0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Efsanevi GO Oyunu
« : Nisan 23, 2020, 12:08:09 »
Sevgili korsanlarım;

Uzun süredir bildiğim ama ancak şu sıralar vakit ayırabildiğim GO Oyununu sizinle paylaşmak istedim.
Kökeni eski Uzakdoğu kültürlerine dayanan çok ilginç bir oyun. Aslında oyun demek biraz hafife almak oluyor ama anlatmak için bir kaç kelime gerçekten yetersiz.

Her yaştan insanın ama özellikle gençlerin ilgilenmesi çok yararlı olabilecek özellikler içeriyor. Bugün yapay zeka yazılımlarının en gelişmiş olanları bile tam olarak bu oyunu oynayıp usta insanları asla yenemiyor.

Bunun sebebi strateji üretmek ve sezgisel davranmanın gerekli olması.

Çok yüksek olmayan rakamlara, bir uydurma kutu oyunu yerine alınabilecek ve gerçekten keyifle uzun zaman geçirtebilecek bir zorluğu var.

Biraz araştırınca, her satılan GO oyunu diye olan setleri almamak gerektiği ortaya çıktı. Uluslararası standartlarda ve resmi özelliklere sahip setler de yakın fiyatlara satılıyor.

Çok uzun yazıp sıkmak istemem ama, merak eden korsan dostlarıma vakit kazandırmak için edindiğim tüm bilgiyi paylaşmak isterim.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

Ynt: Efsanevi GO Oyunu
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2020, 16:49:19 »
Çok uzun yıllar önce Trevanian'ın Shibumi romanı (hala okumayan var mı bilmiyorum ama varsa okumasını öneririm) sayesinde GO oyunundan haberdar olmuştum...

Satranç bana oldum olası fazla mekanik, öngörülebilir gelirdi (Satranç ve tavla meraklıları şu yazımdan keyif alabilir; Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

O zamanlar "entel" tayfadan bir arkadaşım vardı, onunla oynamaya çalışırdık ama devam edemedi maalesef...

*

Ç. Ş.

Ynt: Efsanevi GO Oyunu
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2020, 19:11:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çok uzun yıllar önce Trevanian'ın Shibumi romanı (hala okumayan var mı bilmiyorum ama varsa okumasını öneririm) sayesinde GO oyunundan haberdar olmuştum...

Satranç bana oldum olası fazla mekanik, öngörülebilir gelirdi (Satranç ve tavla meraklıları şu yazımdan keyif alabilir; Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

O zamanlar "entel" tayfadan bir arkadaşım vardı, onunla oynamaya çalışırdık ama devam edemedi maalesef...

Mahir korsanım o kitabı ben de yıllar önce okudum, eşime, oğluma bulabildiğim herkese de okuttum. Ben de oyunu ilk oradan öğrendim. Fakat yakın zamana kadar vakit ayıramamıştım. Aynı kitabı okuyup beğendiğimize sevindim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi tam zamanı vaktimiz istemediğimiz kadar bol Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap