0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. V.

Tekne kullanımı için Android tablet mi, Ipad mi?
« : Mart 09, 2015, 05:38:21 »

ipad air 2 veya Samsung tab s, yazı yazmak ve fotoğraf işlemek tekne sahibi olunduğunda da kullanmak için, fikrini paylaşan Korsanlara şimdiden teşekkürler..

*

H. Z.

Ynt: Tekne kullanımı için Android tablet mi, Ipad mi?
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2015, 10:51:42 »
Daha fazla serbestlik, bağımlı tutulmama, kendine muhtaç edilmeme için tercihim en başından beri android oldu.

Şahsi kanaatimce Samsung androidi en iyi kullanan kurum.

ayrıca Tab yerine Note 8 veya 10 tavsiye ederim. Kakemi sayesindr çok daha kullanımı kolay.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2015, 10:54:11 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2015, 11:13:03 »
Hakan,

Ipad'den Samsung'a transfer olursak, Itunes'a yüklediğimiz şarkılar türküler, fotolar videolar filan ne olacak? Onları da transfer etmek kolay mı?

*

S. G.

« Yanıtla #3 : Mart 09, 2015, 11:15:53 »
Açıkcası ben de samsung tableti düşünüyorum yalnız bir türlü hangi modeli almaya karar veremedim ,özellikle navionics için.

*

E. B.

« Yanıtla #4 : Mart 09, 2015, 11:17:22 »
Samsung un su geçirmez olanı çok uygun bence. Küçük ama işlevsel.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Normal hayatta telefon olarak kullanabildiğini gibi seyir esnasında da kullanımı son derece rahat. Teknede navigasyon var ancak, çoğunlukla telefonu kullanıyorum..

*

H. A.

« Yanıtla #5 : Mart 09, 2015, 11:46:15 »
benım en hoşuma  gıden tablet samsung  N 8005  dahili gps ı de var  samsung artık her tablete  gps koymuyor  alırken dıkkat etmek gerekir  siz yurt dışındasınız  N8000  modelını alırsanız telefon ozellıgıde var bluetoot  kulaklık  ile aynı zamanda telefon olarak kullanabılıesınız  tr ye gırerken  kayıt yaptırmanız gerekır pasaporta  telefon ozellığı ve 3 g yı kullanabilmek ıcın 
selamlar
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Mart 09, 2015, 12:43:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakan,

Ipad'den Samsung'a transfer olursak, Itunes'a yüklediğimiz şarkılar türküler, fotolar videolar filan ne olacak? Onları da transfer etmek kolay mı?

Itunes hesabını hangi cihazda açarsan o cihazda görürsün resimleri vb. Icloud falan gibi şeyler işte...
*

H. Z.

« Yanıtla #7 : Mart 09, 2015, 12:59:28 »
Hallederiz Mehmet. Gerçi HakanE ios'dan androide terfi edenlerden daha iyi anlar.

« Son Düzenleme: Mart 09, 2015, 13:01:00 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

Ö. A.

« Yanıtla #8 : Mart 09, 2015, 13:26:55 »
IOS - Android ve aslında Navionics hesap sorunu!..

İlk önce Navionics'i, Ipad2 3G li cihaza indirip, satın aldım.
Çok daha acemi iken.

Sonra barınaktan bir komşum, 7mt pancar ile "Mimarsinan-Çanakkale seyri yapacağım" deyince, ona emanet verdim.
O cihaz geri gelmeden, Samsung tabletime de yine Navionics'i indirip satın aldım.

Kayıt v.b olmadım ama biri IOS biri Android, 2 cihazımda para ödedim.
Haftasonu Navionics'e kayıt oldum.
Cep telefonuma da haftasonu Navionics'i indirdim, üyelik adımı yazınca, haritam detaylandı. Galiba üyeliğimi orada kullanıyorum.

Ancak Ipad2 nin GPS inin olmadığını (A-GPS'e de güvenemeyeceğimi de) anlayınca şiştim.

Sezondan önce, chartplotterı yedeklemek için, salonda kullanacağım, basit ama mutlaka GPS li bir tablet alacağım. 

Şu an 2 üyeliğime karşılık ; 1 Android tabletim + 1 Android cep.telim var + sezon öncesi basit bir Android tablet daha alacağım...

Acaba Ipad2 de "ziyan" olan "üyeliğimi-ödememi artık ne dersek diyelim" yeni tabletime nasıl aktarabilirim?
Zaten 2 cihazda şu an kullanıyorum diye aktaramam mı?

Ve bu arada düşük fiyatlı, basit, android tablet tavsiyesi olabilir mi?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #9 : Mart 09, 2015, 14:31:51 »
Garmin'in iPad uyumlu harici GPS ünitesi var...
Garmin GLO.
Kullanıyorum ve çok memnunum...
Yeni tablat ve yeni üyelik yerine bununla iPad'i kullanmak mümkün...

*

Ö. A.

« Yanıtla #10 : Mart 09, 2015, 14:46:21 »
Ali Korsan!

Ben ipadi ufak oglana hediy ettim.

Chartplotterim da Raymarine A70d.

S/Y Molto Cattiva - WIM

*

H. Z.

« Yanıtla #11 : Mart 09, 2015, 15:05:08 »
Ben 8 inch olanı tercih ediyorum. Çok daha pratik. Hem kotun arka cebe sığıyor. Daha önce 10.1 olanı vardı ondan da memnundum ama taşıması zordu. Gerçi Umut korsan 10.1 kullanıyor her daim yanında.

Dediğim gibi Note versiyonu yani kalemli olanla çok rahat edersiniz.

Açık söylemek gerekirse telefon olarak Note3 kullandığımdan tablet fazla lazım olmuyor desem yeridir.

Bu arada alacağınız tablet 3g özellikli olursa, bir eklenti yükleyerek telefon haline de getirebilirsiniz. Böylelikle ilave data hattına gerek kalmaz ve eş kart ile rahatlıkla kullanırsınız.
*

M. V.

« Yanıtla #12 : Mart 09, 2015, 15:50:21 »

lumia 1520 var,  şimdi de note 10.1 alacağım, toshiba satellite e 300 14 inçi de elden çıkarmalıyım, bilgiler için teşekkürler.
*

Ö. A.

« Yanıtla #13 : Mart 09, 2015, 17:28:09 »
Benim tablet Note 10.1 imis,
Hakan Korsan, hatirlatma icin tesekkur ederim, bu teknoloji islerinden anlayan bir kuzenimi aradim, benim tableti, sizin yazdiginiz gibi, bir yama program vb ile, eşkart kullanir hale, normal sim kart ile calisir hale getirecekmis..

Diger taraftan forumda okumustum ;

Yunan Adalari icin Vodafone tavsiyesi vardi, bu konuya da not duselim istiyorum. Turkcell yurtdisinda da acimasiz!..

Ali Korsan! Sizin yonteminiz akillica imis.. Yedek chartplotter isini ve salonda, devamli sarjda / sarjli durmasini onemsiyorum, belki bu yuzden kendi ve nerede oldugu veya cocuklarin elinde sarji bitti mi bitmedi mi belli olmayan tabletime guvenmiyorum.

Salonda, gostergelerin duvarinda sabit duran, sadece navigasyon emniyeti amacli tablet dusuncem bu yuzden.

Belki abarttim!

Nasilsa forumda tartisilir, dogruyu bulurum!

*

A. K.

« Yanıtla #14 : Mart 09, 2015, 20:46:34 »
Abartmadınız...

Benim tablet de harita masasına sabitlenmiş ve ipi elektriğe bağlı duruyor...