0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Sağlık Sigortası
« : Haziran 26, 2020, 18:44:15 »
Forum içinde arama yaptım ama sigorta olunca hep teknelerin sigortası konuşulmuş. Eşimle özel sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz.
Şimdilik teknemiz olmasa da yakın gelecekte olmasını umut ettiğimizden ve yurtdışı seyahatlerimiz de olacağı ümidiyle şimdiden uygun sağlık sigortası başlatmak istiyoruz.
Dünya denizlerinde dolaşan, dünya turları yapan amatör denizciler hangi sigorta türünü (firmasını) kullanıyor? Dünyanın herhangi yerinde bizi güvence altına alan sağlık sigortası var mı?
Bu konu hakkında tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

*

C. A.

Ynt: Sağlık Sigortası
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2020, 20:38:00 »
Oğlum Almanya'da okula basliyacagi zaman sigortacimdan yillik 85 Euro ya saglik sigortasi yaptirmistim. Hangi sigorta oldugunu suan hatirlamiyorum ama sadece yurt disina gittiginizde kullanacaksiniz mantikli olabilir.

Sigortaciniza danismanizi tavsiye ederim. Benimki 30 dk icerisinde halletmisti.

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2020, 20:54:19 »
Bir hikaye:

İki arkadaş açık denizde yelkenli teknededir. Tekne sahibinin ağrıları başlar. Arkadaşların ön teşhisi apandisittir. Tekne sahibi sigortacısını arar ve durumu bildirir. Sigorta şirketinin yetkilisi bulundukları yere ulaşımın mümkün olmadığını, helikopter menzilinin bile dışında olduklarını söyler ve kıyıya kendi imkanları ile yaklaşmaktan başka çareleri olmadığını söyler. Tekne sahibi  "Ben size bu gibi durumlar için katır yükü ile para ödedim çözün" der. Kısa bir süre sonra sigortacısı arar. Bundan sonra olacakları kimseye anlatamazsınız der. Anlaşırlar, bir kaç dakika içinde yanlarında yazıları bilinmeyen bir alfabe yazılmış bir denizaltı yüzeye çıkar, tekne sahibini alır ve siz bir yere gitmeyin diyerek dalar. Adam denizaltıda ameliyat edilir ve teknesine geri bırakılır.

Sigorta var, sigorta var.

*

S. D.

« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2020, 20:58:07 »
Sanırım Cenk korsanın bahsettiği denizaltı ameliyatlarını karşılamayan standart seyahat sağlık sigortası.

Bu tip sigortada bazı ülkeler hariç, masrafları kendi cebinizden yapıp sonra geri ödeme alıyorsunuz. Bu durum özellikle önemli zira cebinizden çıkması gereken tutar onbinlerce dolar olabiliyor.

Şimdi ben de merak ettim açıkçası, denizci seyyahların özel durumlarını kapsayabilecek tarz bir sigorta poliçesi mümkün mü acaba bizde.

Değilse, yurt dışından bir poliçe satın alınabilir.

*

C. A.

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2020, 22:04:54 »
Muhtemelen bahsettigim sigorta denizalti ameliyatini karsilamiyordur.
Ama Apman hukumeti oturum icin kabul ediyor. Hic ihtiyac duymadigimiz icin, cok sukur, odeme detayini malesef bilmiyorum.

*

N. İ.

« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2020, 12:09:19 »
Biz seyahat te iken iki sağlık sigortamız vardı. Bir tanesi uzun yıllardan beri yaptırmış olduğumuz özel sağlık sigortası. Bu sigorta bizim umduğumuz kadar kapsamlı bir sigorta değildi ( yurt dışı harcamaları açısından )
Diğeri ise yurt dışı seyahatlere giderken yapılan seyahat sigortası. Biz bu sigortanın daha kapsamlı ve hasar (  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) durumunda daha yüksek ödeme yaptığını biliyoruz. Bu seyahat sigortasınında iki tipi var bildiğim kadarıyla, biri normal ( yurt dışında 90 güne kadar kalmayı kapsıyor ) ve 25.000 eu kadar olan hasarları tazmin ediyor. İkincisi VİP dedikleri (yurt dışında 180 güne kadar olan kalmayı kapsıyor) ve 50.000 eu ye kadar olan hasarları tazmin ediyor.

Bu bilgiler benim aklımda kalanlar doğruluğunu sigortacınıza danışmanız lazım.
*

N. İ.

« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2020, 12:11:21 »
Bu arada unuttuğum şey , bu seyahat sigortası ücretleri tazminat oranına göre oldukça ucuz kalıyordu benim yaptığım tespitlere göre.
*

H. A.

« Yanıtla #7 : Haziran 27, 2020, 13:37:25 »
Bizde Kanada’ya giderken seyahat sigortası yaptırmıştık.90 gün  ve 75 yaş üstünü kapsamıyor.Ayrıca geçmişsen gelen hastalıklarda kapsam dışı.
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2020, 13:38:41 Gönderen: Hakkı Algın »
*

S. K.

« Yanıtla #8 : Haziran 27, 2020, 15:12:58 »
Benim sağlık sigortam ayakta ve yatarak tedavi konusunda çok geniş kapsamlı... Kapsamdaki her tedavi dünyanın hemen her yerinde hastalık tipine göre epey yüksek tutarlara kadar karşılanıyor ama yurtdışı teminatına girebilmek için yurt dışındayken hastalanmanız lazım; öncesinde burada teşhis edilmiş bir hastalığı gidip dışarıda tedavi ettiremiyorsunuz... Atıyorum burada teşhisi konmuş ve tedavisi 1-2 yıllık süreç gerektiren bir hastalık için gidip de UK'den fatura yollarsanız ödemiyor...  Bir de yurtdışı süre sınırı var 180 gün mü ne... Her fatura yolladığınızda dönüp o poliçe döneminde kaç gün yurtdışına çıktığınızı kontrol ediyorlarsa 180 gün sınırı dünya turu yapanlar için çok da uygun değil sanırım... Gerçi süre uzatılabilir, sonuçta sigorta denen şey prim ödeyip teminat satın aldığınız bir ticaret; "yurtdışım 365 gün olsun" dediğinizde size "olmaz" demezler; xxx₺ fark prim isteriz derler... Benimki biraz geniş kapsamdan biraz da bizim son 2-3 yılda P/T oranımızın yüksekliğinden olsa gerek son yenilemeleri epey pahalıya geldi (4 kişilik aile 25K₺/yıl civarı)...
*

K. E.

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2020, 22:09:55 »
20 yıllık özel sağlık sigortam var Yaş ilerledikçe prim katlanıyor. Risk arttığı için şirket primleri öyle bir artiriyorki lanet olsun deyip çıkmamız isteniyor. Rakamlar inanılmaz uçuk. Burada yazarsam moraliniz bozulur. Ayrıca 70 TL  doktor muayenesini ödememek için zorluk çıkarıyor. Sigorta şirketlerine güvenim 0 (yazı ile: sıfır ((( ). Mahkeme koridorları sigorta şirketlerine açılan davalarla çınlıyor.
*

K. E.

« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2020, 22:20:08 »
20 yıl Hiç hasarım yok. Bu yıl %46 zam yaptı. Gelecek yıl %100 yapar. "Çık da kurtulalım senden" demek istiyor.
*

S. K.

« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2020, 19:56:44 »
Ben 2005 yılında ilk eşimle ilk çocuğun planına girdiğimizde özel sağlık sigortası sistemine girdim... 15 yılda 2 iken 4 olduk sigortalı sayısı olarak... Toplamda ödediğim primleri ve aldığımız tazminatları karşılaştırıyorum da; net artıdayız maalesef... Sanki sigorta yaptırmak belayı çağırmakmış gibi başımıza gelmeyen kalmadı...

Karşı tarafa sorsak onlar da memnundur çünkü en başta hemen hiç hizmet vermeden prim alıp durdular Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hizmet verdiklerinde de aslında evraka yansıyan paralar değildi herhalde ödenenler; neticede sigorta ile hastane aynı grup...

hastane sigortası sayesinde ciro yapıyor kapasite dolduruyor; sigorta hem prim alıyor hem de tazminat öderken para bir cebinden çıkıp diğer cebine giriyor; biz de sorarsanız ödediğimiz primden fazla fatura ödettik... bir nevi win-win-win (yerseniz)...

Hiç unutmuyorum 2007 veya 2008 yılı poliçe yenilemem Mart ayının 5'iydi ve cuma günüydü... Sigortacı ofise gelip poliçeleri imzalattı ve kredi kartı bilgilerimi alıp gitti.. O akşam evde üst kattan alt kata ayağımda çorapla inerken dikkatsizlikten kaydım; refleksle trabzana tutunmaya çalışında omzum çıktı (muhtemelen 25. kez falan)... Sanki sigortam var diye midir nedir; 2. çıkıştan o güne kadar hep kendi kendime taktığım omzum, inat etti oturtamadım bir türlü... Canım da yanıyor, şişmeye başladı iyice imkansızlaştı... Kalktık hastaneye gittik, iki dk içinde taktılar tabi... Çıkışta "poliçe yenilemeniz tamamlanmamış; siz ödeyeceksiniz sigorta da size tamamını geri ödeyecek" dediler; ok dedim kasaya gittim... Diyorum ya kendi kendime kaç defa taktığım omuz; ne tutacak ki...

Hiç unutmuyorum faturayı...

pre-xray + post-xray + relocation + askı = 1.800,00-₺

Yani ben 1996 2008 arasında yaklaşık 35-40 bin liralık (o zaman audi a3 parası) tedavi yapmışım kendi kendime  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

ilk kazadan sonra 12 yılda yuvarlak hesap 25 defa çıkan omzum, o faturadan sonra bugüne kadar geçen 12 yılda hiç çıkmadı.. Bir defa Trilye limanda suyun dibinde kaçırdığım demir halatını ararken ani bir hareketimde çıkar gibi oldu ama faturayı hatırlayıp hemen girdi yuvasına  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ha unutmadan... Abim UÜTF'de DSS'de çalışıyor, ona sordum tıp fakültesine dışarıdan gelip hiç sosyal güvencem olmadan cepten yaptırsam aynı işi kaç para tutar diye... Omuz takma + röntgenler 23₺ ya da 33₺ dedi (askı hariç, o da 25₺ falanmış)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Y.

« Yanıtla #12 : Haziran 30, 2020, 02:21:36 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben 2005 yılında ilk eşimle ilk çocuğun planına girdiğimizde özel sağlık sigortası sistemine girdim... 15 yılda 2 iken 4 olduk sigortalı sayısı olarak... Toplamda ödediğim primleri ve aldığımız tazminatları karşılaştırıyorum da; net artıdayız maalesef... Sanki sigorta yaptırmak belayı çağırmakmış gibi başımıza gelmeyen kalmadı...

Karşı tarafa sorsak onlar da memnundur çünkü en başta hemen hiç hizmet vermeden prim alıp durdular Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hizmet verdiklerinde de aslında evraka yansıyan paralar değildi herhalde ödenenler; neticede sigorta ile hastane aynı grup...

hastane sigortası sayesinde ciro yapıyor kapasite dolduruyor; sigorta hem prim alıyor hem de tazminat öderken para bir cebinden çıkıp diğer cebine giriyor; biz de sorarsanız ödediğimiz primden fazla fatura ödettik... bir nevi win-win-win (yerseniz)...

Hiç unutmuyorum 2007 veya 2008 yılı poliçe yenilemem Mart ayının 5'iydi ve cuma günüydü... Sigortacı ofise gelip poliçeleri imzalattı ve kredi kartı bilgilerimi alıp gitti.. O akşam evde üst kattan alt kata ayağımda çorapla inerken dikkatsizlikten kaydım; refleksle trabzana tutunmaya çalışında omzum çıktı (muhtemelen 25. kez falan)... Sanki sigortam var diye midir nedir; 2. çıkıştan o güne kadar hep kendi kendime taktığım omzum, inat etti oturtamadım bir türlü... Canım da yanıyor, şişmeye başladı iyice imkansızlaştı... Kalktık hastaneye gittik, iki dk içinde taktılar tabi... Çıkışta "poliçe yenilemeniz tamamlanmamış; siz ödeyeceksiniz sigorta da size tamamını geri ödeyecek" dediler; ok dedim kasaya gittim... Diyorum ya kendi kendime kaç defa taktığım omuz; ne tutacak ki...

Hiç unutmuyorum faturayı...

pre-xray + post-xray + relocation + askı = 1.800,00-₺

Yani ben 1996 2008 arasında yaklaşık 35-40 bin liralık (o zaman audi a3 parası) tedavi yapmışım kendi kendime  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

ilk kazadan sonra 12 yılda yuvarlak hesap 25 defa çıkan omzum, o faturadan sonra bugüne kadar geçen 12 yılda hiç çıkmadı.. Bir defa Trilye limanda suyun dibinde kaçırdığım demir halatını ararken ani bir hareketimde çıkar gibi oldu ama faturayı hatırlayıp hemen girdi yuvasına  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ha unutmadan... Abim UÜTF'de DSS'de çalışıyor, ona sordum tıp fakültesine dışarıdan gelip hiç sosyal güvencem olmadan cepten yaptırsam aynı işi kaç para tutar diye... Omuz takma + röntgenler 23₺ ya da 33₺ dedi (askı hariç, o da 25₺ falanmış)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hocam güldüm traji komik hikayene Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap( bahtsız bedevi hesabı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap(

Kalemine sağlık !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk