0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

TEŞEKKÜR
« : Haziran 02, 2019, 17:22:31 »
Bayram tatilinin ardına ekleyeceğim bir kaç günü Ayvalık ve civarında geçirme planı ile çıktığım tek başıma seyir Çanakkale ye kadar uykusuzluk dışında sorunsuzdu.Tuzladan akşam çıkıp sabah 2 saat erken yola çıkma avantajı sağladığı için Heybeliada da kaldım ama saat 3 e kadar bağıra çağıra eğlenen bir motoryat ahalisi geceyi berbat ettiler.Dolayısı ile sıfıra yakın bir uyku ile yola çıktım.Paşalimanın da çırpıntılı deniz huzursuz bir gece daha geçirmeme sebep olunca artık Çanakkale yolunda gerilmeye başladım.Çanakkale de iyi ama kısa bir uyku dinlenmeme yetmedi zira sabah 5 te uyanıp 5.30 da yola çıkmıştım.Tüm bunların üstüne kıçtan gelen dalga ve 140-150 dereceden gelen karasız rüzgar oto pilotun yetersiz kalmasına sebep olduğundan saatlerce dümen tutup yorgunluktan bitap düşürmüştü beni.Bütün umudum Babakaleyi dönüp rahatlamaktı.Kötü şans benimle beraber hava da döndü ve Babakaleye kadar süren seyir şartları şimdi de Ayvalığa kadar sürecekti.13.00 de Babakaleyi geçtim ve 18.30 kadar kıçtan kararsız ve bir türlü tutturamadığım bir periyotta gelen dalgalar tüm müdahalelerime rağmen tekneyi baş kıç çevire çevire Ayvalığa kadar getirdim.Kanala iyice yaklaşınca rüzgara döndüm ve cenova kapanmıyor.Yine cenova furling i sıkıştı.Rüzgar batılı ve 20 knot.Stress tavan.Elim ayağım birbirene karıştı.Bir pınar adasına bir çıplak adaya doğru sürükleniyorum.Furlingle uğraşırken koşuyorum dümene bir tramola atıyorum ve yine furlinge koşuyorum.Birden demir atmak aklıma geldi ve funda demir.4 metre suya  30 metre kaloma ve ben bittim artık.Teklif gelse yarı fiyatına tekneyi satıp ilk otobüsle İstanbul a yola çıkmayı düşünüyorum.Cenova paaattt paaatttt diye bağırarak yardım istese de benim kendime hayrım yok.Aynı durumu geçen sene Limnos yolunda yaşadığımda yanımda eşim korkudan titremeye başlamış ve bu beni daha da panikletmişti.Hemen önümde seyreden Ömer Kırcal ın önerisi ile mandarı boşlayıp cenovayı baş üstüne bohçalamıştım.Sadece benzer bir durum yaşanırda bir daha eşimi tekneye bindiremem diye korkumdan eşim ve çocuklar Ayvalığa otomobil ile gelecek burada buluşacaktık.Bunları düşünüyor ve bir yandan sıkışan furling halatına küfürler ederken son bir kere daha deneyeyim diye hareketlendim.Halat furling tamburuna resmen kazık bağı olmuş.Azimli sıçan betonu bile delermiş.Oldu işte çözüldü.Dikkatli bir şekilde kanaldan geçtim ve en önemli soru henüz sorulmamıştı.Nerede kalacağım.Setur anlamsız derecede pahalı ve her gün koyları dolaşacağım için yalnızca gecelemek için bu kadar para veremem.Öyle moralsizim,o kadar yorgunum ki cunda sahilindeki restoranların açığına demir attım.Eşimden kalmış bir dal sigara buldum.Yıllar sonra bir sigara iyi gitti doğrusu.Hava 25 knot batılı esiyor.Balıkçı barınağını gözüme kestirdim ama hiç bir iletişim bilgisi yok.İnternetten bir sabit numara buldum cevap veren yok.Gezgin korsan flaması paaaattttt paaaattttt ediyor.Sen ne diyosun yaaaa diye bağırdım flamaya.Dokunsalar ağlayacağım.Eşim hayatta alargada kalmaz.Yarın Ayvalığa gelecekler ve hemen bir otele yerleşelim der.O zaman Setur a mecbur oluruz.Bu arada flama hala bağırıyor bana paaatttt paaattt.Ahaaaaa buldum.Yahu flama paatt paattt çağırıyor seni be adam düşünsene.Hemen heyecanla Hakan Zorlu yu aradım,ahvalimi anlattım,hemen beni kurtar bu durumdan bana Setur dışında bir yer bul.Bir dakika sakin ol bekle seni birazdan ararım dedi.Watsapp tan ÖZCAN TOGAY ın telefonunu gönderdi.Arayayımmı diye mesajıma verdiği cevap aynen şu; YOK HAYIR ARAMA.TELEPATİ KUR. Ulan bu durumda ki adama şaka mı yapılır.Özcan abiyi aradım.5 dakikaya her şeyi hallederiz bekle hemen geliyorum dediğinde hissetiklerim koca bir GÜVEN ve sonsuz bir ŞÜKRAN duygusuydu.Az sonra Özcan abi restoranların önünden el sallıyordu.Barınagın en afilli yerini ayarlamış telefonla arayarak hangi teknenin yanına bağlanacağımı tarif ettiğinde aklımdan geçen şey kime sorduysam yer bulamayacağım,normalde hiç yer olmaz hele bayram tatilinde hiç olmaz sözleriydi.Hızla barınağa girip kıçtan kara bağlandım.Özcan abi ve eşi Işık hanım ile sahilde içtiğimiz sade kahveler bütün kötü izleri sildi süpürdü.Gezgin korsan tam zamanın da,tam da olması gerektiği yerdeydi.Mükemmel bir uykunun ardından saat 10.00 da yeter bu kadar tembellik deyip kalktığım sırada telefonum çalıyor ve Özcan abi Mustafacığım dinlendin mi bir şeye ihtiyacın var mı dediğinde duygusallaştım mı ne.Gözüme toz kaçtı  tam da o anda. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Böyle bir aileye mensup olduğum için çok şanslıyım.Gezgin korsan ailesinin tamamına saygı ve sevgiler.İyi ki varız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

Ynt: TEŞEKKÜR
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2019, 20:52:53 »
Kahramanlar ortada işte..Hakan Zorlu ve Özcan Togay..Bizde senin adına onlara teşekkür ederiz..

*

M. Ç.

« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2019, 21:09:58 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2019, 21:54:31 »
Özcan Korsan pelerinini takmış mıydı?

*

B. Ö.

« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2019, 22:33:05 »
Ne güzel anlatmışsınız, hakikatten güzel bir aileyiz biz..Tatiliniz ve dönüş  seyriniz keyifli geçsin..

*

G. Ö.

« Yanıtla #5 : Haziran 02, 2019, 23:20:10 »
Flamacı, ''Bu flama konuşuyor'' dediğinde inanmamıştık.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Özcan Korsan ve tabii Gezgin Korsan Ailesine Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 
*

Ö. T.

« Yanıtla #6 : Haziran 02, 2019, 23:58:49 »
Mustafacığım, lafını etmeye bile değmezdi, mahcup ettin beni.

Bu ailenin fertleri için sıradan şeyler bunlar ama en güzel tarafı seninle yüz yüze tanışmak oldu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2019, 08:43:54 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hiç şaşırmadım
*

M. B. A.

« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2019, 09:56:33 »
Geçmiş olsun Mustafa korsan, HakanZ ve Özcan abiye ben de teşekkür ediyorum GeKo adına...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A. Z.

« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2019, 12:45:31 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. M. K.

« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2019, 19:26:05 »
Ne güzel bir aile  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Tüm geko dostlarımın bayramını kutlarım, Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #11 : Haziran 05, 2019, 01:30:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Özcan Korsan pelerinini takmış mıydı?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Abi, Mustafa'ya tel no yu ilettim Özcan abi'nin. O kadar gergin ki aynen "arayayım mı?" dedi

"Telepati kur" dediğimde saydırdı bana telefonda.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Mustafa'am ya, ne güzel adamsın, ne güzel anlatmışsın. Olması gerekeni yaptık. Sen nasıl kafayı korsanca kırıp çıktıysan ve yer aradıysan GeKo göreveini yaptı. Şaka gibi ama 2016 evvelsi denizde böyle bişşi yoktu yani böyle bir network.

Özcan abinin pelerinine gelecek olursak; "yaz sezonu için kuru temizliciye verdiydi. Zaten telefon kulübeleri kaldırıldığından veri sıkıntıları var üst değişmede. O yüzden karavanla gidiyo her yere"  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İşte bu güzellik çıkarsızlıktan geçiyor. "ya ben olsaydım, bana da yadım ederlerdi" duygusundan

Selametle..

« Son Düzenleme: Haziran 05, 2019, 01:38:49 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

H. E.

« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2019, 00:01:37 »
Mustafa abi kim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İyi Bayramlar
*

N. D.

« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2019, 18:18:12 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Süpersiniz
*

M. Ö.

« Yanıtla #14 : Haziran 07, 2019, 11:51:15 »
Mustafa geçmiş olsun. Özcan korsana  çok teşekkürler.

Senin durumunu çok iyi anlıyorum. Zira aynı durumu C.tesi bende yaşadım.

