0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. B.

Süperyatların Görünmeyen Yüzü
« : Mart 01, 2019, 12:30:43 »
Jared Watney genç bir Güney Afrikalı denizci. Kız arkadaşıyla birlikte yazları Akdeniz'de süperyatlarda çalışıyor.

Bu dünyanın bizim bilmediğimiz yönlerini belgelemiş. Ben çok sevdim, konuyla ilgilenirseniz kanalına bir göz atın.

« Son Düzenleme: Mart 01, 2019, 12:36:56 Gönderen: Sinan Bozkurt »

*

S. B.

Ynt: Süperyatların Görünmeyen Yüzü
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2019, 13:00:15 »
Süperyatlar tonoza nasıl bağlanır. Bilmiyordum.

*

S. K.

« Yanıtla #2 : Mart 01, 2019, 15:10:59 »
Bir Türk çocuğun da benzer bir kanalı var... Oldukça güzel videolar çekmiş; sayıca fazla değilse de kanal oldukça yeni, gitgide artacaktır...

*

S. B.

« Yanıtla #3 : Mart 02, 2019, 10:02:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir Türk çocuğun da benzer bir kanalı var... Oldukça güzel videolar çekmiş; sayıca fazla değilse de kanal oldukça yeni, gitgide artacaktır...

Güzel videolar varmış. Umarım genç arkadaşımız iyi bir patronun teknesindedir. Sektörde alt pozisyonlarda karın tokluğuna çalışma hayli yaygın.

Yolu açık olsun.

*

S. B.

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2019, 12:34:28 »
Cansın'ın çalıştığı tekne bu. Vosmarine yapımı.

*

A. Ö.

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2019, 15:48:20 »

Anlatımı gayet başarılı, Videoların kalitesi ve seslendirme muhtemelen cep telefonu ile çekim yaptığı için ortalamada ama zamanla iyileşecektir. Bütün bölümlerini izledim, inşallah abone sayısı da artar.
Tekne ile ilgili olarak ta verilen teknik bilgilerin (47000 litre yakıt, tam yolda makine başına saatte 270 litre tüketim, jeneratörün saatte 30 küsür litre tüketimi vb) içimi acıttığını itiraf etmeliyim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Y.

« Yanıtla #6 : Mart 03, 2019, 10:14:55 »
Guzel paylaşım teşekkürler
*

F. F.

« Yanıtla #7 : Mart 03, 2019, 12:02:39 »
Ben olsam motoryata para vereceğime buna para veririm bedava dünyayı dolaşırım, yeşil enerji  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. B.

« Yanıtla #8 : Mart 03, 2019, 17:30:20 »
Hoşuna gidenlere bir kanal daha. Bu tekne daha büyük ve charter için Karayiplerden Maldivlere kadar turluyor.

*

S. K.

« Yanıtla #9 : Mart 05, 2019, 13:01:02 »
Tekne ile ilgili olarak ta verilen teknik bilgilerin (47000 litre yakıt, tam yolda makine başına saatte 270 litre tüketim, jeneratörün saatte 30 küsür litre tüketimi vb) içimi acıttığını itiraf etmeliyim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben şeyi fark etmiştim; ana pompa da değil, sanırım dümene bağlı yedek hidrolik pompanın KW gücüyle benim yegane ana makinemin KW gücü aynı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adamın 45 derece iskeleye dönmek için harcadığı güçle biz körfezi karşıdan karşıya 8-9kt hızla geçiyoruz...
*

A. Ö.

« Yanıtla #10 : Mart 05, 2019, 13:50:44 »

Ben şeyi fark etmiştim; ana pompa da değil, sanırım dümene bağlı yedek hidrolik pompanın KW gücüyle benim yegane ana makinemin KW gücü aynı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adamın 45 derece iskeleye dönmek için harcadığı güçle biz körfezi karşıdan karşıya 8-9kt hızla geçiyoruz...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Vosmarine sitesinden teknik bilgilerine ulaştım.
Max 16 knots
Ekonomik (!) seyir hızı 11 knots diyor, seyir hızında da menzil 2100 mil olarak verilmiş. Yalnız yakıt kapasitesi 36000 lt verilmiş, ya bahsedilen günlük tanklar sonradan eklenmiş veya hesaba dahil edilmemiş.
Ama 36 bin üzerinden de olsa, 47 bin üzerinden de olsa hayalini kurduğum ve almak istediğim teknenin satış rakamı bunun 1 depo doldurma maliyeti kadar

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap