0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. Ö.

Muğla Marinaları ve Sadakat İlişkisi
« : Ekim 04, 2021, 16:19:19 »
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Tuğçe İnak Özberk doktora tezi için hazırladığı aşağıdaki anket konusunda Gezgin Korsanların desteğini talep ediyor.

Anketi cevaplayarak Tuğçe Hanıma destek olabilirsiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

Ynt: Muğla Marinaları ve Sadakat İlişkisi
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2021, 10:08:12 »
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Tuğçe İnak Özberk doktora tezi için hazırladığı aşağıdaki anket konusunda Gezgin Korsanların desteğini talep ediyor.

Anketi cevaplayarak Tuğçe Hanıma destek olabilirsiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha önce de bu anketi doldurmuştuk sanırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. E.

« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2021, 11:17:17 »
Çok detaylı sorular var. Cevapları Birileri çalabilir ve satabilir. Ne kadar guvenebiliriz? E-nabiz bilgileri çalınıp satılıyor bu ülkede.

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2021, 13:52:04 »
Sorular fazla nokta atışı  değil mi .

*

G. Ö.

« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2021, 14:22:20 »
Tuğçe Hanımın e-posta adresi  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

Merak ettiklerinizi kendisine sorabilir, eleştirilerinizi , önerilerinizi de iletebilirsiniz.

Memnun olacaktır. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. E.

« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2021, 15:34:41 »
Ben doldurdum, kendisine çalışmasında başarı dilerim. Ama bence işin ekonomi tarafı ile ilgili soru seti eksik kalmış. Öyle olunca da, en azından benim cevaplarda absürt bir durum çıkıyor ortaya. WC duş temiz mi, hayır. Güvenlik yeterli mi, hayır. Çevre temizliğine dikkat ediliyor mu, hayır. Tekrar burada kalır mısın, evet. Neden? Ekonominin böyle sıkıntılı olduğu zamanlarda tüketici bağımlılığı ölçmek, mal ve hizmetin fiyatından bağımsız ölçülemez, bence.
*

O. G.

« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2021, 15:50:44 »
.... Neden? Ekonominin böyle sıkıntılı olduğu zamanlarda tüketici bağımlılığı ölçmek, mal ve hizmetin fiyatından bağımsız ölçülemez, bence.

Murat Korsan,

Çünkü marinalarda yer yok, sıra var..  İstediğiniz (ve herkesin istediği) marinalarda parasıyla da kalamıyorsunuz. Dolayısıyla hizmetini, fiyatını vb beğenseniz de beğenmeseniz de sahip-köle ilişkisindeki gibi bir "sadakatle" marinanızda kalmaya devam ediyorsunuz.

Benim marina md. den devamlı duyduğum binbir türlü kibar plaza ağzının özeti hep şu: "Bak kapının önünde sıra var, alıcı değilsen dükkanın önünü kapama güzel kardeşim.."

Anketi  geçenlerde ben de doldurmuştum. İşe yarayacaksa söyleyeyim: birbirin tekrarı bir çok soru ile çok uzamış bir anketti ve cevapla cevapla bitmedi.. Başladım bitireyim diye tamamlamıştım.
*

A. K.

« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2021, 15:57:07 »
Uzun anketlerde kullanılan bir ,muhtelif yerlere aynı manayı ifade edebilen sualler serpiştiriyorlar . Bunun sebebi  anketi dolduran salladı mı kontrolu , cevapların birbirini sağlaması lazım . Eğer tutarsa güvenirlilik farkediyor . Anketçilerin sevdiği bir şey, ipucu diyelim
*

O. G.

« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2021, 19:20:38 »
Uzun anketlerde kullanılan bir ,muhtelif yerlere aynı manayı ifade edebilen sualler serpiştiriyorlar . Bunun sebebi  anketi dolduran salladı mı kontrolu , cevapların birbirini sağlaması lazım . Eğer tutarsa güvenirlilik farkediyor . Anketçilerin sevdiği bir şey, ipucu diyelim

O kadar çok serpiştirilmişti ki, sona doğru dayanamadım salladım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. T.

« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2021, 19:23:41 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

super..iste kas yapayim derken göz çıkarmak budur..her seyi kontrol edeyim derken esasi gözden kaçırmak...biraz anglo Sakson yaklaştık konuya:))
*

O. G.

« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2021, 21:08:02 »
Tolga Korsan,

Anglo Sakson tarzının aksine, kullandığınız, batı dobralığının alman tarzı.. Kültürümüze nobran gelir.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Oysa Anglo Sakson tarzı politikliği de elden bırakmadan konunun etrafından dolaşarak aynı noktaya ulaşır.. "neredeyse kaş yapılmak üzereyken, göz çıkarılmasına ramak kalmış"  gibi..

Sadakat  konusunda yurtiçi yatçının marinalarla olan köle-sahip ilişkisine değinmiştim.. Bundan dolayı bence biz doğru denek grubu değiliz.. Misal, bu anketin İngiliz, Alman vs  yatçılarla yapılmış olanının sonuçlarını okumak isterdim.. Hırvatistan ve Yunanistan alternatifleriyle gerek marina gerek karasular sadakati acaba nasıl şekilleniyormuş..