01/06 ctesi sabah 06.00 ana kara ile bağlantım olan kıç halatlarımı çözerek rotayı marmara asmalıya çevirdik.
Otopilotumuz yok. Kendimi küçük balık Nemo gibi hissediyorum. Adaların arkasına kadar gidip uzak denizlere bakıp hep geri dönüyorduk. Yalova dışında uzun yol yapmadım. Benim için okyanusu geçmek gibi.
İmralı açıklarına kadar sakin full arma geldik . İmralı açıklarından geçtikten sonra Bir anda hava ,deniz, dalgalar birbirine karıştı.Önümde giden onları izlediğim 2 yelkenli rota değiştirdi. biri güneye diğeri kuzeye döndü. Telsizden gelen sismik çalışma anonsu ise tuz biber ekti. Oysaki millerce uzaktalar.
Kıç sancaktan gelen gelen iri dalgalar, knot ını bilmediğim rüzgarlarda ne yapacağımı kestiremedim. İşin kötüsü eşimde teknede ve  panikte. (Tekneyi satma planları başladı canını kurtarırsa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .)
Aklıma Ender Korsan geldi. Hemen aradım. Bandırmada Limanda olduğunu söyledi. şartlar zor ise zorlama gel bana bağlan dedi. Rahatladım. Beyza da rahatladı güven geldi. En korktuğu çaresiz durumlarda bize yardım edecek kimsenin olmaması idi. Aslında çevrenize baktığınızda uçsuz bucaksız bir deniz. Ender yanında değil. millerce uzakta. Ama desteği yanında. Güven duygusu ile beslendikten sonra rotayı Bandırmaya çevirdim.
Limana girip Enderi görünce rahatladım. Bağlanmama yardımcı oldu. Kamaraya girdim bir dakikalığına uzandım. sonrasını hatırlamıyorum. Salçalı sarımsak soslu makarna kokusuna uyandım. Bu iyi bişeydi. Beyza hayatında memnun güvende olduğunun farkında. Belki her denizcinin yaşaması gerekeni yaşadık tecrübe kazandık düşüncesinde. ( tekneyi satmakta vazgeçti:)) )
Ertesi gün Enderle birlikte limanda çıkarak sakin bir denizde Asmalıya yol aldık. Bir ara Enderin teklifi ile motorları kapatıp denize girdik. Değişik bir deneyimdi benim için. [size=78%]. [/size]
Ali Ünalan Korsanda bizi orada bekliyordu. yerimiz hazırdı.
Geceyi Asmalıda geçirdik. Ertesi gün Ali korsanın eşliğinde Paşalimanına gittik. Ali korsan iskeleye bağlanmış bize de yer ayırmıştı. Biz alargada kalmayı tercih ettik. fakat saat 14.00 civarı İmbat çıktı. balıkçılar Ali korsana 1-2 saat sonra geçer ancak saat 21.00 sonrası tekrar çıkabilir demişler. Ali korsan çevreyi daha önce iyi bildiğinden ve geceyi rahat geçirmek için Paşalimanı koyunun hemen arkasındaki Balıklı köyüne gidip sakin bir havada geceyi alargada geçirdik. Ertesi sabah  balıklıya yakın sakin bir koyda denize girdik.
Özlem korsanın Beyza'ya söylediği gibi deniz belki temiz olabilir ama rengi iştah açıcı değil. Egede denize girmenin keyfini vermiyor.
rotamızı maymun burnuna çevirip orada denize girdik. geceyi geçirmek ve erzak ihtiyacımız için Erdek limanda Ali korsan yer ayarladı. gidip bağlandık. geceyi kalabalık gürültülü Erdek limanında geçirdik.
evet artık dönüş yoluna geçmemiz gerekiyor. ertesi sabah kurşunlu limanına eğer , kendimi iyi hissedersem direk Trilyeye rota tutarak saat 07,00 de yola çıktık. Keyifli sakin bir denizde 12 saat yolculukla Trilyeye bağlandım. Ender yer konusunda yardımcı oldu. Güzel yer. hava kararmadan çevreyi gezdik. akşam yemeğimizi balık rest yedik. Nasıl uyuduğumuzu hatırlamıyorum. Ertesi sabah kahvaltı ardından yan komşular ile sohbet ettik. Geko değiller 2-3 ay önce teknelerini fuarda almışlar. Onları Geko olmaya davet ettim. Sanırım başarmışımdır. saat  14.00 gibi  rotayı küçükyalı çevirdik. Armutlu burnunda hava düştü. Denize girdik. Keyifliydi. Yolda likitlerimizi tüketerek. Memnun bir şekilde keyifli bir yolculuk sonrası saat 20.30 küçükyalı limana bağlandım.
Ali korsana Endere sonsuz teşekkürler. bu seyirde beni yalnız bırakmadılar.
Seyir öncesi  Özlem -Ali Tuna Korsanların destekleri için teşekkürler.

Gezgin Korsan gerçekten bir aile gibi. Birbirine sıkı bağları olan bir aile.
Tüm Gekoların Bayramını kutlarım.
( Bu arada benim de gözüme toz kaçtı bir kaç kez Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)  )

Saygılar
Mert