0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

i. t.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Soruma verdiğiniz cevaplarınız ile beni bilgilendirdiğiniz için,
cevabını paylaşan tüm dostlarıma çok teşekkür ederim.
------
- Soruya 29 kişi cevap vermiş.
- 15 kişi "vasat tekne + usta, bilgili kaptan" daha güvenlidir demiş.
-  3 kişi "donanımlı tekne + vasat, bilgisiz kaptan" daha güvenlidir demiş.
-  9 kişi soruyu anlamamış.
-  2 kişi soruyu okumadan cevaplamış

Adli vakalar:
*** Bir kişi, kılıçla vasat, bilgisiz kaptana saldırdı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*** Bir kişi, "önce soru sormayı öğren" diye soru sorana saldırdı. (anlaşıldı ki; soruyu okumamış). Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ÖNEMLİ NOT: ADLİ VAKALAR KISMI BİRAZ GÜLÜMSEYELİM DİYE EKLENMİŞTİR. UMARIM KİMSE ALINGANLIK GÖSTERMEZ.
-------

Tüm cevap veren arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Benim naçizane fikrim ise;

Mozart, en iyi eserlerini vasat bir piyanoda besteledi.
Ara Güler, en güzel fotoğraflarını hep vasat kameralarla çekti.
Yaşar Kemal, engüzel romanlarını vasat bir kalemle yazdı.
Joshua Slocum, ilk solo dünya turunu, 1898'de vasat bir tekneyle tamamladı.
Ve daha niceleri...

Hepsinin ortak özelliği;
kullandıkları araca değil, kendi yeteneklerini ve bilgilerini geliştirmeye odaklanmaları ve bunu sevgiyle, hatta aşkla yapmaları.
Zehirli markası seçimine ayırdığımız zamanı ve gösterdiğimiz özeni,
teknenin "mesul kaptanı" olarak, kendi kişisel gelişimimize de göstermemiz dileklerimle.

Sevgiler, saygılar.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Y.

ben soruyu geç gördüm ama yinede  cevaplayacağım .. Bu soru aslında bilinen bir soru.. hatanın o andaki fotoğrafı çekilse, hata kimdedir ve hata oranlarını yüzdeleri nedir diye sorulur? ..
1-insan, 2- makina,  3- sistem ? , .. bizim soruda  insan =kaptan , makina=tekne,   sistem=donanım ... motor., yelkenler, bakımlar, arma vb....

bu soruya verilen cevapta batılı tarzda ve doğulu tarzda düşünmeye göre cevaplar ve oranlanlar değişiyor.......

benim cevabım normalde en büyük hata sistemde yüzde 70  , ikincisi insanda  29 , makina zaten suçsuz veya yüzde 1..... ama iş denizde olunca ve bu soruda iyi kaptan ve vasat tekne benimde  cevabım oluyor.. .. .. gerekçeli kararım eğer tartışma olursa sonra :-))

*

M. E.

Konunun üzerinden biraz zaman geçti,
Ama özellikle yeni başlayan arkadaşlar için,
 "odaklanmaları gereken konu" yu naçizane anlattığım bir video yayınladım.
Sizlerle de paylaşmak isterim.
Umarım beğenirsiniz,
İyi seyirler...