0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Kıyı restoranları..
« Yanıtla #90 : Temmuz 06, 2020, 21:16:36 »
Serdar kaptanım,
Denizci bir kere kulağının arkasını görünce (her anlamda) ikinci hatayı yapmayandır zaten Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selam ve Sevgiler,,

*

S. Ç.

« Yanıtla #91 : Temmuz 06, 2020, 21:18:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Serdar kaptanım,
Denizci bir kere kulağının arkasını görünce (her anlamda) ikinci hatayı yapmayandır zaten Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selam ve Sevgiler,,

Ha..haa..doğru..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #92 : Temmuz 06, 2020, 21:37:09 »
Elbette buraya yazıyoruz ama çoğumuzun abone olduğu restoranlar var,
Sonuç denizciye(özellikle yelkenciye) bir kere yanlış yaparlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İyileride çok var muaf  tutuyorum,
Selametle,,

*

S. Ç.

« Yanıtla #93 : Temmuz 06, 2020, 21:48:30 »
Mesela şöyle bir durum var..

Karın doyurmak,ya da ambiansı yakalamak,mekandan keyif alarak oturmak..

Bazıları masa donatır..onu getir bunu getir..sonra hesap gelir..bu ne yaww..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu örnek Aidia içindir..ortam ve sunulan hijyen iyidir ama hesap can yakar..

Eşimle gittiğimizde,fiyatı yüksek olmayan bir şarap isterim..yanınada peynir tabağı..
Denizi seyret,müziği dinle..etrafı seyret..keyfini yaşa..kim ne diyebilir..

Her akşam gelmiyoruz ya..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

« Yanıtla #94 : Temmuz 06, 2020, 22:02:03 »
Şunuda deneyin..çekinmeyin..

O an ne yiyecekseniz siparişinizi verin..

Siparişi yazana getirmeden önce ne tutar bunlar diye sorun..

Diyelim dediki 400 lira tutar..

Deyinki aynı şeyleri istiyorum ama 300 lira tutacak şekilde getir.. mırın kırın edebilir..
Israr edin.. karşındaki senden biri..merak etmeyin sizi kovmaz..ama samimiyetle söyleyin..

Aynı şeyleri 300 liraya yersiniz..
Deneyin...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

i. t.

« Yanıtla #95 : Temmuz 07, 2020, 01:32:02 »
Siz bence Dubai'de UAE'de kalin, buralara gelmeyin. Sheikh Al Maktoom ile mutlu mesut yasayin... Sheikh Zaaed Road'da yuksek katli kule residence'inizdan Burj Al-Arab'i izleyerek keyif alin... Bosverin, biz bu carpikliklarla yasamaya alistik nasilsa Turkiye'de Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Not: 8 yil ABD ve muhtelif ulkelerde yasadim, belki sizin kadar bilgili olmasam da yatirim bankacisi / finansciyim. Ve bana ozel cevap vermezseniz de sevinirim; zira su an Inbuku'nde keyif modundayim..:

Denizin tuzundan eksik kalmayin !

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ...

gezgin korsan falaman yipranis hocam ya!
postayla gondrsinler size br tane.
yeniler daha dayaniklymis kulaninca anlariz artik..
selametle
*

i. t.

« Yanıtla #96 : Temmuz 07, 2020, 01:37:34 »
Mazotla çalıştırdığı jenaratörünün soğuttuğu kıymayı sana Göcek restoranı fiyatına veremiyor,düzenli bir elektriği yok,nedenini bilmediği devamlı bir elektrik,su kesintileri var..

Bu kadar güneş paneli yetmiyor demek , haklılarmış ben çok yüklendim..
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağ evinde 8 adet 300watt güneş paneli ile beslediğim 4 adet 200 ah jel aküyü bu yıl yeniledim. Ben kesin kazık yemişimdir sizin gibi herşeyin kelepirini bulmam mümkün değil ama inanın hiç ucuz değiller. ilk yatırım ve akü maliyetlerini göz önüne aldığınızda off grid bir solar sistem ile kullandığınız elektrik, şebekeden kullanacağınızın en az 4-5 katı daha pahalıdır.

efe kaptanim yuksek kapasite gunes paneli kurmusunuz
elektirikli aletlerinizide biraz 12 volt alirsaniz  cok yakmazsiniz.
cidden zkuler (lityum) bayagi pahali ve 5 yada 6 sene omurluler......
tamamen bosalmamsina dikkat edin akulerin...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #97 : Temmuz 07, 2020, 09:32:05 »

gezgin korsan falaman yipranis hocam ya!
postayla gondrsinler size br tane.
yeniler daha dayaniklymis kulaninca anlariz artik..
selametle
[/quote]

Ismail korsanim
Dostlara hediye etmekten elde bir tek bu kalmis (arizali ilk parti); Aren korsana yenilerini siparis verdik, kargo bekliyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

E. S.

« Yanıtla #98 : Temmuz 07, 2020, 09:43:55 »
Mazotla çalıştırdığı jenaratörünün soğuttuğu kıymayı sana Göcek restoranı fiyatına veremiyor,düzenli bir elektriği yok,nedenini bilmediği devamlı bir elektrik,su kesintileri var..

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağ evinde 8 adet 300watt güneş paneli ile beslediğim 4 adet 200 ah jel aküyü bu yıl yeniledim. Ben kesin kazık yemişimdir sizin gibi herşeyin kelepirini bulmam mümkün değil ama inanın hiç ucuz değiller. ilk yatırım ve akü maliyetlerini göz önüne aldığınızda off grid bir solar sistem ile kullandığınız elektrik, şebekeden kullanacağınızın en az 4-5 katı daha pahalıdır.

Tekne gibi düşünmeyin, evde 12 volt tesisatı yok. Smart invertörün çıkışı 230 volt. Araya tekrar bir düşürücü koyup 12 volta indirmek ekstra güç kaybına yol açar. Burada temel prensip beyaz eşyaları a+++ seçmek ve aşırı güç çeken cihaz kullanımından kaçınmak olmalı diye düşünüyorum.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #99 : Temmuz 07, 2020, 10:38:41 »

Bir kıyı parçasına baraka koyup üç sezonda zengin olma hayali taşıyan zihniyet için söylenmiş gibi.  Kalıcı ve faydalı olma azminde olanlar başımızın üstüne.
*

i. t.

« Yanıtla #100 : Temmuz 07, 2020, 17:06:31 »

Tekne gibi düşünmeyin, evde 12 volt tesisatı yok. Smart invertörün çıkışı 230 volt. Araya tekrar bir düşürücü koyup 12 volta indirmek ekstra güç kaybına yol açar. Burada temel prensip beyaz eşyaları a+++ seçmek ve aşırı güç çeken cihaz kullanımından kaçınmak olmalı diye düşünüyorum.

yanlis hatirlamiyorsam elektirikle alakali idi profersonel hayatiniz
tabiki benim iyi bildigim bir konu degil bu
sonucta bir proje bu..
sizin yaptiginz ve buna benzer seyler
kulandigniz elektirikli aletlerin saatlik yada gunluk ihtiyaci hesaplanarak(tabi genis marj birakarak)
ona gore kurulan bir sistem
aldiginiz aletler dediginiz gibi gunluk harcamalari sisteme uyuyorsa 12v omas sart degil..
ama bu sistemi kuran arkadaslar var kendi evlerine ve bir iki akuyude 12 volta gore gunes panelerine baglayarak
ona uygun beyaz esya ve aydinlata sstemide kulana biliyor ayni zamanda..
onu ifade etmek stedim
sevgiler efe korsan