0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

€22 muafiyeti 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren kalkıyor.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

Elalarını elalarını diyoruz o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. D.

abi incir yapraklarını hazırlayın cep telefonlarına da vergi geldi daha yeni bi de yurtdışından artık getirdin 3 yıl kullanmak zorundasın yenisini almak için.

*

A. Ç.

abi incir yapraklarını hazırlayın cep telefonlarına da vergi geldi daha yeni bi de yurtdışından artık getirdin 3 yıl kullanmak zorundasın yenisini almak için.

Yenisini almak diyorken herhalde yine yurtdışından getirmek kastediliyor.

*

Ç. Ş.

İyi tarafından bakalım, elimizdeki ürünler de kıymetlendi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Ö.

Yurtdışı e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığımızda getirilen yeni vergiler nasıl ödeniyor? hiç deneyen oldu mu acaba ?
*

S. S.

Yurtdışı e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığımızda getirilen yeni vergiler nasıl ödeniyor? hiç deneyen oldu mu acaba ?

PTT kargo ile geliyor ise (Malum çin sitelerinden genelde öyle oluyor), PTT görevlisi paketi teslim ederen ücreti tahsil ediyor. Öncesinde ptt gönderi takip sitesinden görebiliyorsunuz ücreti. Özel kargo ile geliyor ise, kargo şirketi sizinle temasa geçiyor ve sizden parayı yatırmanızı talep ediyor. amazon gibi özel 1 - 2 site ise gümrük bedelini önceden hesaplayıp sizden alışveriş sırasında talep ediyor, paket size direkt ulaşıyor. Üçünü de deneyimledim.
*

M. Ö.

PTT kargo ile geliyor ise (Malum çin sitelerinden genelde öyle oluyor), PTT görevlisi paketi teslim ederen ücreti tahsil ediyor. Öncesinde ptt gönderi takip sitesinden görebiliyorsunuz ücreti. Özel kargo ile geliyor ise, kargo şirketi sizinle temasa geçiyor ve sizden parayı yatırmanızı talep ediyor. amazon gibi özel 1 - 2 site ise gümrük bedelini önceden hesaplayıp sizden alışveriş sırasında talep ediyor, paket size direkt ulaşıyor. Üçünü de deneyimledim.

Kapıda vergi diyorsunuz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Gayet iyi anladım, malum çin sitesinde satın almam gereken sepette beklettiğim ürünler vardı,
cevabınız için çok teşekkür ederim
Selamlar
*

Ö. Ç.

Bana cinaliden bi paket geldi. Bu vergi uygulamasıdan önce siparişini vermiştim. PTT aracılıgı ile geldi. 4,5 TL paketin gümrükte gördüğü işlem için standart bir ödeme yazmışlar üzerine. Bir de ürünün tutarı üzerinden hesapladıkları gümrük vergisi vardı. Ayrıca 0,7 TL damga vergisi. Yine de daha ucuza geldiği için kabul edip almıştım. Ancaaaak yeni uygulamada aylık 5 paketle sınırlama getirildiği bildiğim kadarı ile.

Bu 4,5 TL standart mıdır bilemiyorum ama sipariş vereceğiniz şeyin fiyatı yine de daha hesaplıya geliyorsa verilebilir.