0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Telsiz devir işlemleri
« : Kasım 02, 2011, 09:24:00 »

Sevgili GeKo'lar,

Geçtiğimiz haftasonu itibariyle KMT sınavını başarıyla geçtim. Bir süre sonra belgem gelecek. Telsiz konusuyla ilgili son pürüz, mevcut telsizin teknemin hala bir önceki sahibi üzerine kayıtlı olması.

Ben Edremit / Balıkesir'deyim. Eski sahibi de İstanbul'da. Ben -düz mantıktan hareketle- bir dostuna vekalet vermeyi, onların da ilgili kurumda devir işlemlerini gıyabımda yapabileceklerini düşünüyorum. Ancak bu kurum hangi kurumdur (örn. Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu mudur ?), nerede işlem yapar en ufak bir bilgim yok.

Sözkonusu işlem vekaletle oluyor ise, o zaman vekalet formatını da bilmem gerekiyor ki boşuna kürek çekilmesin.

Forumu aradım ama bu konuya rastlayamadım. Daha önce konuşulduysa linkini dahi atsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2011, 09:24:35 Gönderen: Ahmet Ertür »

*

H. B.

Ynt: Telsiz devir işlemleri
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2011, 09:34:52 »

Ahmet Korsan
KMT belgenizi güle güle kullanın

İstanbul Sefaköy'deki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü,Telsiz İşletme Müdürlüğü
doğru adrestir. Tel 0 212 580 98 98 veya 0212 334 45 00 Yusuf veya Şeref beyle görüşün.
Herşey için çok yardımcı oluyorlar, ilk ağızdan doğru bilgi alırsınız
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 'de web adresi

Selamlar

*

A. E.

« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2011, 09:37:14 »

Çok çok teşekkürler... Hemen arayacağım.

*

M. B. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2011, 10:05:25 »
Hayırlı olsun "Telsizci" Ahmet Kaptan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #4 : Kasım 02, 2011, 10:10:33 »
Şeref beyle görüştüm; istenen belgeler:

1. Eski Ruhsatın aslı,
2. TİM 2 formu (internette var)
3. Dilekçe (Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü'ne hitaben)
4. Alıcı satıcı kimlik fotokopisi,
5. Alıcı satıcı Bağlama Kütüğü Satış belgesi (Limandan)
6. ÖTB noter tasdikli fotokopisi,
7. Cihaz alım satım sözleşmesi,
8. Alıcı satıcı imza sirküleri.

biraz uzun olsa da toparlanıp kargolandığında, devri yapıp cihaz üzerinde borç varsa bildireceklermiş. Dekontu alınca yeni ruhsatı kargoya veriyorlarmış. Kendimizin gitmesi gerekmeyecek yani.

@MBA: eyvallah Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2011, 10:11:16 Gönderen: Ahmet Ertür »

*

M. B. A.

« Yanıtla #5 : Kasım 02, 2011, 10:16:34 »
Şahane bir "nasıl yapılır?" belgesi çıktı ortaya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. E.

« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2011, 14:54:46 »

Sevgili GeKo'lar,

Yukarıda daha önce bildirdiğim belgeleri hazırladım. Dilekçe metninin ekleri olarak bir dosyada Sefaköy'e yolladım. Devir için bir harç ve önceki dönemden görünen alıcı üzerindeki borcun kapanması istendi ve ödeme esnasında girilecek bilgilerin üzerinde olduğu bir faks aldım. Ödeme işlemi fiziken Vakıflar Bankası'na gidilerek yapıldı. Telsiz İşletme Müdürlüğü Ruhsat harç hareketlerini online gördüğü için anında teyit etti ve bu akşam yeni ruhsat Edremit'e kargolanacak.

Bir günde devir işlemimiz gerçekleşmiş olacak. Tüm yetkililere ve Hakan Biçen korsana teşekkürler... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. B.

« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2011, 15:21:33 »

Rica ederim. Yardımcı oldumsa ne mutlu.

Selamlar
*

F. K.

« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2017, 01:07:36 »
Merhaba parsembe gubu kısmet olursa bir bır tekne alacağım.. ıcınde telsızde var..lakın bunu ustume almam gerekıyormus.. sımdı konuyu okudum ama bır kac maddede yardımınıza ıhtıyacım var.. yardımcı olursanız çok sevınırım..

2. TİM 2 formu (internette var) bu formun ıcındekı herseyıyı doldurmamız gerekıyormu

3. Dilekçe: Ne yazmam gerekıyor.

6. ÖTB noter tasdikli fotokopisi,: Bu belgeyı nereden alıyorum ve noter gerekıyormu.

7. Cihaz alım satım sözleşmesi,: Boyle bır sozlesme yok aramızda bunu benmı hazırılıyor
um. ve ne yazmam gerekıyor...

8. Alıcı satıcı imza sirküleri.: tekneyı alacagım kısı bana ımza sirküleri verırmıkı..

tesk ederım kolay gelsın
*

S. Ş.

« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2017, 08:37:17 »
Zaten devretmesi lazım yoksa ona gelir vergileri ,karakoydeki telsiz müdürlüğüne ugrayın gayet yardımcı oluyorlar dert etmeyın
*

A. E.

« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2017, 14:19:39 »

Sevgili Dostlar,

Uzun zamandır foruma girmiyordum; bir de gördüm ki bu başlıkla alakalı özelden yazan arkadaşlar olmuş.

Başlığın 2011'den kaldığını düşünürseniz hak verirsiniz ki, yazdığım kısaltmaların açılımından bile artık emin değilim. Lütfen bölgenizdeki Kıyı Emniyeti müdürlüklerinden güncel bilgi alma yoluna gidin. Telefon, kargo ile geçen yıl olacak, telsiz ruhsatnamesini bile bana yenilettiler (İzmir'den; ben Edremit'teyim.). Çok yardımcı oluyorlar.

Kolay gelsin.