0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

i. t.

kim demis denizciler andrenalini sevmez diye?
« : Kasım 04, 2019, 19:46:26 »

muthis bir sey
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2019, 19:48:42 Gönderen: Ismail Tas »

*

N. D.

Ynt: kim demis denizciler andrenalini sevmez diye?
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2019, 00:47:20 »
Kesin bunun büyük dedesi Türktür !

*

O. E.

« Yanıtla #2 : Kasım 05, 2019, 06:34:48 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

muthis bir sey

Tam Bir Ahmak
Bizde de var bunlardan ....fazlası iile

*

H. H. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2019, 08:42:24 »
Manyaklık,normal insanın yapacağı birşey değil.

*

A. C.

« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2019, 09:36:48 »
Özellikle güvenliği alınmış kapalı bir alanda çekilmiyor ise böyle videolar ihbar niteliğinde olmalı ve bu kişiler cezalandırılmalı. Kıyı kıyı giden bir kano çıksa önüne ne olacak? Bu nasıl bir bencillik, nasıl bir sorumsuzluktur...

*

O. E.

« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2019, 10:09:35 »
Davranış ve eylemlerinİn sonucunu kestiremiyenlere genel anlamda Ahmak denmesine rağmen ....
Bence bu davranış bozukluğu ...
Tıpkı kırmızı ışıkta geçen
Motoru tek teker üzerine kaldıran
Trafikte makas atanlardan farkı yok
*

i. t.

« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2019, 12:21:26 »
buyuk bir ihtimale gerekli izinler alinipta bu video cekilmis ve yayinlanmistir.aksi bir durumda izinler alinmamis durumu olsa video ihbar kabul edilip gerekli islemleri yaparlar ve video yayindan kaldirilir.yapilan elestireleri tamamiyle hakli buluyorum ve bu dusunceye bende katiliyorum.hic bir sey insan hayatindan daha degerli degildir.

benim burda merak etigim sorf tekneyle ayni hizda devam ediyor.acaba tekneye baglimi bir sekilde yoksa teknenin cikardigi oufak dalgalardan guc alarakmi o hizi devam etiriyor?
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2019, 12:23:53 Gönderen: Ismail Tas »
*

H. D.

« Yanıtla #7 : Kasım 05, 2019, 12:57:31 »
Hani bu bahse konu video yu bir seyredebilsek!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #8 : Kasım 05, 2019, 13:34:21 »
Videonun çekildiği yer vadi içerisindeki bir nehir , bir akarsu gibi geldi bana trafik  olmayabilir ...
Buna tip bir çekime izin alınamaz
Daha doğrusu aklı başında hiç bir kamu otoritesi bu etkinliğe izin vermez

Şunu sorar ....

Bu dangalaklığı yaparken suya düştün tekneyi kim durduracak ...

100 tane böyle soru çıkar ...

Geçtik

Düşerken kafanı çarptın tekneye öldün ...

Ben savcıya ne diyeceğim..,..

İsmail bey

Birkaç paylaşımınızda Fransa harika
Keşke Türkiye’de bu seviyede olsa bazlı önermelerinizi okuyoruz...

Bazı  konularda haklı olduğunuz hepimizin ortak fikri olsa da....
Ne Fransa nede başka bir yer bizim ülkemizden çok üstün değil

Hatta bazı konularda biz çoğundan çok daha iyiyiz

Çok daha iyi olacağız

*

i. t.

« Yanıtla #9 : Kasım 05, 2019, 14:52:59 »
Videonun çekildiği yer vadi içerisindeki bir nehir , bir akarsu gibi geldi bana trafik  olmayabilir ...

Şunu sorar ....

Geçtik

İsmail bey

Çok daha iyi olacağız

sevgili oktay korsanim.oncelikle sana cvp yazarken asla bir polemige girmek yada bir tartisma acmak gibi bir niyetim yok.sonucta sohpet ediyoruz ve karsilikli dusuncelerimizi paylasiyoruz.hic farkinda degilim inan  gondermeler yaptigimin!!!kaldiki eger yapiyorsamda asla ulkemi tukaka baska ulkeleri harika gosterme gibi bir dusuncem olmaz olamaz.cunki ulkemi her kosulda seviyorum.kaldiki maglesef senin kadar iyimser olmadigim bir gercek.ama bunu belirtirken pozitif bir yaklasim sergiledigimi dusunuyorum.sonucta bir seyde yada bir yerde pozitif ilerlemenin yada gelismenin olmasi icin elestiri oz elestiri mekanizmasinin kusursuz calismasi gerektigine inaniyorum.bizler eksik oldugunu dusundugumuz bazi seyleri konusmazsak ve onermeler getirmezsek nasil daha iyi olabilirizki?daha dun okudum ilkokula baslamadan once milii degerleri ve gelenekleri ogretmek amaciyla verilicek egitimi yapicak ogretmenleri muftuluk atiyicakmis??hani agac yasken egiir ya....ne ise yara milli egitim?kaldiki 17 senede 9 kere egitim sistemi surekli degistirlmis ama bir turlu dikis tuturulamamis ve ulkeler duzeyinde 176 ulke icinde 134 cuymusuz.bunun gibi ornekleri cogaltirim mesela liyakat sahibi olmayan insanlarin sirf yandas yada politik sus payi adi altinda buyuk elci olarak atandigi icin git gide yalnizlasan hakli odugu halde haksiz goruldugu  bir ulke durumuna gedik gibi. deniz ve denizcilikle alakalida arada zerzenislerim olmusa bir seylere dikkat cekip konusulmasi ve ne yapilmasi konusunda fikir birligi olusururmuyuz bir seyler yapabilirmiyizi en azindan bizi takip eden insanlari pozif yonde bilgilendirebilirmiyiz yaklasimiyla yapmisimdir.yani sozun ozu iyi olduguuz konularda konusarak elestirerek daha iyi olmnin yollarini olusturalim  kotu oldugumuz seyleride iyi yapabilmenin kosularini tetikleyelim.bu arada eger orenklerimden dolayi yaziyi politik bir seymis gibi alglanmaya sebep olursa her kesten ozur dilerim.oyle bir amac gutmuyorum.sevgiler saygilar oktay korsanim..
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #10 : Kasım 05, 2019, 15:39:05 »
Ben topiğe takıldım. Denizciler neden adrenalin sevmesin ki? Adrenalin sevmeyen kişi denizci olamayacağı gibi, denizde ilk bocalama veya aksilik sonrasında vazgeçer, karaya yerleşip yazlığına yerleşir, denizi uzaktan seyreder. Adrenalin sevmek başkadır, adrenalin bağımlısı olmak başka.

Bu video çekimi adrenalin ile o kadar ilgili değil, youtuber olmak ile ilgili bence. Kişi açısından kırım riski çok yüksek değil. Kırım riski tekne için mevcut (eğer ki kamarada birisi gizlenmiyor ve/veya uzaktan kumanda ile otopilot kontrolü yapılmıyorsa) ve daha önemlisi eğer başka tekne veya insanların olmadığı bir su ortamı değilse diğerleri de kırım riski altındadır.

Adrenalin bağımlıları özellikle kendi hayatlarını riske ettikleri zaman tatmin olurlar. Bunun yaptığı farklı bir şey. Eğer gerçekten tek başınaysa.........
*

O. E.

« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2019, 16:19:01 »

Şunu sorar ....

Geçtik

İsmail bey

Çok daha iyi olacağız

sevgili oktay korsanim.oncelikle sana cvp yazarken asla bir polemige girmek yada bir tartisma acmak gibi bir niyetim yok.sonucta sohpet ediyoruz ve karsilikli dusuncelerimizi paylasiyoruz.hic farkinda degilim inan  gondermeler yaptigimin!!!kaldiki eger yapiyorsamda asla ulkemi tukaka baska ulkeleri harika gosterme gibi bir dusuncem olmaz olamaz.cunki ulkemi her kosulda seviyorum.kaldiki maglesef senin kadar iyimser olmadigim bir gercek.ama bunu belirtirken pozitif bir yaklasim sergiledigimi dusunuyorum.sonucta bir seyde yada bir yerde pozitif ilerlemenin yada gelismenin olmasi icin elestiri oz elestiri mekanizmasinin kusursuz calismasi gerektigine inaniyorum.bizler eksik oldugunu dusundugumuz bazi seyleri konusmazsak ve onermeler getirmezsek nasil daha iyi olabilirizki?daha dun okudum ilkokula baslamadan once milii degerleri ve gelenekleri ogretmek amaciyla verilicek egitimi yapicak ogretmenleri muftuluk atiyicakmis??hani agac yasken egiir ya....ne ise yara milli egitim?kaldiki 17 senede 9 kere egitim sistemi surekli degistirlmis ama bir turlu dikis tuturulamamis ve ulkeler duzeyinde 176 ulke icinde 134 cuymusuz.bunun gibi ornekleri cogaltirim mesela liyakat sahibi olmayan insanlarin sirf yandas yada politik sus payi adi altinda buyuk elci olarak atandigi icin git gide yalnizlasan hakli odugu halde haksiz goruldugu  bir ulke durumuna gedik gibi. deniz ve denizcilikle alakalida arada zerzenislerim olmusa bir seylere dikkat cekip konusulmasi ve ne yapilmasi konusunda fikir birligi olusururmuyuz bir seyler yapabilirmiyizi en azindan bizi takip eden insanlari pozif yonde bilgilendirebilirmiyiz yaklasimiyla yapmisimdir.yani sozun ozu iyi olduguuz konularda konusarak elestirerek daha iyi olmnin yollarini olusturalim  kotu oldugumuz seyleride iyi yapabilmenin kosularini tetikleyelim.bu arada eger orenklerimden dolayi yaziyi politik bir seymis gibi alglanmaya sebep olursa her kesten ozur dilerim.oyle bir amac gutmuyorum.sevgiler saygilar oktay korsanim..

