0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: Otopilot ve Teşekkür
« Yanıtla #15 : Ağustos 13, 2008, 13:36:07 »
Alaaaaaa cekirdekleri hazirlayin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #16 : Ağustos 13, 2008, 14:56:41 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bende var st2000+. Montaji da kalibrasyonu da coook basit. Ben garantisi bozulmasin icin raymarin servisine taktirdim ama kesinlikle cok basit. bir iki kritik olcu var ki yaziyor zaten kitabinda, gerisi bos. Gelip benim kayiktakini gorebilirsin. Komsi olduk nasilsa artik. Senin yaninda esamem okunmaz ama, ihtiyac duyarsan cirakliga da gelirim.
Elektrik & Elekrtonikten çok da anlamam Ateş Korsan. Yardımcı olursan çooook memnun olurum. Ama önce Otopilotu almam gerekiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #17 : Ağustos 13, 2008, 16:40:14 »
Ne demek, basimla beraber.

*

Ö. E.

« Yanıtla #18 : Ağustos 13, 2008, 20:51:39 »
hayırlı olsun korsan kardeş...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap benim emektar, antika oto pilota baka baka, az iç çekmemiş, soınunda nazar değdirip bozmuştun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)) artık tamir ettirebilirim demek ki, bir daha nazar'ın değmez...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))

işin şakası bir yana çok keyif alacaksın, oh be dünya varmış diyeceksin... güzel denizlerde, bol sularda kullan

*

U. K.

« Yanıtla #19 : Ağustos 18, 2008, 12:00:36 »
Maşallah'ın otopilotu ışıklı disko küresinden kumanda alıyor mu?Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M.

« Yanıtla #20 : Ağustos 18, 2008, 13:02:27 »
Bence Gezgin Korsan Grubu yeteri kadar büyüdü.
Artık alt gruplara bölünmesi daha iyi iletişim ve dostluklar yaratacaktır.

Mesela:

Grup 1. Otopilotu olan GK'lar: Böylece otopilotu olmayan, kendileri ile birlikte aynı düz çizgide gidemeyecek olan diğer teknelerin vereceği rahatsızlıktan korunmuş olurlar; ayrıca kendi aralarındaki "ağabey önce standbye'a al, sonra auto tuşuna basıp, -10 ver" gibi konuşmalar "hııı" diyecek arkadaşlardan uzak kalmış olurlar. Bu arkadaşların da ruh sağlığı bozulmaz.

Grup 2. Teknede hep bir eksiklik ya da aksaklık sebebi ile marinada kalanlar. Bu grubu Ateş Korsan'la beraber ben kurar yönetirim. Birbirimizi anlayacağımız için "he, he şimdi neyi tamir ediyorsunuz?" gibi esprilerden kendimizi sakınır, ve teknemizin her köşesine hakim olduğumuz şeklinde bahanelerle kendimizi pozitif doldururuz. Belki ilerde pontonda yer işgal etmek yerine kara park sahasında özel bir alanda teknelerimizi tutarız. Bu gruba Ali San da dahil olabilir. Ama onun ruh haline göre değişiyor.

Grup 3. Botu olanlar: Aslında bunun için ayrı gruba gerek yok diyebilirsiniz, ama Aali botuna yeni motor aldı, artık onla geziyor. Onun için....

*

A. E.

« Yanıtla #21 : Ağustos 18, 2008, 13:19:33 »
Ha haaaa, gecin dalganizi. Donusum muhtesem olacak. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

AtesK (bi donebilsem  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

H. E.

« Yanıtla #22 : Ağustos 18, 2008, 15:14:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
HakanE sen teknende buzdolabını nereye koymuştun ? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ulam! Biraz daha daha para biriktiriyorum!
*

A. S.

« Yanıtla #23 : Ağustos 18, 2008, 23:26:02 »
Bot maceram epey sancılı ve uzun oldu...
Yıllar evvel UÇARI'nın ön güverte ölçüsüne göre bi Zodiac almıştım.
Bottan çok model bot gibi duruyodu ama, çok sevmiştim keratayı.
Üstelik tek elle bile yakalayıp ( gençtim oz-zaman ) hoop ! güverteye
alıyodum.
'' - Yahu şuna bi motor, yahu şuna bi motor alayım....'' derken ; UÇARI
satıldı, SANELA yapıldı. Bu arada ben bi 2 HP Evinrude aldım ( Ya da
Mercury miydi yahu Matay ? ).
Derken tekne büyüdü dedim. SANELA'nın ön güverte ölçüsünü aldım ;
gidip 2.60 m bi bot aldım. Eski botu döve döve Matay'a zorla sattım.
Meğer ihtiyacı yokmuş ? Var, o bunu bilmiyor ama...

Bu defa baktım yeni bota 4 BG takılabiliyo ; 2 HPlik evdeki motora
düşman oldum. 2 sene ambalajında evde durdu ( bu nedenle botta
evde durdu ...) Sonra o 2 BG'lik motoru Matay'a sattım. Çünkü
kayınpederinin yazlıkta balığa çıkması iyi olurdu...Bunun üzerine
Matay motorun yanına bi 3,5 m fiber kayık da almak zorunda kaldı.
İyi oldu,kayınpeder balığa çıkıyomuş şimdi.

