0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. . Y.

Esas konuyla ilgili bir düşüncesi veya ilavesi olan korsan arkadaş varsa düşüncelerini paylaşmanızı rica ederim.
Yok konuyu farklı yerlere çekmek için yorum yapacaksanız, lütfen yazdıklarıma saygı duyunuz ve  kendi konu başlığınızı açıp orada farklı konularda istediğiniz kadar yorum yapınız.

*

H. . Y.

Konu üzüm yemekten çok bağcı dövmeye doğru kaymış.

*

O. E.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben hala konunun bu platform ile olan bağlantısını kavrayamadım

Bende sizin ile aynı fikirdeyim...
Ben Yazdım konuyu açan Korsan arkadaş altına gülücük koymuş, Onu hiç anlayamadım....

Tekrar söylüyorum Denizlerimizde her köşede her limanda her barınakta Psikopat insanlar dolaşıyor algısı uyandıracak Bu başlığın anlamı olmadığına inanıyorum...
Psikopat insanlar var isede Önlemler gerçek hayatımızdaki deneyimlerimizde var,

Olmadı Devletin Kolluğu var
Taktir Moderasyonundur....

« Son Düzenleme: Mart 06, 2019, 13:14:25 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

E. O.

Müsaade ederseniz yavaş yavaş listemizi oluşturalım. Kişiden kişiye değişir tabi ki.
Unutmadan şunu da eklemek isterim, yazdıklarım arasında ifade etmeye çalıştım. Maksat olası durumlarla ilgili tedbir almak. Akıl akıldan üstündür. Lütfen sadece silah taşıyıp ,taşımamak konusuna dönmesin konu.
Hayatı senaryolarla sıkmak gibi bir düşüncem yok, uygun bir davranış olmadığını düşünüyorum.
Deprem örneğinde olduğu gibi mesela. Ülkemizin bir gerçeği. Deprem çantası hazırlıyoruz. İçindekileri kullanma süreleri bittiğinde değiştiriyoruz. Evde yaşam alanlarını tespit edip , sık olmamakla birlikte minik tatbikatını yapıyoruz. Oturduğumuz site de deprem ile ilgili bir çalışma başlattık. Depremle ilgili toplanma noktalarının gelişi güzel tespit edildiğini öğrendik. Binlerce insanın toplanma noktası olarak küçücük bir park belirlemişlerdi mesela.
Ayrıca geçmişte onlarca deprem tatbikatı yaptık. En son yaptığımızda da , ne olacak yahu, sadece merdivenlerden aşağıya inmeyecek miyiz diyen bir kaç arkadaşı , uygulama da onlarca kişinin arasında uygun olmayan deprem çantalarını kan ter içinde taşırken hatırlıyorum. En azından onlar kendilerine bir ders çıkarmayı başarmışlardı.

Denizdeyken ağız tadımız bozulmasın diye alınabilecek tedbirler. İmkanlar dahilinde .
1. Acil durumda aranacak telefon numaralarını gözle görünür bir yerde bulundurmak,
2. Seyir ve konaklama yapacağımız yerlerle ilgili mümkünse önceden araştırma yapmak. Arkadaşlarla konuşurken bu konuyu da dahil etmek.
3. Hırsızlığa karşı hareket sensörlü aydınlatma, lamba,fener, projektör takmak.
4. Alarm tertibatı takmak.
5. Kamera sistemi oluşturmak. Olan sistemlerden ,uzaktan izleme imkanını kullanmak.
6. Art niyetli kişilerin tekneye çıkışını önleyici tedbir almak, en azında zorlaştırmak.
    A. Bilmediğimiz yerlerde pasarellayı üşenmeden tekneye almak,
    B. Kıyıdan kolayca atlanmayacak şekilde palamar halatlarını ayarlamak.
7. Havuzluk ta veya el altında çabucak ulaşılabilecek yerlerde , art niyetli şahısların dikkatini çekecek, laptop, cep telefonu , cüzdan vb. değerli şeyler bırakmamak.

Tartışmaları uzatmakta bir fayda yok, hassasiyetlerin farkına varıldığı belli...

İtalik ve bold belirtmeye çalıştığım alıntı çok net.

Konuyu bu bağlamda devam ettirebiliriz.

*

S. Ç.

Daha önce yazdım sildim.. Sizinlede yüzyüze tanıştığımızıhatırlıyorum..
Askerim dediğiniz için tekrar yazıyorum..

Ve sizi,asker bir aileden çıktığım için kınıyorum..