Öncelikle Sevgi ve Saygı Benden size ...
asla polemik yaratmak adına yazdığnızı düşünmedim , tam tersine söylediklerinizin bir çoğuna katılmaktayım ve buradaki Korsanlarımızında sizinle hemfikir olduğunu zannetmekteyim ...

İşim gereği Fransa ve Almanya'ya çok sık gidiyorum...yaklaşık 30 Senedir...
Yaşamışlığım da var...
Bazen sabah gidip akşam döndüğümüz bile oluyor....

sizin kadar asla olamaz ama az çok yaşanmışlığım ve gidip gelmelerim sayesinde gözlemlerim oluyor, Dostlarımızın , Müşterilerimizin anlattıkları ile bir fikrimiz  oluyor elbette..

Tam bu yüzden  Bu AB ülkelerinde herşey mükemmel , bizde de herşey yalap şap algısı yaratılmasına ve/veya öyle düşünülmesine  itirazım var....

İsterseniz söyle anlatayım....Anlatımım basit olsun (anlaşılır olsun )

fransada amator ehliyet almak isteyenlere verilen egitimlerden biri

Diye açılan başlıkta Bir Bot iki adam dalgalı bir denizde bot kullanmaktalar....

Fransada ehliyet almak isteyene Bot kullandırıyorlar.....
Botu kullanmayı bilmeyen ehliyeti alamıyor mu ??
Eğer öyle ise....
Eeeee yelkenli kullanmak için hani ehliyet gerekmiyordu ...
Demek ki Fransada yelkenlin var ise  Servis botu almayacaksın ...

Gibi Bir şey çıkar...

Bizim Burada ....

Selamlar& Sevgiler
*

i. t.

« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2019, 17:55:40 »
servis botu alabilirsin 6 beygir gucune kadar ehliyete ihtiyacin yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #13 : Kasım 05, 2019, 18:27:12 »
servis botu alabilirsin 6 beygir gucune kadar ehliyete ihtiyacin yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çarpukluk (çarpıklık değil) şurda ...

45 Feet Yelkenlin var Ehliyete ihtiyaç yok...
Gittin 9,9 Dıştan takma motor ve bot aldın , ehliyete ihtiyaç var....

Bu hayatın olağan akışına uygun değil

İşte Dünyanın her yerinde Kanunu , Kuralı koyan adamların , Koyduklarıı kural ile ilgili yaşanmışlığı olması gerekir...
Netekim (Nitekim) Fransa'daki kural koyucu ortalık yere Sı..mış  batırmış...

Dediğimiz Bu

Dünyada Hiç bir Yönetim mükemmel değil .....

O yüzden Amerika'da şöyle
Almanya'da böyle ...

Örnekleri geneleşmez ise faydalı olur....

Ama AB ülkelerinde herşey temiz güzel , diğerlerinde herşey pis kaka oldu mu ...

Bu kabul edilebilir olmuyor..

selamlar & sevgiler
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Kasım 05, 2019, 18:30:28 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

i. t.

« Yanıtla #14 : Kasım 05, 2019, 18:40:18 »

Çarpukluk (çarpıklık değil) şurda ...

45 Feet Yelkenlin var Ehliyete ihtiyaç yok...
Gittin 9,9 Dıştan takma motor ve bot aldın , ehliyete ihtiyaç var....

Bu hayatın olağan akışına uygun değil

İşte Dünyanın her yerinde Kanunu , Kuralı koyan adamların , Koyduklarıı kural ile ilgili yaşanmışlığı olması gerekir...
Netekim (Nitekim) Fransa'daki kural koyucu ortalık yere Sı..mış  batırmış...

Dediğimiz Bu

Dünyada Hiç bir Yönetim mükemmel değil .....

O yüzden Amerika'da şöyle
Almanya'da böyle ...

Örnekleri geneleşmez ise faydalı olur....

Ama AB ülkelerinde herşey temiz güzel , diğerlerinde herşey pis kaka oldu mu ...

Bu kabul edilebilir olmuyor..

selamlar & sevgiler
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
bu konuda ben sana sonuna kadar katiliyorum.ilk ogrendigim zaman aynen bende senin gibi cok sacma sapan bir sey dedim.ama fransada bazi seylere mantik aramak  beyin balatalarini bayagi isita bilir.