Sonunda bi 4 BG 4 zaman motor aldım . Botu iki senedir durduğu
bodrumdan çıkardım. Şişirince tüm kat yerlerinden parça parça
ayrılır diye düşünüyodum, yok ambalajında 2 sene yatmaktan ötürü
bi zarar görmemiş...

Şimdi bot  ( Vefik Ulus ; yani VU ve Gökhan Özer ; yani GO sürekli
benimle dalga geçiyorlar, bu bot 2,60 mıymış ülen hehehehe ? diye...
Valla ben Zodiac'ın fatura ve kataloğunun yalancısıyım, ama bana pek de
küçük görünmüyor ) bana tekneden çok daha fazla hareket imkanı
sağladı. Atlayıp başka pontonlara misafirliğe gidiyorum, denize girmeye
gidiyorum filan falan...

Şinci acep tekneyi satsam da tüm yatırımımı 4,5- 5 m bi bot ve 50 -70
BG bi motora yapsam mı diye düşünmeye başladım...
Öyle ya, o bota buzluk koyarım, navigasyon cihazları koyarım, ışık , tente
güneşlenme minderi...aklınıza ne gelirse. Bi de altına treyler alırsam ; tüm
denizler karadan ulaşarak, benim !

Şinci 6 tonluk tekneyi başıma niye musallat ettim ? deyu düşünüyorum...
( Ama siz bunu ona söylemeyin ; hassastır, alınır, üzülür sooona )

Aali inflatable

*

H. Z.

« Yanıtla #24 : Ağustos 18, 2008, 23:41:03 »
Aha yakaladın, Uçarının botunu bana vermedindi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Benden geçti ama Hakan Erim'in iki eli iki yakanda olacak Aali abi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Not: HakanE bu işin peşini bırakmayacak kadar delikanlı bir insansın sen dimi (vınnn vınnnnnn ara gazı)
*

A. S.

« Yanıtla #25 : Ağustos 18, 2008, 23:55:03 »
Niye ki ne ?
O nasılsa para biriktiriyür...
Botu da alıverir, ne varmış ?
Bu ciddiyetle biriktirirse, bi gün F7'ye Maltese Falcon'u
bağlamasından endişe ediyürüm hatta...

Botu niye sana verecekmişim ki ?
Sen tekneyi satmadan iki hafta önce tam takım yepisyeni North Sails yelkenler
yaptıracak, bi de üzerindeki 3 yaşındaki Yamaha yerine gidip durup dururkene
4 zamanlı Honda motor alıp, tekneyi yine de eski fiyatıyla satacak başka
'' basiretli tüccar '' bul, sooona konuş !

*

H. Z.

« Yanıtla #26 : Ağustos 18, 2008, 23:57:46 »
O konuda hakkını yiyemem valla motorun 50 saatlik bakımını yaptırdımdı 0 dı resmen. North yelkenlerde leke yoktu. Sende benim gibi ticareten sağlam anlyıon valla abi. Ben zamanında öğrencilikte tek bilet geçen İETT otobüsüne çaktırmadan  bilet atıp geçmiş adamım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Haa hatta Uçarıda Honda offshore mont çıktı bitane sana dedimdi "yok kalmışsa senin olsun, teknenin malıdır" dedindi. Benim sanayi boy cüsseme ufak geldi babam giyiyor. Hatta oğlan büyüdü dedesine bulaşıyor bu mont güzelmiş bana ver diye. Sayende aile içi kavga çıkacak.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2008, 00:00:31 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

s.

« Yanıtla #27 : Ağustos 19, 2008, 00:51:56 »
Yaw kardeş sana bot diye benim Macgregoru vereyim de rahat et. Hem iyi bi tayfası da içinde. Topu topu 1.5 toncuk. Heh. Sen de bana karşılığında içinde sürekli yaşayabileceğim bi kayık bulursun herhal.Ne dersin? Hem senin o altıtonluk şeye de çok yakışır bot olarak.Yedekleyip çekersin heryere.
paravermedentekneyibüyütmeyeçalışankorsan
*

H. Z.

« Yanıtla #28 : Ağustos 19, 2008, 01:15:32 »
Ama tender olarak Sanela'ya Mc Gregor yakışır Aali abi, sen Esat abinin teklifi bi düşün.

Mc Gregor satışından komisyon elde ederiz belkim beklentisi olan korsan)
*

M. Ç.

« Yanıtla #29 : Ağustos 25, 2008, 10:32:21 »
Otopilot insanın ıslanmasına neden olan bir icatmış! Dün çatışma rotasında tekne kalmayınca HknZ ile gün batımında Kınalı pruvamızda alalılm biraları, verelim dümeni Otto'ya, başüstünde keyif yapalım dedik. 2 dakika oturmamıştık ki nereden geldiği belirsiz dalgalara baş vurmaya başlayan Maşallah'ın güvertesi Efes'le karışık Marmara suları ile yıkanırken biz de nasibimizi aldık. Neyse Ateş korsan Kedi'yi kımıldatmaya karar vermiş de geri döndük, daha fazla ıslanmadık...