0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Y. T.

Ynt: Tekne ve Çocuk...
« Yanıtla #135 : Eylül 15, 2016, 20:24:51 »
Abi çok güzel anlatmışsın senin oğlan olmuş artık bizimkine sorunca hayır diyor ama sonra tekne alalım diyor teknede olunca kendini kaybediyor zaman meselesi olduğunu çok iyi anladım iyi bayramlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

C. E.

« Yanıtla #136 : Temmuz 03, 2019, 23:45:26 »
Youtube’da rastladığım bu minik yelkenci’nin azmi ve heyecanını sizinle de paylaşmak istedim.

Ancak her çocuk yelkeni bu kadar sevmeyebilir. Kesinlikle dolaylı da olsa zorlamayıp kişisel tercihine saygı duymak gerek.

*

A. Y.

« Yanıtla #137 : Nisan 27, 2020, 15:38:46 »
Ukrayna'da yuzme hocamin bu isten para kazandigi halde, samimiyet ve aciksozluluk gosterek bir gun; "Insan dogasi geregi su canlisi degildir ki, kara canlisidir.. Zayiflamak istiyorsan aslinda daha cok yuruyus yapmalisin" dediginde acikcasi biraz afallamistim.. Yuzmenin faydalari vs. ezberim de fena dagilmisti..

Hadi yetiskin insan secim yapar, uyum saglar, arzularinin pesine gider filan ama, cocuk ebeveyn nereye gotururse oraya gidiyor.. Kucuk yasinda dogasinin gereginin disina cikartiliyor.. Cocuk dedigin parkta oynar, bisiklete biner, kosar, salincakta sallanir.. Gerci vagabondlar teknede yasam icin cocukla ilgili konularda hep olumlu konusmaktalar.. Bilemiyorum, biraz supheliyim.. Sanki bana kendi bencilliklerine cocuklari alet ediyor ve kotu hissetmemek icin biraz kendilerini de kandiriyorlar gibi geliyor.. 

1 hafta, 2 hafta, 1 ay, bir yaz tatili vs. sureleri tabii ki pek problem degil.. Elbette ki cocuklar denizi sevsin, alissin, farkli tecrubeler/bakis acilari edinsin ve hatiralar yasasin.. Hatta ebeveyni, eger onceligini cocuk olarak belirleyip duzenini ona gore oturtabiliyorsa teknede de yasasin.. Fakat nasil ? Nelere dikkat ederek ? Neleri ihmal etmeyerek ? En zorlanilan husus nedir ? Kaygilar & korkular & tedbirler nelerdir ? En onemlisi cocuk nasil yeglenir ?.. Yazilanlari okudum ama son donem tecrubeler ve hic yazmayanlardan da bu konuyla alakali iki kalem guncel bilgiler alabilirsem memnun olurum, tesekkurler..

*

M. B. A.

« Yanıtla #138 : Nisan 27, 2020, 16:21:03 »
Marinada, denizle içi içe teknede büyüyen çocuklar gördüm. Valla müthiştiler... Babalarıyla sohbet ettik biraz, zor olmuyor mu filan dedim, yok dedi...

Çocuklar yürümeye başlar başlamaz teknede hareket etme adabını benimsetmişler. Çocuklar fıldır fıldır teknenin içinde, dışında koştururken bile bir elleri hep teknenin vardavelasında filandı... Tabi yüzmeyi çok erken öğrenmişler, ana baba rahat...

Tüm yaşam denizde başladı. Her canlı özünde deniz canlısıdır.

Bu arada yüzmek iyidir ama zayıflatmaz tam tersine balık etli yapar adamı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #139 : Nisan 27, 2020, 16:38:59 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ukrayna'da yuzme hocamin bu isten para kazandigi halde, samimiyet ve aciksozluluk gosterek bir gun; "Insan dogasi geregi su canlisi degildir ki, kara canlisidir.. Zayiflamak istiyorsan aslinda daha cok yuruyus yapmalisin" dediginde acikcasi biraz afallamistim.. Yuzmenin faydalari vs. ezberim de fena dagilmisti..

Hadi yetiskin insan secim yapar, uyum saglar, arzularinin pesine gider filan ama, cocuk ebeveyn nereye gotururse oraya gidiyor.. Kucuk yasinda dogasinin gereginin disina cikartiliyor.. Cocuk dedigin parkta oynar, bisiklete biner, kosar, salincakta sallanir.. Gerci vagabondlar teknede yasam icin cocukla ilgili konularda hep olumlu konusmaktalar.. Bilemiyorum, biraz supheliyim.. Sanki bana kendi bencilliklerine cocuklari alet ediyor ve kotu hissetmemek icin biraz kendilerini de kandiriyorlar gibi geliyor.. 

1 hafta, 2 hafta, 1 ay, bir yaz tatili vs. sureleri tabii ki pek problem degil.. Elbette ki cocuklar denizi sevsin, alissin, farkli tecrubeler/bakis acilari edinsin ve hatiralar yasasin.. Hatta ebeveyni, eger onceligini cocuk olarak belirleyip duzenini ona gore oturtabiliyorsa teknede de yasasin.. Fakat nasil ? Nelere dikkat ederek ? Neleri ihmal etmeyerek ? En zorlanilan husus nedir ? Kaygilar & korkular & tedbirler nelerdir ? En onemlisi cocuk nasil yeglenir ?.. Yazilanlari okudum ama son donem tecrubeler ve hic yazmayanlardan da bu konuyla alakali iki kalem guncel bilgiler alabilirsem memnun olurum, tesekkurler..

Yılın yaklaşık yarısını teknelerinde yaşayarak geçiren bir aile dostumuzun ikiz kızları teknede doğdular, henüz yürümeyi öğrenmeden yüzmeyi öğrendiler. İsimleri Meltem ve Deniz. Arada bir güvertede emeklerken denize düşüyorlardı, babası uzanıp bacağından tutup güverteye tekrar koyuyordu:)
Ukraynalı bir kişinin bakış açısı farklı olabilir ama özellikle Akdeniz sahillerinde, tropikal şeridin sahillerindeki çoğu ülkede çocuklar denizle iç içe büyüyor.

*

i. t.

« Yanıtla #140 : Nisan 27, 2020, 22:23:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Marinada, denizle içi içe teknede büyüyen çocuklar gördüm. Valla müthiştiler... Babalarıyla sohbet ettik biraz, zor olmuyor mu filan dedim, yok dedi...

Çocuklar yürümeye başlar başlamaz teknede hareket etme adabını benimsetmişler. Çocuklar fıldır fıldır teknenin içinde, dışında koştururken bile bir elleri hep teknenin vardavelasında filandı... Tabi yüzmeyi çok erken öğrenmişler, ana baba rahat...

Tüm yaşam denizde başladı. Her canlı özünde deniz canlısıdır.

Bu arada yüzmek iyidir ama zayıflatmaz tam tersine balık etli yapar adamı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

buna cok guldum ya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

mahir insan en iyi kendini kandiuruirmis Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap