0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. G.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Mersin marinadan Kıbrıs'a giitm, iki kişiydik, Türkiye'de hiç bir işlem yapmadık, Girne marina'ya girdik bağlandık. Marina yöneticileri biz limandaki giriş gümrüğüne gönderdi, bize bir form doldurttular ve pasaport gibi yanımızda taşıdık. Tekne için de işlem yaptılar. Tekneyi  marina'da bıraktık ve o doldurulan formla uçağa binip Türkiye'ye döndük.

*

İ. G.

teşekkürler .

*

A. A.

İsmail korsanım, soru başlıkta kalmış. Devamındaki imoji yeterli.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

2018 yazı Antalya’dan girneye teknemle gittim.

Kıbrıs’ta 3 yer var gidebileceğiniz.

1) Girne içinde eski yat limanı. Şehrin göbeğinde. Biz tekneden 2-3 gün ayrılacağımız için güvenlik nedeniyle tercih etmedik.

2) Karpaz marina. Uzak diye tercih etmedik.

3) Girne Delta marina. Biz buraya bağlandık. Şehrin içinde. Merkeze 2-3 km.

Çok akıl fikir veren olacaktır. Ben 1e1 tecrübeyi paylaşayım.

Benim tekne TC bayraklı. Çıkarken transitlog ve gümrük işlemi yaptırdım. Kıbrıs ı aradığımda “Bize transitlog lazım değil” demelerine rağmen. Benim görüşüm TC den ayrılıyorsan, transit log un nereye gidersen git olacak.

Marinaya 2 gün için 176 euro ödedik. İlk geceyi saymayıp hediye ettiler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Gayet ilgili, iyi insanlar. Çıkarken de pasaport ve gümrük çıkışlarımızı yaptırıp , döndük. Bütün işlemler; hem giriş hem çıkış için marina içinde , başka bir yere gitmeden yapılıyor.

Özel soru varsa , özelden yazabilirsiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. A.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. U.

176 yuro hoş bir tutarmış.
Merak ettim Limasol'da bir marinaya baktım günlük 38 miş.
Neyse konu bu değil zaten, pardon.
*

H. Z.

Reis derken?

Balıkçı teknemiz yok reis olalım, onca denizin ekmek uğruna çilesini çekmedik! Kaptan deseniz o da akademik bir kariyer. Bu kadar titrlere takılmayın, onca bu işin ilmini okuyana karşı kolay Zafer'le titr edinmemek lazım derim..  Sadelik iyidir..

Bizden (betimsel) olarak anca korsan çıkar. Hepimiz amatör denizciyiz..

Neyse,

Türk Lirası  faturasında Euro tam bir b.k yemenin Arapçası saçmalığı olmuş. Cidden ibretlik, paylaşım için teşekkürler. Nasıl bir saçmalı sahi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aşağıdaki fatura bile daha mantıklı.

*

B. O.

Pasaporta işlenen KKTC giriş çıkış kaşesi daha sonra aynı pasaportla yunana girerseniz problem çıkarmazmı?..
*

A. A.

Pasaport polisi , ayrı bir kağıda giriş-çıkış işliyor. TC kimlik yeterli
*

H. A.

İsmail korsanım 2011 yılında Kıbrıs'a gitmiştik. Teknedeki iki kişi aynı Zaman'da Kıbrıs vatandaşı olmalarına rağmen, Türkiye'den çıkış almadığımız için sıkıntı çektik, zar zor idare ettiler. Türkiye'den çıkış almadan gitmeyin.
Bizde Girne Delta Marina'da kaldık, mantıklı bir seçim oldu.
Anılarımızı" Nerissa'nın 2011 seyir defteri" nde forumda paylaşmıştım. 3-5 sayfalarda bulabilirsiniz.
*

A. A.

Reis derken?

Balıkçı teknemiz yok reis olalım, onca denizin ekmek uğruna çilesini çekmedik! Kaptan deseniz o da akademik bir kariyer. Bu kadar titrlere takılmayın, onca bu işin ilmini okuyana karşı kolay Zafer'le titr edinmemek lazım derim..  Sadelik iyidir..

Bizden (betimsel) olarak anca korsan çıkar. Hepimiz amatör denizciyiz..

Neyse,

Türk Lirası  faturasında Euro tam bir b.k yemenin Arapçası saçmalığı olmuş. Cidden ibretlik, paylaşım için teşekkürler. Nasıl bir saçmalı sahi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aşağıdaki fatura bile daha mantıklı.

Algı, bakmak ve görmek arasındaki fark işte bu. Teşekkürler.

Google a sormadadan cevaplamanızı rica ettiğim soru:

Korsanlar niye tek gözüne bant takıp, kapatır ? (Gezgin olmayanlar)
*

O. E.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biz burada REİS kullanmıyoruz , hassasiyet gösterir iseniz seviniriz....
Her mecranın kendine ait ritüeli var ,anlayışınız için teşekkürler

Selamlar
*

A. Ç.

Kıbrıs için pasaport kullanmayacaksınız, nüfus kağıdınız ile giriş çıkış yapacaksınız.
*

S. Ş.

Piri Reis, Hızır Reis, Baba Reis , Reis 1-2-3 benzeri isimli teknelerden telsiz anonsu gelirse geneli  balıkçıdır...
*

H. Z.

Piri Reis, Hızır Reis, Baba Reis , Reis 1-2-3 benzeri isimli teknelerden telsiz anonsu gelirse geneli  balıkçıdır...

Ya da denizotobüsüdür.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap