn bu tekne..." diyecek Ali Korsanım gibi :=)))).

Ben de benzer duygular hissediyorum.
Forumun geçmiş yıllarında küçük tekne yapımı ile ilgili ciddi heyecan var. Aynı şekilde küçük tekne yelken seyri ile ilgili. Tekneler 30 ft'i aşmaya başlayalı beri o heyecan da sönmüş görünüyor.

Oysa küçük tekne amatör denizciliğin alfabesi. Çoğu zaman da ilk aşk..
Şimdilerde bir haller olduk..

*

A. Ü.

« Yanıtla #57 : Kasım 24, 2018, 20:00:51 »
Orhan ağbi güldürdün beni ,daha önce yazmıştım yine yazayım Sun Fast 20 bendeyken  Tuzlalı bir korsan arkadaşımla seyir yapıyordum az rüzgar vardı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap arkadaşın teknesi yürümüyordu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap teknesinin etrafında üç tur daire şeklinde dolaştım gırgır olsun diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 150 metre ilerimizde 37 bir tekne vardır oda tırmalıyordu gidemiyordu,benim arkadaş bağırdı uzaktan bana  37 nin etrafında da üç tur atta adam teknesini yaksın diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hey giddi  Sun Fast 20 seviyorum seni Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2018, 20:02:26 Gönderen: Ali Ünalan »