0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: Yuzme platformlari
« Yanıtla #15 : Haziran 19, 2019, 17:16:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
hiç çıkmayı denedin mi ip merdivene denizden

Seni Moderasyona şikayet ediyorum şimdi....

Bana Şişko mu diyorsun ....

Ayrıca İp Değil O merdiven .....Kayış

Ya Bu " İP " nedir arkadaş Halat  diyeceksin Amatör Denizci ,

Dağcımısın sen İP yok

Solun İskele Sağın sancak

sorunun cevabı  tabiki "Hayır"

*

S. Ş.

« Yanıtla #16 : Haziran 19, 2019, 17:28:33 »
hiç çıkmayı denedin mi ip merdivene denizden

Seni Moderasyona şikayet ediyorum şimdi....

Bana Şişko mu diyorsun ....

Ayrıca İp Değil O merdiven .....Kayış

Ya Bu " İP " nedir arkadaş Halat  diyeceksin Amatör Denizci ,

Dağcımısın sen İP yok

Solun İskele Sağın sancak

sorunun cevabı  tabiki "Hayır"

youtubeda binemeyen kaptanların videoları var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

benım platformum olmadıgı için merdiveni açıp bir güzel cıkıyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #17 : Haziran 19, 2019, 17:43:32 »
Bizim platformda denize inmek için ve Denizden çıkmak için açılır kapanır merdiven var aslında...

*

S. Ş.

« Yanıtla #18 : Haziran 19, 2019, 18:31:07 »
Bizim platformda denize inmek için ve Denizden çıkmak için açılır kapanır merdiven var aslında...

platform kapalıyken acılıyor mu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. B.

« Yanıtla #19 : Haziran 20, 2019, 13:15:24 »
Yüzme platformları hem yelkenlilerde hem de yatlarda moda ve çok keyifli.

Hatta yeni süperyatlarda demirdeyken arka taraf açılıp kocaman bir beach club oluyor. Geçenlerde yakınımda videodakine benzer bir yat vardı.

*

O. E.

« Yanıtla #20 : Haziran 20, 2019, 13:56:42 »

platform kapalıyken acılıyor mu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T.

« Yanıtla #21 : Haziran 21, 2019, 03:32:12 »
Seyir halinde iseniz, tekneye ulaşmanız mümkün değildir. Platformun açık olup olmaması o nedenle farketmez. Demirli iseniz kıyıya çıkar, tekneye ulaşmanın bir yolunu bulursunuz. Her zaman söylediğimi tekrarlayayım:

Denize düşmeyin, ölürsünüz.

Tek basina seyirde zaten harness kullanmak allahin emri. Harnessiz bir durumda da, diyelim anlik olarak cikardik ve denize dustuk, plan B olarak teknenin pesinden biraktigimiz 15-20 metre bir halat ise yaramaz mi ? Diyelim dustuk, halati yakaladik kendimizi tekneye yaklastirdik...  teknenin kici acik tip ise kolay cikariz, yuzme platform u kapaliysa bir formul dusunmek lazim.
*

A. Ç.

« Yanıtla #22 : Haziran 21, 2019, 07:32:44 »

Tek basina seyirde zaten harness kullanmak allahin emri. Harnessiz bir durumda da, diyelim anlik olarak cikardik ve denize dustuk, plan B olarak teknenin pesinden biraktigimiz 15-20 metre bir halat ise yaramaz mi ? Diyelim dustuk, halati yakaladik kendimizi tekneye yaklastirdik...  teknenin kici acik tip ise kolay cikariz, yuzme platform u kapaliysa bir formul dusunmek lazim.

Tekne performansı ve hızını bir tarafa bırakalım. Önerim, içinde yeteri kadar tekneyi kontrol edebilecek kişinin bulunduğu bit teknede, bir kaç mil hızla giderken bir halata tutunmanız, yakalamaya çalışmak değil, tutunmak, ve tekneye ulaşmaya çalışmanızdır. Mümkün olmadığını göreceksiniz.
*

M. B. A.

« Yanıtla #23 : Haziran 21, 2019, 09:32:58 »
Yararlı bir topik olmuş. Mesela ben açılırlardan hep çekindim. Sanki bozulacakmış, açılmayacak veya tam lazım olduğunda kapanmayacakmış gibi geliyor bana hep. Ama çok da keyifli ve kullanışlı görünüyor.

Bizde ufak da olsa sabit bir platform var arkada aşağıdaki gibi... Bu da şezlong unsuru dışında gayet kullanışlı (bu benim teknenin fotosu değil)

*

S. Ş.

« Yanıtla #24 : Haziran 21, 2019, 09:43:36 »

Tekne performansı ve hızını bir tarafa bırakalım. Önerim, içinde yeteri kadar tekneyi kontrol edebilecek kişinin bulunduğu bit teknede, bir kaç mil hızla giderken bir halata tutunmanız, yakalamaya çalışmak değil, tutunmak, ve tekneye ulaşmaya çalışmanızdır. Mümkün olmadığını göreceksiniz.

Youtubeda biri 4 knot ve 5 knotta nasıl tırmandıgını çekmiş... zorlanmış epey
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2019, 09:44:43 Gönderen: Semih Sener »
*

H. E.

« Yanıtla #25 : Haziran 21, 2019, 09:55:21 »

Bizde ufak da olsa sabit bir platform var arkada aşağıdaki gibi... Bu da şezlong unsuru dışında gayet kullanışlı (bu benim teknenin fotosu değil)

Ben bu tür sabit platformlara, deniz tarafından gömülü menteşeli, tekneye doğru katlanan bir kat daha yapılmasını öneriyorum. Böylece tekne demirdeyken, katlanır masa kanadı gibi açılıp yüzme platformu genişleyebilir.

Tabi böyle kavisli platformlarda biraz daha zor.
*

D. Y.

« Yanıtla #26 : Haziran 21, 2019, 10:27:00 »
açılır platformlu teknemiz var. beneteau. bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadık. genel olarak tekne kıçı ile aynı genişlikte açılır platform bulunan modellerde tekne tasarımı da geniş havuzluk - geniş kıç üzerinde kurulu. Yani sadece açılır platformun sağladığı ilave alan keyfi değil, geniş bir havuzluk imkanı da geliyor beraberinde.

pasarella için de diğer tekne modellerinden farklı bir durum yok. Yıllardır sakız adası limanında kıçı açmadan, pasarella kullanarak giriş-çıkış yapıyoruz.

teknenin kıçında gömme ip merdiven mevcut. ancak adam düşerse, kapanmazsa oydu - buydu gibi konular her teknede yaşabilecek dikkatsizlik, bakımsızlık yada şanssızlık sonucunda gerçekleşebilir. Kaldı ki en büyüğü 8 yaşında 3 çocuk var bizim teknede, azami özen gösteriyoruz. Bu işin en büyük keyfini de onlar sürüyor.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. Y.

« Yanıtla #27 : Haziran 21, 2019, 10:30:09 »
Bu arada üzerinde yol olmasına gerek yok, motoru boşa alın, 3 mil hızla sürüklenen bir tekneden sarkan bir halatı değil çeke çeke tekneye ulaşmak, 3 dk sadece tutmanız bile mümkün olmuyor.

güzel bir havada deneyebilirsiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

« Yanıtla #28 : Haziran 21, 2019, 11:29:59 »
Yanlış hatırlamıyorsam bazı yelkenlilerde platform kapalı olsada platformun sagında solunda uc dort sabit ayak basacak metal profillle basamak yapılmışti. Hayal meyal gözüme geliyor hangi model bilmiyorum
*

T. Ö.

« Yanıtla #29 : Haziran 21, 2019, 14:43:17 »
Sirius 40 DS 'deki platform çok akıllıca.
Hem kapı var dışarı ulaşmak için, hem de platform var.
18:15 den itibaren bir bakın detaylarına.

TANER