0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. B.

Brenta 80 SRD
« : Ekim 18, 2017, 09:14:09 »
Hanse'nin sahibi Michael Scmidt firma adını kullanmadan 80ft'lik bir yelkenli imal etmiş. Değişik bir tasarımı var. Böyle yayla gibi düz güverteli tekneler beni benden alıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yakında esintilerini Hanse'de de görürüz herhalde.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2017, 09:15:43 Gönderen: Sinan Bozkurt »

*

S. Ş.

Ynt: Brenta 80 SRD
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2017, 12:41:58 »
Selim korsanın  pazar günkü  sunumunda  farkedenler vardır,  geniş düz kıç konusunda, okyanusta üzerinde durmak  tehlikeli ve çarpan dalgada savrulma artıyor, seyri zor diye not geçti.  Yanlışım varsa düzeltin...

yeniden tekne alsam karşıma çıkarsa ince uzun hafiften kalkık kıçlı olmasını çok isterim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2017, 12:44:25 Gönderen: Semih Sener »

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2017, 19:54:19 »
Çok ciddi ergonomik hatalar var.

*

M. B. A.

« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2017, 11:28:15 »
Bu tekneyi bedava verseler çoluğumu çocuğumu bindirmem o kesin...

*

S. Ş.

« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2017, 12:24:38 »
Bir konu icin daha ikazi oldu,defalarca acil durumda denizden birseyleri almak icin kullandim , en son kedim dustu saniyesinde cekip aldim...

Yuksek kıc  bordali teknelerden tuttugun  baligi cekemiyorsun, adam dusse cekmek o ortamda iyice zor dedi... arkadan pratik denize erisimli tekne kullaniyor , baligini arkadan iceri aliyor diye  not aldim

Yanlisim  varsa duzeltin...
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2017, 12:29:13 Gönderen: Semih Sener »

*

S. B.

« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2017, 15:43:18 »
Geniş kıçlı teknelerle sınırlı tecrübeme dayanarak diyebilirim ki, okyanusları bilmiyorum ama bizim sularda problemsiz kullanılıyor.

Bu yaz 2 kere 25-30kn kafadan rüzgar ve 2.5-3m dalgada motorla gittik. Aşırı bir sallama yoktu, misafirlerden de çığlık sesleri gelmedi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Açılır arka plarform büyük ve denize yakın olunca çok çok keyifli ve kullanışlı oluyor. Mob manevrası da umarım gerekmez ama çok kolaylaşacaktır. Keza balık tutmakta öyle.

Yazdıklarım bu yaz kullandığım benim Hanse 445 izlenimlerimdir. Ötekileri bilemem tabii.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2017, 16:41:08 »
%99'umuzun deniz hayatı Ege'nin dışına çıkmaz iken bunları dert etmek biraz komik geliyor bana! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Elbet foil desteği filan avantaj ama dert ettiğimiz kadar kötü olsalar bu geniş kıçlı dümdüz tekneler okyanus yarışlarında favori olmazlardı. Hangi yarışta başlı kıçlı tekne gördünüz en son?? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ha ben konfor isterim, hıza da gerek yok, ağır olsun sağlam olsun diyene seçenek çok tabi ama artık dünya daha verimli, daha hızlı, daha lüks teknelerin gurcataları (boynuz yerine) üstünde duruyor..

Çok da şey etmemek lazım diye düşünüyorum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2017, 11:53:51 »
vayyy... şahsen benim derdim teknenin başıyla kıçıyla değil... güverte çok düz, çocuk için güvenli gelmedi bana...
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2017, 09:27:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
vayyy... şahsen benim derdim teknenin başıyla kıçıyla değil... güverte çok düz, çocuk için güvenli gelmedi bana...

Kabin içinde ve havuzlukta da çocuk sakatlayacak onlarca ergonomik hata var.
*

S. B.

« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2017, 10:59:57 »
Genellikle 80ft'lik tekne alacaklar pek genç olamıyor. Haliyle çocuklarda büyümüş oluyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şaka bir tarafa bu bir konsept tasarım. SRD semi race design demekmiş. Yarışta göz önüne alınmış.

Ben yayla gibi güverteleri sevdiğim için gözüme güzel gözüktü. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2017, 11:00:20 Gönderen: Sinan Bozkurt »