Sanki bizlerle, karnı yumuşak bir konu bulup dalga geçer gibi yazıp,konu nerelere vardı diyorsunuz..

Göstermelik, teknede bulundurulacaklar listesi hazırlıyorsunuz,depremdi,çantaydı deyip,silah resmi yayınlıyorsunuz..bundan sonrada konu nerelere geldi diyemezsiniz..

Askeriyeden emekli olan aile büyüklerim ilk iş olarak evdeki tüm tabanca vs şeyleri devretti..evde mantar tabancası bile kalmadı..
Yıllarca silahlar içinde kalmış bu kişiler ilk iş olarak onlardan kurtulmak istediler..
Hiç değilse beylik dursun dediğimde..”Sadece insanı öldürmeye yarayan bu lanet şeylerin,huzurlu evimizde olmasına gerek yok” dediler..
Mesleki olarak silahın içinde olanlar bunu bizlerden,siz gibi olanlar daha iyi biliyorlar..zannettim,askerim dediğinize kadar..
Kendini,aileni korumak lafı bahane..bunları bulundurmak teşvik etmek hiç normal bir davranış değildir..
Ne olur ne olmaz lafı dahada berbat..
Bir askeri eğitim aldıysanız eğer,birisi silah resmi yayınladığında ilk müdehale eden olmalısınız,yayınlayan değil..Yayınlayıp,ne var bunda diyemezsiniz..
Etraf kötü diye korkutmak da bir o kadar kötü..
Sen korunmak amacıyla birini öldürürsen,artık beyin ve yaşam olarak kendinide öldürmüş olursun,sevdiklerinide..

Konuya bak..

*

H. . Y.

Müsaade ederseniz yavaş yavaş listemizi oluşturalım. Kişiden kişiye değişir tabi ki.
Unutmadan şunu da eklemek isterim, yazdıklarım arasında ifade etmeye çalıştım. Maksat olası durumlarla ilgili tedbir almak. Akıl akıldan üstündür. Lütfen sadece silah taşıyıp ,taşımamak konusuna dönmesin konu.
Hayatı senaryolarla sıkmak gibi bir düşüncem yok, uygun bir davranış olmadığını düşünüyorum.
Deprem örneğinde olduğu gibi mesela. Ülkemizin bir gerçeği. Deprem çantası hazırlıyoruz. İçindekileri kullanma süreleri bittiğinde değiştiriyoruz. Evde yaşam alanlarını tespit edip , sık olmamakla birlikte minik tatbikatını yapıyoruz. Oturduğumuz site de deprem ile ilgili bir çalışma başlattık. Depremle ilgili toplanma noktalarının gelişi güzel tespit edildiğini öğrendik. Binlerce insanın toplanma noktası olarak küçücük bir park belirlemişlerdi mesela.
Ayrıca geçmişte onlarca deprem tatbikatı yaptık. En son yaptığımızda da , ne olacak yahu, sadece merdivenlerden aşağıya inmeyecek miyiz diyen bir kaç arkadaşı , uygulama da onlarca kişinin arasında uygun olmayan deprem çantalarını kan ter içinde taşırken hatırlıyorum. En azından onlar kendilerine bir ders çıkarmayı başarmışlardı.

Denizdeyken ağız tadımız bozulmasın diye alınabilecek tedbirler. İmkanlar dahilinde .
1. Acil durumda aranacak telefon numaralarını gözle görünür bir yerde bulundurmak,
2. Seyir ve konaklama yapacağımız yerlerle ilgili mümkünse önceden araştırma yapmak. Arkadaşlarla konuşurken bu konuyu da dahil etmek.
3. Hırsızlığa karşı hareket sensörlü aydınlatma, lamba,fener, projektör takmak.
4. Alarm tertibatı takmak.
5. Kamera sistemi oluşturmak. Olan sistemlerden ,uzaktan izleme imkanını kullanmak.
6. Art niyetli kişilerin tekneye çıkışını önleyici tedbir almak, en azında zorlaştırmak.
    A. Bilmediğimiz yerlerde pasarellayı üşenmeden tekneye almak,
    B. Kıyıdan kolayca atlanmayacak şekilde palamar halatlarını ayarlamak.
7. Havuzluk ta veya el altında çabucak ulaşılabilecek yerlerde , art niyetli şahısların dikkatini çekecek, laptop, cep telefonu , cüzdan vb. değerli şeyler bırakmamak.

Tartışmaları uzatmakta bir fayda yok, hassasiyetlerin farkına varıldığı belli...

İtalik ve bold belirtmeye çalıştığım alıntı çok net.

Konuyu bu bağlamda devam ettirebiliriz.
.
*

H. . Y.

Hoş geldiniz Serdar Çırak,
Konuya olumlu katkılarınız için teşekkür ederim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Herkes okudunuğunu istediği gibi anlıyor, yorumluyor.
Kimseyi hafife almak , dalga geçmek gibi bir maksadım yok.
Kınayacak bir beni bulmanız üzüntü verici aslında. Neyse söyleyecek bir şey kalmadı.
Ben diyorum konuya dönelim ,siz diyorsunuz havan da su misali , eleştiri, eleştiri .

*

O. E.

Daha önce yazdım sildim.. Sizinlede yüzyüze tanıştığımızıhatırlıyorum..
Askerim dediğiniz için tekrar yazıyorum..

Ve sizi,asker bir aileden çıktığım için kınıyorum..

Sanki bizlerle, karnı yumuşak bir konu bulup dalga geçer gibi yazıp,konu nerelere vardı diyorsunuz..

Göstermelik, teknede bulundurulacaklar listesi hazırlıyorsunuz,depremdi,çantaydı deyip,silah resmi yayınlıyorsunuz..bundan sonrada konu nerelere geldi diyemezsiniz..

Askeriyeden emekli olan aile büyüklerim ilk iş olarak evdeki tüm tabanca vs şeyleri devretti..evde mantar tabancası bile kalmadı..
Yıllarca silahlar içinde kalmış bu kişiler ilk iş olarak onlardan kurtulmak istediler..
Hiç değilse beylik dursun dediğimde..”Sadece insanı öldürmeye yarayan bu lanet şeylerin,huzurlu evimizde olmasına gerek yok” dediler..
Mesleki olarak silahın içinde olanlar bunu bizlerden,siz gibi olanlar daha iyi biliyorlar..zannettim,askerim dediğinize kadar..
Kendini,aileni korumak lafı bahane..bunları bulundurmak teşvik etmek hiç normal bir davranış değildir..
Ne olur ne olmaz lafı dahada berbat..
Bir askeri eğitim aldıysanız eğer,birisi silah resmi yayınladığında ilk müdehale eden olmalısınız,yayınlayan değil..Yayınlayıp,ne var bunda diyemezsiniz..
Etraf kötü diye korkutmak da bir o kadar kötü..
Sen korunmak amacıyla birini öldürürsen,artık beyin ve yaşam olarak kendinide öldürmüş olursun,sevdiklerinide..

Konuya bak..

Serdar Korsan
Teşekkür ederiz
Bir çoğumuzun yazamadığı kadar net yazmışsın ...
Dediğin gibi yaratığı algı çok yıpratıcı...sanırsın her tarafımız Psikopatlarla dolu denizde...
Ve gereksiz...
« Son Düzenleme: Mart 06, 2019, 14:09:32 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

H. . Y.

Bundan sonra şöyle yapalım o zaman .
Her konu başlığını yazmadan önce bu konuyla ilgili izin alalım mesela.
Sonra Oktay Eryılmaz ın tastik etmesini bekleyelim .
Yaratılan algı nedir arkadaş.
Benim yazdıklarımdan , herkes eline silah alsın gibi bir düşünceye sahip olan bir insan mı var.

bu forumda.
Her taraf psikopat dolu diyen mi oldu ?
Niye bu konuyu olumsuz yönde sürdürüp duruyorsun , Oktay bey ?
Sadece tedbir alalım demenin ne kötülüğü var?

*

Ö. T.

Motoryatçıları bilmem ama bu yelkenciler zaten tekin adam değiller.
Teknede testere dişlisi  dahil çeşit bıçak , satır , balta , sopalar , çubuklar filan taşıyorlar. Birde işaret fişeği tabancası varsa vay anam vay . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben olsam kolay kolay yaklaşmazdim boyle bir tekneye. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

Çok Özür dilerim Karşılıklı konuşamıyoruz , Moderasyon bana kızıyor ....

Nedense Bir Bana KIZIYOR
Ben Sadece Serdar Korsan'ın yazdıkları hoşuma gitti , Onun yazdığının altına yorum yazdım.
Konu Gereksiz ve Yıpratıcıdır...
Açıldığı andan iTibaren Ateşli Silahı öven içerikler bulundurmaktadır.
Nitekim Bir kaç korsanımız Silahlı hikayelerine kadar burada anlatmıştır...

Silah dediğiniz  Can alan , Ocak söndüren Kıytırık bir alettir,
Bu forum üyelerinin Kahir ekseriyeti için ZERRE değeri yoktur.
Seven meftun olan var ise Övülme yeri burası değildir....

Onu söylüyoruz baştan beri
*

O. E.

Hüseyin Bey,
Burası askeri akademi degil ki.
Koydugunuz fotograf ve altındaki  açıklamaların,burda ki insanlara ne faydası olacak?
O fotograflardaki envanterleri bilseler,tanısalar ,bilip,tanımaları nasıl bir fayda saglayacak?
Birde Bölüm başlıgı ''ilk yardım ve saglık'' olunca,iyice tezat bir durum ortaya çıktı.

Servet Korsanın Söylediği Açı çok daha vahim...
Bu foruma İlk yardım ve Sağlık Bölüm başlığı altında Silahlar ve Açıklamaları...
Ciddiye alınması gerekirken hala inatla...

enteresan
*

H. . Y.

Hiç kimsenin ne açtığı konuya, ne de yorumuna şimdiye kadar gereksiz diye bir laf etmedim. 
Konuya bodoslama ortasından girip, kimseyi dinleyip anlamadan kınamadım.

Daha önce de yazılmıştı forumda. İstemediğiniz , ilgi duymadığınız konuları okumak ve yorum yazmak zorunda değilsiniz.

Bu forumdaki herkes , reşit. Neyin algı yaratmak olduğunu gayet iyi bilirler diye düşünüyorum.
Yaşadığımız hayatta o kadar çok var ve karşılaşıyoruz ki !

Bir de lütfen her konu ve yazıya moderasyonu karıştırmayın.
Farklı bir konuda tartışmıştık ve sonra size bir mesaj göndermiştim hatırlarsanız.
'' bir gün karşılaşır ,karşılıklı oturup bir iki kadeh likit aldığımız da, geçmişte konuşulan konulara gülüp geçeriz '' demiştim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Lütfen konuyu uzatıp , likit konusunda algı yaratıyorsun de me  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

Hoş geldiniz Serdar Çırak,
Konuya olumlu katkılarınız için teşekkür ederim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Herkes okudunuğunu istediği gibi anlıyor, yorumluyor.
Kimseyi hafife almak , dalga geçmek gibi bir maksadım yok.
Kınayacak bir beni bulmanız üzüntü verici aslında. Neyse söyleyecek bir şey kalmadı.
Ben diyorum konuya dönelim ,siz diyorsunuz havan da su misali , eleştiri, eleştiri .

Esas siz hoşgeldiniz..Zaten biz iyi kötü buralardayız..

Yazdığıma eleştiri demek yanlış olur..ben eleştirmedim sizi kınadım.

Sizi tanımasam daha ağır şeyler yazabilirdim..

FB deki vatansever duruşunuz da hoşuma gitmiştir allah için..

İşim icabı taşıma ruhsatlı silahım olabileceği ve gerektiği halde olsa bile hiç buna bulaşmadım..

Keyifli bir ortamımız var..denizler,tekneler..

Ama açtığınız konu başlığınıza bir bakın..
Büyük harflerle PSİKOPATLAR,SİLAH vs..
Şimdi gördüm silah kaldırılmış..

Bu konu FB de iyi giderdi...

Burada ise aileler,çiçeği burnunda genç deniz severler var..
Kaldırılmasaydı şimdi burada silah ve otomatiklerin resminden geçilmeyecekti..

O yüzden sizi kınadım..

Haa..başlık değişir,elaltında bulundurulması gerekenler diye maddelenir,devam eder,ben de birkaç tane yazardım hemen..
*

E. S.

Hüseyin Korsan'ın üzerine fazla gidildiğini düşünüyorum, Sonuçta bir veya bir kaç kişi kendini silahla daha güvende hissettiğini söyledi diye kitlesel bir silahlanma hareketi başlayacak değil ya.
Konu yazının başından beri teknede güvenlik.
Amaç güvenlik tedbirleri olarak teknede bulunması gereken ve yapılması gereken işleri madde madde sıralayarak herkesin kullanabilceği bir checklist oluşturmak.
Her isteyen bu listeden bazı kalemleri çıkarabilir ya da kendisi için önceliği olan bazı maddeler ekleyebilir.  Ben silah içeren maddeyi listemden çıkarttım. Şahsen ne evimde, ne yaşadığım ortamda ateşli silah bulunmasını istemem, yukarıda pek çok kişi ifade ettiği sebeplerden dolayı. Siz de istemiyorsanız çıkartın listenizden.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2019, 14:52:57 Gönderen: Efe Sarıoğlu »