0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

Pendik Marinturk Öneri
« : Haziran 25, 2020, 14:40:50 »
Merhaba,
İlk defa 33 ft bir yelkenli alacağım, Pendik Marinturk'e koymaya karar verdim, hakim rüzgar, konfor, gürültü, manzara vb açılardan önereceğiniz ponton ve konum varsa bilmeyi çok isterim.

Teşekkürler

*

L. K.

Ynt: Pendik Marinturk Öneri
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2020, 20:58:54 »
Merhaba,
Tekneniz hayırlı olsun sakinlik, otopark kolaylığı, tuvaletlere yakınlık, tüm teknelerin sadece yelkenli olması vb avantajları nedeniyle F pontonunu tavsiye ederim. Sadece poyrazı sancak kıç omuzluktan yada iskele baş omuzluktan alısınız.

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2020, 22:51:25 »
Merhaba Levent Bey,

Yanıtınız için teşekkürler. F pontonunda 41 musait, biraz tekne giriş çıkış güzergahında olduğundan sallantı yapacak gibi, diğer yandan da acemi olduğum için F pontonu yanasmada hava oldugunda zorlayabilir yorumu aldım. D pontonunu bu bakımdan begendik ama orası da avm nin ve cafelerin içine açıldığı için hem mahremiyet olmayacak, hem de dus tuvalet vb avm ile ortak sanırım tam anlayamadım o kısmını. D ile ilgili ne düşünürsünüz? Orada da ortalarda müsait yer var, giriş çıkış açısından acemiye daha mı rahat olur sizce de ?

*

C. A.

« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2020, 23:16:23 »
Bence acemiliginiz dert etmeyin. Marina da illaki palamar vardir ve size mutlaka yardimci olacaklardir.

Ayrica denizdesiniz illaki sallanacaksiniz.

Ben sizin yerinizde olsam kalabalik icerisinde olup avm ile ortak wc kullanmak yerine F pontindaki yeri secerdim.

*

M. B. A.

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2020, 09:28:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba Levent Bey,

Yanıtınız için teşekkürler. F pontonunda 41 musait, biraz tekne giriş çıkış güzergahında olduğundan sallantı yapacak gibi, diğer yandan da acemi olduğum için F pontonu yanasmada hava oldugunda zorlayabilir yorumu aldım. D pontonunu bu bakımdan begendik ama orası da avm nin ve cafelerin içine açıldığı için hem mahremiyet olmayacak, hem de dus tuvalet vb avm ile ortak sanırım tam anlayamadım o kısmını. D ile ilgili ne düşünürsünüz? Orada da ortalarda müsait yer var, giriş çıkış açısından acemiye daha mı rahat olur sizce de ?

Zorlayıcı koşullarda yelkenlinizi pontona yanaştırıp ayırmak size müthiş deneyim kazandırır. Fenerbahçe'de o daracık ponton aralıklarına giriş çıkışların faydasını çok gördüm sonraları  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2020, 13:24:13 »
Herkese önerileri için teşekkürler, sanırım F pontonunu tercih edeceğiz.
*

E. A.

« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2020, 16:17:38 »
selamlar

Bende dun F pontonuna 43 e yanastım ve bundan sonra ordayım.
Ucak gecisleri biraz gurultulu oluyor.
Avm ye uzak olmasi guzel, gurultu patırdı konusma veya ugultu ses yok.
yanasma konusunda bende acemiyim, ama herkes dert etme diyor.
Bu yanasma ayrılma, arabayı ilk kullnadıgımız zamanlardaki gibi, ıkı araba arasına park etmek nasıl ilk basta zor sonra kolay oluyor diye soyluyorlar.
ruzgarı kolladıgınız zaman ve teknede ruzgara yetecek kadar guc oldugu zaman buna ek olarak palamar da yardım ettıgı zaman sıkıntı olmuyor. Zamanla couzelecek bir durum diye dusunuyorum.

Selamlar
*

F. F.

« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2020, 16:34:25 »
selmetle bol millerin olsun kardeşim erkan ile marmaristen tekneyi  pendige trransfer ettik çok iyi bir kardeşimiz saatlerce dümen tuttu gerçekten öğrenmeye çok hevesli kisa zamanda iyi bir kaptan olacaktır, pendik marinadakiler iyi bir komşu kazandı..
*

M. A.

« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2020, 16:37:53 »
Demekki komşu olacağız. Ben de F41 i ayırttım, kısmetse temmuz sonu gibi marmaris istanbul transferimiz olacak. Hatta transfer için kaptan da arıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fatih kaptan aynısından bize de yapmak için görüşebilir miyiz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ?
*

F. F.

« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2020, 21:45:06 »
Mehmet bey ile telefonlaştık umarım yeni teknesi gönlüne göre olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2020, 08:20:44 »
Mehmet bey ile telefonlaştık umarım yeni teknesi gönlüne göre olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Fatih kaptan, inşallah hayırlısı bakalım, sizi arayacağım konuştuğumuz gibi.
*

G. Ç.

« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2020, 13:05:53 »
Pendik marina F ponton korsanlar tarafından mı ele geçiriliyor yoksa neler oluyor orada... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2020, 13:15:23 Gönderen: Gürkan Çetin »
*

G. Ç.

« Yanıtla #12 : Temmuz 09, 2020, 13:14:32 »

Burası sanırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #13 : Temmuz 09, 2020, 15:54:02 »
Pendik marina F ponton korsanlar tarafından mı ele geçiriliyor yoksa neler oluyor orada... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Keşke tüm marinalarda aynı pontona toplanılabilse... Havuzlukta kadeh tokuşturacak insan hiç eksik olmaz:)
*

B. D.

« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2020, 19:47:11 »
Kısmetse bende önümüzdeki ay f66 idi sanırı oraya bağlanıyorum:))