0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

F. G.

Ynt: O'DAY 37 nasıl bir teknedir
« Yanıtla #15 : Eylül 09, 2017, 23:15:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Horn gecersin..birak iç denizleri..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coastal cruiser olarak dusunulmus ve imal edilmis tekneler bunlar. Tonajina, salmasina ve skegdeki pala konumuna bakarak denizci tekne imaji veriyor ve eminim cok ciddi off shore da yapilmistir bunlarla. Genede O'day siradan production tekneler ureten bir firma.

*

F. G.

« Yanıtla #16 : Eylül 09, 2017, 23:17:07 »
Örneğin su hattı boyu tekne boyundan uzun. Bayrak konusu açık değil. Türk veya USA deniyor ama resimlerde görünen bayrak her ikiside değil. Bazen orijinal tekneden kalıp alıp burada üretilen tekneler oluyor.  Geçenlerde tuzlada imal edilmiş satılık Dehler vardı örneğin.
Sormanızı önerdiğim soruları önceki mesajımda bulabilirsiniz.

Bu konu cok onemli hocamin dedigi gibi O'day 37 kalibindan cakma corum falan olmasin.

*

N. Ç.

« Yanıtla #17 : Eylül 10, 2017, 17:42:39 »
Tekneyi görmeye giden arkadaş durumla ilgili birgi verirse ne güzel olur merak ettim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. Ö.

« Yanıtla #18 : Eylül 11, 2017, 09:49:40 »
Tekneyi görmeye giden arkadaş durumla ilgili birgi verirse ne güzel olur merak ettim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekneyi pazar gunu 3saat araba yolculugundan sonra bozyazi limaninda gorduk.
Tekne gidiyor ama bazi eksiklikleri var.
Mesela sintine pompa kismini actigimda, full siyah yag dolu oldugunu gordum, bir yerden kacak olmus temizlemedim dendi.
Gaz kolu tornistana girmiyor, sanzimanla mi alakali yoksa cockpit teki kumandada mi sorun var bilinmiyor.
Motorun ateslemesi calismayinca "yalanci" atesleme yaparak baslatabildik.
Ana yelken artik sertlesmis, sanirim bunu degistirmek lazim, lazybaginin icinde kus yuva yapmisti 1 yildir kullanilmadigi icin.

Genovasi genis , sanki balon buyuklugunde, tek genoa ile 8-9 esen havada orsa 4 ilerledik

Teknenin direginin uzerinde fransizca seri numarasi olan bir plaka vardi, tekne orginal dendi ama bunu kanitlayan birsey sormak aklimiza gelmedi.
Temiz ve titiz kullanilmis yasli bir tekne.

1yildir durmasina ragmen zehirlisinden dolayi alti yakamoz baglamamis. dumen orta sertlikte ama kumanda rahat ediliyor.
Tekneyi begendik ama amaotr oldugumuz icin deneyimli bir usta/göz bakmasinda fayda var diye dusunuyorum.

Motoru orjinal 377saatte oldugunu gordum, ilginc geldi bana. Usta gonderip ne kadar masraf yapacagimizi belirleyip tekneyi ins haftaya alacagiz.

USA bayrakli gorunuyor, bunu Turk bayragina cevirmek icin 2000usd gibi bir rakam soylendi, bu dogru mudur?

*

Ö. S.

« Yanıtla #19 : Eylül 11, 2017, 10:17:23 »
« Yanıtla #13 : Eylül 09, 2017, 13:41:03 »
1.Yazılı bilgilerde  çelişkiler var.
2. Yaşı oldukça fazla.
3. Bir yıldır kulanılmamış.

Bu koşullarda bir tekneye ciddi bir danışmanlık almadan, alıcı olmamanızı öneririm.

Ahmet Çelenoğlu hocamın önerisini dikkate almanızı tavsiye ederim. Hayırlısı olsun.

*

D. U.

« Yanıtla #20 : Eylül 11, 2017, 12:59:29 »
Anlattıklarınızı okuyunca bir dert almaya niyetlenmişsiniz gibi geldi.
Hayalleriniz küskünlüğe dönüşmesin.
*

O. Ö.

« Yanıtla #21 : Eylül 11, 2017, 13:58:54 »

Parasızlığın gözü kör olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Alıcaz sanırım bir dert, adam edeceğiz, ederken de öğreneceğiz gibi geliyor
*

T. A.

« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2017, 14:54:45 »

Parasızlığın gözü kör olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Alıcaz sanırım bir dert, adam edeceğiz, ederken de öğreneceğiz gibi geliyor

Şimdiden hayırlısı olsun.
Maalesef cepte tekne işine 300.000-400.000 TL ayıracak para olmayınca tamirat ve tadilat işleri kaçınılmaz oluyor.
Bu paraya güzel gözüküyor. Eğer elinizden tamirat ileri geliyorsa ağır ağır halledersiniz.
*

H. A.

« Yanıtla #23 : Eylül 12, 2017, 09:27:24 »
Bahsettiğiniz tekne ile  Antalyada   iki sene kaleiçinde liman komşum olmuştu.Daha sonra setur marinaya bağlandı. Uzun sure bakım yapılmak üzere kara parka alınarak boya ve motor bakımları yapılmıştı.Tekne sahibi GEKO üyesidir.Komşu olduğum sure içinde tekne oldukça diri ve bakımlıydı.Daha sonra setur marinada gövde ve güverte komple boyanırken görmüştüm.Daha sonra Alanya da satılık ilanını gördüm.