0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. K.

Hırsızlık! Dikkat
« : Ocak 14, 2010, 17:38:06 »
Özellikle Ege bölgesinde teknesi olanların dikkatine. Bu aralar dıştan takma motorlara karşı bir ilgi var. Sanırım kaçak sınır geçişi işlerinde kullanmak üzere alınıyorlar. Turgut köyünde geçtiğimiz günlerde bir hırsızlık olayı yaşanmış, ardından Marmaris'in göbeğindeki bir servisin bahçesindeki tekneden motoru söküp götürmüşler. En son olay da kış bakımı için Orhaniye'de bir ustaya bıraktığım motor, ustanın atölyesinden çalındı gitti. Scorcherimiz motorsuz kaldı anlayacağınız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Güneyde tekne bırakanların dikkatli ve tedbirli olmasında fayda var. Üç kuruşluk eski bir motor da olsa kalktık gittik İzmir'den Marmarise. Resmi olarak şikayette bulunup, ifade vermenizde fayda var. Tatsız bir mülteci olayında filan sizin motor da işe karışırsa telafisi zor olabilir.

Marinalar da pek çözüm değil, geçtiğimiz senelerde marinalarda da çalınan motorlar olmuştu.

*

E. Ö.

Ynt: Hırsızlık! Dikkat
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2010, 17:49:46 »
abi çok geçmiş olsun, çok üzüldüm ya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. A.

« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2010, 17:52:15 »
Çok geçmiş olsun. Sık sık benzeri duyumlar bize de geliyor. Sadece motor değil şişme bot ve dıştan takma motorlu sandallar konusunda da dikkatli olmaktan fayda var. Bu aralar çok arttı hırsızlık olayları.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2010, 17:59:36 »
Motoru tekneye taktığınızda(bota değil ana tekneye), sıktıktan sonra bir asma kilit takın. Yalnız asma kilide dikkat edin. U'su uzun olanlar üstünde takılı iken bile dönebiliyor.

*

N. Y.

« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2010, 18:29:57 »

Çetin Korsan geçmiş olsun.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. O.

« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2010, 18:49:43 »
Geçmiş olsun, Çetin korsan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

m. b.

« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2010, 19:13:13 »
adamlar yüzerek mi geçsin karşıya.? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Y.

« Yanıtla #7 : Ocak 14, 2010, 19:17:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
adamlar yüzerek mi geçsin karşıya.? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dimi ama, hem de bu kış gününde....
Şaka bir yana Çeto kaptanım, çok geçmiş olsun. Başına başka dertler açılmasın da giden motor olsun.
*

E. Ö.

« Yanıtla #8 : Ocak 14, 2010, 19:28:22 »
Çetin korsan geçmiş olsun.
*

M. Ü.

« Yanıtla #9 : Ocak 14, 2010, 19:50:42 »
Çok geçmiş olsun Çetin Korsanım. Yanlış hatırlamıyorsam 2008 sonu da Datçaya gece gelen bir motorize ekip deniz kenarındaki yazlık sitelerin önlerinden 20 civarında muhtelif marka ve güçte outboard motorları teknelerden sökerek götürdüler. Halen hiç bir haber yok. Giden gittiği ile kalıyor. İnşallah sizinkiler bulunur.
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2010, 19:51:26 Gönderen: Mehmet Ünsalan »
*

Ç. K.

« Yanıtla #10 : Ocak 14, 2010, 20:02:00 »
Herkese ilgisi için teşekkürler.
Bulunması mümkün değil. Tutanak tutturmak bile 2.5 saat sürdü. Datça'nın MArmaris'in çıkışı belli, her çıkana girene kimlik sorulan yer belli. Koca yarımadanın çıkışı da girişi de incecik bir geçit. Taşınan yüke, bagaja bakmak zor değil. Neyse
*

U. U.

« Yanıtla #11 : Ocak 14, 2010, 20:27:15 »
En iyisi uzlaşmak galiba   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
Yoksa başka bir şeymiydi sorulan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
*

U. P.

« Yanıtla #12 : Ocak 14, 2010, 20:30:04 »
Gecmis olsun Cetin Abicim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. O.

« Yanıtla #13 : Ocak 14, 2010, 22:38:19 »
Geçmiş olsun Çetin Abi.
Benim scorcherın motoru 2 aydır evimde duruyor.Balıklıova barınaktaki balıkçılar uyarınca korktum eve getirdim.
*

Ç. K.

« Yanıtla #14 : Ocak 14, 2010, 22:41:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
En iyisi uzlaşmak galiba   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
Yoksa başka bir şeymiydi sorulan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
Jandarma ifade alırken uzlaşmak ister misiniz diye sormuştu ben 2 dakika filan mavi ekran verdim. Utku abi detaya girme açıklamak zorunda kalıyorum.
Özden ve Umut teşekkür ederim.