0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. C.

Ynt: Yunanistan'da Türk olmak...
« Yanıtla #15 : Haziran 16, 2019, 06:33:36 »
Mustafa Korsan,

Benim Yunanıstan'a vizesiz girdiğimden sorunuzun cevabını bilmiyorum. Lütfen kusuruma bakmayın.

*

M. E.

« Yanıtla #16 : Haziran 16, 2019, 23:52:16 »
Estağfurullah Osman kaptanım.Teşekkürler.

*

İ. P.

« Yanıtla #17 : Haziran 18, 2019, 01:13:41 »
Osman  Kaptan,
Ne zaman gittiniz siz oralara? Hiç konusu geçmedi herhalde.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

*

M. T.

« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2019, 03:47:31 »
Haftada bir kac kere Yunanistan’in ingilizce gazetelerinden ekathimerini.com u okuyorum. Hemen hemen hergun olmasa da 2 gunde bir Turkiye ile ilgili mutlaka bir haber var. Dogu akdeniz ile ilgili tabiki. Bu aralar sular isindigi icin de normal sanirim.

Ancak bu haberlerin politik oldugunu dusunuyorum. Yaptigim ziyaretlerde hic olumsuz birsey gormedim hatta hep cana yakin davrandilar. Ben bilhassa Turkiye’nin bati kiyilarinda yasayanlari ( ege’nin iki yakasi ) birbirlerine her konuda cok yakin oldugunu dusunuyorum. Kultur, orf ve adetler...

Bazi turk dizileri de yunan tv’sinde yayinda sanirim.

Turklerin adalara turizm icin gitmelerinden de memnunlar. Su an en buyuk gelir kapilari turizm.

Komshuda TV diye bir youtube kanali var. Genc bir turk arkadas uzun zamandir Atina’da yasiyor, yunan dilini de ogrenmis. Isterseniz bir goz atin.

*

O. C.

« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2019, 17:19:09 »
İsmail Korsan Selamlar,

Ben Ege'de bir tekne aldım. Evim Ayvalık'ta olduğundan Midilli'de bağlamayı uygun gördüm. Buradaki teknemi de satmaya çalışıyorum.

Osman

*

A. D.

« Yanıtla #20 : Haziran 21, 2019, 18:09:31 »
Bayağı kez vizesiz olarak teknemle midilliye yemek yemeğe gittim teknemle. Her seferinde de çok iy karşılandım hem molivosta hem de scala skamniada. Her ayrılışımda yanıma ouzo verdiler hediye olarak bende rakı götürdüm. Sonra bir kere ayvalıktan vizeli geçtim. Orada gümrükte biraz yordular geçerken ve çıkarken. Balayı içinde katakolona gittim gemi ile. Orada da çok sıcak karşıladılar. Bence işin ucu politikaya dayanınca işler karışıyor.
*

C. A.

« Yanıtla #21 : Haziran 23, 2019, 02:21:39 »
Boş vakitlerimde severek vakit geçirdiğim, farklı görüşleri/bakış açılarını zevkle deneyimlediğim ve hatta bir çok şey öğrendiğim bu foruma son zamanlarda maalesef hiç vakit ayıramadım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bunun sebebi Kıbrıs açıklarında sondaj yapan Fatih gemimizdir.

Türkiye'nin hiç bilmediği bir sektöre (offshore) milli çıkarlar/politik nedenlerle girmesi sonucu ben de kendimi Türk gemi adamları tarafından hiç bilinmeyen yepyeni bir alanda buldum. Maalesef bu alanda benim de hiç bir tecrübem yok ancak kaderde 30 yıllık profesyonel deniz hayatının üzerine bir de offshore tecrübesi edinmek varmış.

Olayın içinde olmam nedeniyle, konuyla ilgili fikirlerimi paylaşmak isterim:

Komşu ile bugünkü gerginliğin sebebi Türkiye'nin Kıbrıs civarında gaz/petrol arama faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Durum ciddidir ve dikkatli olmakta fayda vardır. Ben de yıllarca Yunan adaları ve özellikle Atina'ya gittim geldim, çok sevdiğim ve görüştüğüm Yunan arkadaşlarım var. Yine de tedbiri elden bırakmayın diyorum.

Henüz aradığımızı bulamadık, dolayısıyla sadece bir gerginlik var. Bulmamız durumunda çok süratli bir şekilde sular ısınacak, rüzgar aniden yön değiştirip sert esmeye başlayacaktır.

Kısaca dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum, dün ile bugünü kıyaslamak pek doğru olmayabilir.

Selametle...   

*

S. Ş.

« Yanıtla #22 : Haziran 23, 2019, 10:57:54 »
İnşallah bulursunuz

Çok ihtiyaç var , adım adım yaklaşıyor haçlılar

*

N. D.

« Yanıtla #23 : Haziran 24, 2019, 11:19:13 »
Cenk korsan, ilk elden bilgi vermis tesekkürler.

Cenk korsan Kibrisin öteki Tarafindakiler (dis destekli calisanlar) gaz ve petrol buldu bizimkiler niye bulamadi
diye bir söylenti var (Hatta bir CHP milletvekili sorusu idi mecliste) bu konu hakkinda yorum yapabilirmisiniz?
Yani gercektenmi bulamiyormuyuz, yoksa isteksizlik mi var isin icinde?

Eyer sizi zor durumda birakmayacaksa tabiki.
*

O. E.

« Yanıtla #24 : Haziran 24, 2019, 13:28:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Boş vakitlerimde severek vakit geçirdiğim, farklı görüşleri/bakış açılarını zevkle deneyimlediğim ve hatta bir çok şey öğrendiğim bu foruma son zamanlarda maalesef hiç vakit ayıramadım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bunun sebebi Kıbrıs açıklarında sondaj yapan Fatih gemimizdir.

Türkiye'nin hiç bilmediği bir sektöre (offshore) milli çıkarlar/politik nedenlerle girmesi sonucu ben de kendimi Türk gemi adamları tarafından hiç bilinmeyen yepyeni bir alanda buldum. Maalesef bu alanda benim de hiç bir tecrübem yok ancak kaderde 30 yıllık profesyonel deniz hayatının üzerine bir de offshore tecrübesi edinmek varmış.

Komşu ile bugünkü gerginliğin sebebi Türkiye'nin Kıbrıs civarında gaz/petrol arama faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Durum ciddidir ve dikkatli olmakta fayda vardır. Ben de yıllarca Yunan adaları ve özellikle Atina'ya gittim geldim, çok sevdiğim ve görüştüğüm Yunan arkadaşlarım var. Yine de tedbiri elden bırakmayın diyorum.

Henüz aradığımızı bulamadık, dolayısıyla sadece bir gerginlik var. Bulmamız durumunda çok süratli bir şekilde sular ısınacak, rüzgar aniden yön değiştirip sert esmeye başlayacaktır.

Kısaca dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum, dün ile bugünü kıyaslamak pek doğru olmayabilir.

Selametle...

CENK KAPTAN
Bilgi için teşekkürler,
Ayrıca Göreviniz dolayısı ile tebrik ederim....
Ülkemiz için yaptığınız görevde Başarılar ...
Şansınız Açık olsun ......
Selamlar& Sevgiler
*

A. U.

« Yanıtla #25 : Haziran 24, 2019, 15:27:21 »
Cenk Kaptan,

Görevinizde başarılar dilerim. Siyaset üstü bir konu, ülkemizin ve bölgemizin geleceği söz konusu.
Umarım, salimen ve barış içinde, olumlu şekilde sonuçlanır.

Selametle.
*

Z. K.

« Yanıtla #26 : Haziran 24, 2019, 23:00:14 »
Cenk kaptan ,
Candan tebrikler ve başarılar.Selametle.
*

A. U.

« Yanıtla #27 : Haziran 25, 2019, 09:36:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Selametle...   

Cenk Kaptan'ın mesajının asıl odak noktası burası, refleks olarak yaptıkları işe odaklanmışım.
Benim anladığım, Petrol/doğalgaz bulunursa vatandaşlarımıza yönelik doğrudan bir tasarrufta (keyfi gözaltı, cezalar, varlıklara el koyma vs.) bulunabilirler. Dolayısıyla, bence, söylenmek istenen bu sezon planların gözden geçirilmesi. Bunu, içinde bulunduğu şartlar dahilinde ifade edebileceği açıklıkta ifade etmiş.

Bu önemli uyarı için teşekkür ederim.
*

C. A.

« Yanıtla #28 : Haziran 27, 2019, 22:02:26 »
Değerli korsanlar,

İyi dilekleriniz nedeniyle hepinize çok teşekkür ederim.

Nedim korsanın sorusu çok merak edilen bir konu.

'Cenk korsan Kibrisin öteki Tarafindakiler (dis destekli calisanlar) gaz ve petrol buldu bizimkiler niye bulamadi
diye bir söylenti var (Hatta bir CHP milletvekili sorusu idi mecliste) bu konu hakkinda yorum yapabilirmisiniz?
Yani gercektenmi bulamiyormuyuz, yoksa isteksizlik mi var isin icinde?

Taktir edersiniz ki konu hassas ve çok detaylı bilgi vermem de doğru olmaz. Sadece şunun altını çizmek isterim.

-Yapılan sismik çalışmalarda bölgede gaz olduğu tespit edildi.

-Arama sırasında dip tabiatının durumu çok önemli, şu anda bulunduğumuz bölgede delme sonrasında çökmeler olduğundan sondaj işinde sıkıntılar yaşanmaktadır.

-Sondaj işiyle ilgili olarak mevcut en üst teknoloji kullanılmaktadır ancak her işte olduğu gibi bu işte de bir şans faktörü vardır.

-Bir fikir vermesi açısından, arama yapılan noktada deniz derinliği 2245 metredir. deniz dibinden sonra da (ben gemideyken) ulaşılan en son derinlik 3500 metreydi. Geminin yaklaşık olarak 3000 metre daha delme kapasitesi vardır. Tahminen ağustos ayı sonunda bulunulan kuyuda nihai sonuca ulaşılacaktır. Bu kuyuda bulunur veya bulunmaz, sondaj gemisi kuyunun ağzını kapatır ve bir sonraki  olası noktaya hareket eder.

-Ben yabancı gemi personelinde bir isteksizlik gözlemlemedim. Hatta tersine üst düzey bir profesyonellikle çalıştıklarını söyleyebilirim. Ama komple teorisi üretmeye açık bir alan, ta ki biz sondaj gemilerimizi tamamen millileştirene kadar kimse gerçekten neyin neden olduğunu, ya da olmadığını kesin olarak bilemeyecek. Şu an itibarıyla Fatih gemisinde %53 Türk %47 yabancılar çalışmaktadır.

Alaettin korsan, haklısınız. Komşu ile olan geçmişteki güzel anılarımızın bizi rahatlığa sevketmemesi gerektiği, çok hassas bir döneme giriyoruz. Tüm Geko'ları ısınan sularda dikkatli olmaya davet ediyorum. Siz dikkatli olun, bir şey olmazsa ne mutlu, ama olursa hazırlıklı olmakta fayda var diyorum.

Selametle...
*

M. Ö.

« Yanıtla #29 : Temmuz 06, 2019, 15:29:05 »
Merhaba,
Geçen hafta Fethiye'den çıkış alarak Rodos'a gidip 4 gece marinada bağlı kaldım 1 günde symiye feribotla gidip geldim, acenta yardımıyla işlemlerimi halletim, ne girişte ne çıkışta hiçbir yetkiliyle muhatap olmadım bir tane polis dahi görmedim, kapıda vizesiz, kayıtsız gitseydım kesin adım başı durdururlardı diye düşündüm Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)