0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ç.

Kimleri ikinci defa tekneme çağırmam..
« : Eylül 17, 2019, 14:35:52 »
Kırk senelik arkadaşım olsa bile,hatta aile yakınım olsa bile ikinci defa tekneme çağırmayacağım kişiler..

- Kaptan..bu daha hızlı gitmezmi..diyenler

- Karnım zil çalıyor,gideceğimiz yere ne zaman varırız.. diyenler..

- Ben seyir ve tekneyle uğraşırken,birşeyler okuyanlar yada öğle uykusuz yapamam deyip aşağıda kestirenler..

- Her konuşma sonunda işi siyasete bağlayıp dert yananlar..

- Tekneye 16 yaş altı çocuğunu ya da ayrılamam bundan diye petini getirenler..

-Salı günü dönücez biz deyip gidişini perşembeye uzatanlar..

- Parmak arası tokyo giyenler..

- Program yaptığınız yerden,bir önceki bağlanma yerinde bir sebeple tekneden ayrılanlar..

- Göbeği sarktığı halde görüntü kirliliği yaratacak şekilde bikini giyen hanımları olanlar..

- Rakı sofrası kuruluyken,bira ve rakı yerine illa viski içmeye çalışanlar..ve ikide bir buz kaldımı diyenler..

- Devamlı puro içip bomba gibi yere düşen külüne hakim olamayanlar

- Sakar olduğu halde ısrarla kadehte şarap içmeye çalışanlar

- Havuzlukta otururken aşşadakilerden devamlı birşeyler isteyenler..

- Birden fazla sert çantayla gelenler..

- Bağlanma yerlerinde,havuzlukta iki dubleden sonra sapıtanlar..ya da farkında olmadan yüksek sesle konuşanlar gülenler..ikide bir daha sessiz konuş uyarısını alanlar..

- Daha önce yapılmış programı heyecanlanıp farklı yerleride isteyenler ve bunda ısrarcı olanlar

- Yandaki motoryata bakıp..bunlar daha keyifli bence diyenler..

- Keyif yapacağına ha bire..abi bu seninki kaç para eder diye zorlayıcı soru soranlar..

- Ortak yeme yerinde,sana sormadan devamlı extra birşeyler daha isteyenler..

- Senin ailen ortalama elli liralık birşey isterken,senin siparişinden sonra kendi ailesine yüz liralık şeyler isteyenler

- Abi sen öde sonra hallederiz deyip senin aklında sorular bırakanlar

- 70 lik herhangibir rakıyı hediye getirecekken..saçma sapan ve kesin evinde olan barcleys yada malibu gibi içki getirenler

- Abartarak hiçbir eşya getirmeyip ter ve çiş  kokan şort,tişörtle günleri geçirenler

- Boğulma hissine kapılıyorum orada deyip kamara kapısını kapamayanlar,salonda uyumaya çalışanlar

- Her fırsatta şakırşakır suyla elini yüzünü dişini fırçalayanlar

- Temizlik hastası karıları olup hergün giydiklerini yıkayıp baraka gibi vardevelalara asanlar..ikinci getirdiklerine bir türlü sıra gelmeyenler

- Birbirlerini yedikleri belliyken,tekne aşkına gelip,canişkom,tatlişkom,aşkitom diye konuşanlar

- Kendininkini çıkarmaya üşenip benim telefon şarjımı kullananlar

- Herzaman gittiğin ve seni tanıyan restorandan,garip ve listede olmayan karışımlar ya da rahatsız edici indirimler isteyenler,böylece seni o bildiğin restorana karşı zor durumda bırakanlar

- Getirdiği yetişkin çocuğa hepimizin yanında hayat dersi vermeye çalışanlar

- Senin teknenin havuzluğunda oturacağına devamlı yan teknedekilerle arkadaşlığı ilerletenler,seni onlarla tanıştırmaya çalışanlar

- İçki ve sigara kullanmayıp,senin her davranışında sağlık övüdü verenler

Vs..vs..  bunlar ikinci defa tekneye tüm ısrarlara rağmen çağrılmazlar.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2019, 14:38:41 Gönderen: Serdar Çırak »

*

O. E.

Ynt: Kimleri ikinci defa tekneme çağırmam..
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2019, 14:39:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kırk senelik arkadaşım olsa bile,hatta aile yakınım olsa bile ikinci defa tekneme çağırmayacağım kişiler..

- Kaptan..bu daha hızlı gitmezmi..diyenler

- Karnım zil çalıyor,gideceğimiz yere ne zaman varırız.. diyenler..

- Ben seyir ve tekneyle uğraşırken,birşeyler okuyanlar yada öğle uykusuz yapamam deyip aşağıda kestirenler..

- Her konuşma sonunda işi siyasete bağlayıp dert yananlar..

- Tekneye 16 yaş altı çocuğunu ya da ayrılamam bundan diye petini getirenler..

-Salı günü dönücez biz deyip gidişini perşembeye uzatanlar..

- Parmak arası tokyo giyenler..

- Program yaptığınız yerden,bir önceki bağlanma yerinde bir sebeple tekneden ayrılanlar..

- Göbeği sarktığı halde görüntü kirliliği yaratacak şekilde bikini giyen hanımları olanlar..

- Rakı sofrası kuruluyken,bira ve rakı yerine illa viski içmeye çalışanlar..ve ikide bir buz kaldımı diyenler..

- Havuzlukta otururken aşşadakilerden devamlı birşeyler isteyenler..

- Birden fazla sert çantayla gelenler..

- Bağlanma yerlerinde,havuzlukta iki dubleden sonra sapıtanlar..ya da farkında olmadan yüksek sesle konuşanlar gülenler..ikide bir daha sessiz konuş uyarısını alanlar..

- Daha önce yapılmış programı heyecanlanıp farklı yerleride isteyenler ve bunda ısrarcı olanlar

- Yandaki motoryata bakıp..bunlar daha keyifli bence diyenler..

- Keyif yapacağına ha bire..abi bu seninki kaç para eder diye zorlayıcı soru soranlar..

- Ortak yeme yerinde,sana sormadan devamlı extra birşeyler daha isteyenler..

- Senin ailen ortalama elli liralık birşey isterken,senin siparişinden sonra kendi ailesine yüz liralık şeyler isteyenler

- Abi sen öde sonra hallederiz deyip senin aklında sorular bırakanlar

- 70 lik herhangibir rakıyı hediye getirecekken..saçma sapan ve kesin evinde olan barcleys yada malibu gibi içki getirenler

- Abartarak hiçbir eşya getirmeyip ter ve çiş  kokan şort,tişörtle günleri geçirenler

- Boğulma hissine kapılıyorum orada deyip kamara kapısını kapamayanlar,salonda uyumaya çalışanlar

- Her fırsatta şakırşakır suyla elini yüzünü dişini fırçalayanlar

- Temizlik hastası karıları olup hergün giydiklerini yıkayıp baraka gibi vardevelalara asanlar..ikinci getirdiklerine bir türlü sıra gelmeyenler

- Birbirlerini yedikleri belliyken,tekne aşkına gelip,canişkom,tatlişkom,aşkitom diye konuşanlar

- Kendininkini çıkarmaya üşenip benim telefon şarjımı kullananlar

- Herzaman gittiğin ve seni tanıyan restorandan,garip ve listede olmayan karışımlar ya da rahatsız edici indirimler isteyenler,böylece seni o bildiğin restorana karşı zor durumda bırakanlar

- Getirdiği yetişkin çocuğa hepimizin yanında hayat dersi vermeye çalışanlar

- Senin teknenin havuzluğunda oturacağına devamlı yan teknedekilerle arkadaşlığı ilerletenler,seni onlarla tanıştırmaya çalışanlar

- İçki ve sigara kullanmayıp,senin her davranışında sağlık övüdü verenler

Vs..vs..  bunlar ikinci defa tekneye tüm ısrarlara rağmen çağrılmazlar.

Sesli Güldüm yemin ile

Sen misafir sevmiyorsun......walla

Bunun Dışında Adam kalmadı....

Böyle biri varsa Gelsin Bizde kalsın Örnek Misafir ödülü verelim....

*

O. E.

« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2019, 14:44:30 »
Bu arada benim teknem yok iken Misafir gittiğim Yelkensiz teknelerde ......
Bana Bize gelme istediğin Otele git ...
Biz Ödeyelim teklifleri çok almışlığım vardır....

Ama Ben Arkadaşlarımdan kopamam ...

Ekmek elden Su sebilden....

Birde onların tekneleri "Ses kumandalı"   

Çay diyorsun ve hatta bazen demiyorsun ...
Bir elini yuvarlak yapıp (Çay Bardağı)
Diğer elini içine sokup çevirme hareketi yapıyorsun.....(Kaşık)

Çay geliyor.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2019, 14:58:52 »
İkinci defa buyur edileceklerin özellikleri nasıl olmalı?

*

N. D.

« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2019, 15:03:58 »
Geriye kimse kalmadı ki ! Mitsubishinin robotu olsa Serdar abi onda da bir kusur bulup ikinci defa çağırmaz ...
Gözü üstünde kaşı olanları da ikinci sefer çağırmıyor !

*

E. D.

« Yanıtla #5 : Eylül 17, 2019, 15:05:17 »
   Hah işte, açılmış en iyi başlık. Mümkünse benim tekneme kimse gelmesin. Gelen de tekne yaşamını ve kurallarını bilenler olsun. istemiyorum kardeşim, zorla mı? Zaten denize bu tiplerden kaçtığım için de çıkıyorum, bir de kaçamayacağım kıç kıça olduğum bir ortamda olmak istemiyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

S. Ç.

« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2019, 15:09:00 »
Hele enaz dört incebelli bardakla çay içen biriysen eyvah..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu çay faslı evde bile zor..ha bire getir götür..

Haa bazıları kova gibi kupayla içer..o kişi daha kabul edilebilir..tabii ikincisini isteyip demliktekini düşünmezse...

Burada en ideali kupa neskafe içip milleti zorlamamak..

Birde çayın yanında herkese birer tane kızarmış ekmek üstü cevizli salçalı peynirli birşey sürüp getiriyorsun..

Biri çatırçutur yutup...aa süper olmuş bu yaw..birtane daha alabilirmiyim derse..

Bişey yapamıyorsun..

Aşşaya inip onlar laklak hahahihi yaparken sen ocak üstünde ekmek kızartıyorsun..yada eşin..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2019, 15:11:53 »
Ben hapı yuttum. Çoğundan yırtıyorum ama fazla miktarda çay içmekten vede istemeden de olsa yüksek sesle konuşmaktan sınıfta kaldım.
*

Ö. T.

« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2019, 15:13:29 »
Yukarıdaki çoğu şeye ek olarak ;
-Aklı ermedigi halde teknenin orasını burasını kurcalayanlar.
-Yelkenle gitmesek , tekne çok yatıyor diyenler.
-En iyi tekne arkadaşımın teknesi diyenler.
-Arkasını sürekli toplamak zorunda kaldığım dağınıklar.

Benim kısıtlı listeme girer.
*

E. D.

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2019, 15:16:20 »
   Bir de ek olarak; çok özel durumlar hariç kimsenin teknesine binmem, huzursuz olurum.
*

H. D.

« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2019, 15:20:26 »
Sınıfta kalmama gerekçe olan bir madde daha eklendi.
*

S. Ç.

« Yanıtla #11 : Eylül 17, 2019, 15:43:42 »
Şimdiki gençleri bilmem ama bizler hizmet edici olarak yetiştik..

Bizim yaştakiler bilir..Misafir odası kavramını..

Bizlere yasaktı orası..küçükken dantelalı o büyücek mekana gizlice birşey almak için girdiğimde çok huzursuz olurdum.

Temizlikçi kadın kavramı o zamanlar olmadığı ve annelerin ağır çalışması sonucu o bölge temiz ve kusursuz olduğu için orası forbidden area ydı..

Misafir gelmeden önce elektrikli bir hava eser,geldiğinde de içerden emir beklerdik gelen yaşıtlarla oturduğum kendi odamda..

Koş bakkaldan yarım kilo bilmemde al da gel..yada komşudan iki tane şu..kalmamış..misafirlere ayıp olmasın..

Misafirlere ayıp olmasın..

Misafirlere ayıp olmasın..lafıyla büyüdük ve hayatımıza yer etti..

Bu hizmeti nedense hanımlar daha çok üzerine alır..

Teknede püfür püfür misafirlerle otururken,elinde birşeylerle boncuk boncuk terlemiş yüzüyle hanım merdivenlerden birşeyler çıkarmaya çalıştı hep..

Birgün iyilik olsun diye atik davranıp hanımdan öne ben inmeye çalıştım aşşaya..

-Ayy inmişken şunlarıda götürürmüsün..tabak tabak üstünde arada düşmeye yakın çatallar en üstte irili ufaklı bardaklar..indirirken bir cambazlık..

Neyse istenen şeyleri bulup düzenleyip boncuk boncuk yukarı çıkarmaya çalışırken..hep aynı misafir istemi..

- Yaw zahmet olacak ama oradayken bir bardak soğuk su alabilirmiyim..

- Tabii...

Ve yine bir kibar ses..bir daha inme..oradayken kaldıysa çay verirmisin diye havuzluk kapısından yarı beline kadar bardağı uzatan misafir..

Saatler süren hizmet..misafire ayıp olmasın..ayıbı kim yapıyor diye düşünen yok..

Bayağı çalıştım..millet gitti..teşekkür beklerken hanımın söylediği şu..

- Evde birşeye dokunmazsın..burada biraz havamı attın acaba sen millete..

*

H. D.

« Yanıtla #12 : Eylül 17, 2019, 15:46:47 »
Haklısın itiraz edilecek bir yeri yok yazdığının.
*

Y. A.

« Yanıtla #13 : Eylül 17, 2019, 15:49:38 »
Tekneden denizcilikten hiç anlamayan ama akıl vermekte üstüne olmayanlar?
Sağlı gel şamandıra orda (Tonozdan behsediyor)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben zaten teknemi yeni almışım (1 sene oldu) halen bb giriş çıkışlarda heyecan yapıyorum sen ada vapuru dışında ilk defa deniz aracına binmişsin bir otur sus gözünü seveyim.
*

K. S.

« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2019, 16:28:17 »
Harika yazmışsınız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap