0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. S.

Gerçekten Bu Kadar Az mıyız?
« : Ağustos 07, 2020, 11:05:12 »
Malum bayram tatili, çalışan deniz sevdalıları için bulunmaz nimet. Bayram sonrasında bir kaç gün de izin kullanma şansı yakalayınca 7-8 gün boyunca Marmaris civarlarında seyir yapabildim. Marmaris yelkenli cenneti, sezonun en yoğun zamanları olduğu için en boş koyda 8-10 yelkenli mutlaka bağlıydı. Gün içinde giren çıkanlar ile bu sayı 30 a yaklaşıyordu. 1 hafta boyunca ne kaldığım koylarda ne de seyir esnasında hiç geko flaması görmemiş olmam normal mi? 2 gece de çiftlik koyunda kaldım ki küçük bir marina havasında olan bu koyda geceleyen yaklaşık 70-80 tekne vardı. Benimkinden başka geko flaması dalgalandıran tek bir tekne bile yoktu. Gerçekten bu kadar az mıyız?

*

M. A.

Ynt: Gerçekten Bu Kadar Az mıyız?
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2020, 15:12:22 »
Flama olmaması seni yanıltmasın. Bendede flama yok  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şu an piyasadaki bütün diğer forum ve whatsup kanallarının hepsinin başlangıç yeri burası.

*

S. K.

« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2020, 15:20:19 »
Yasaklar kalkar kalkmaz gittiğim 2020/1. tekne haftasında Marmaris - Bozukkale arasında seyirde sadece bir yelkenli tekneye denk gelmiştim... Ben motor+cenova iskele kontra kıyıya paralel giderken, onlar da sadece yelkenle açıktan kıyıya ve bana dik şekilde sancak kontra geliyorlardı... Açık ayna ve yelkenleri TUR numaralı yarışımsı bir tekneydi.. Ufaktan çatışma rotasına girer gibi olduk; acaba durumu yaşamamak için gazı iyice açıp birbirimize 2-3 tekne boyu kala pruvalarından geçmeyi garantiledim... Sadece yelkenle gelen tekneye yol vermediğim için de kendime "öküüüzzzz öküzzz!!" diyerek başımı öne eğdim... Göz-göze gelmemeye çalışıyorum ama FP40'ların kokpiti 360 derece görebilmek ve görülebilmek için yapılmış, kaçacak yerim yok yani; diğer taraftan anlamsızca yere bakarken bile adamın el-kol işareti yaptığını anlıyorum... Son anda fark ettim ki diğer teknede de GeKo flaması basılıymış; aşağıda benim teknenin ahalisiyle diğer teknedeki korsanlar karşılıklı el sallaşıyorlarmış... Kimse artık, "yol da selam da vermeyen sığır" olarak yer ettim diğer korsanın gözünde ama demek istediğim 6 Haziran günü Marmaris körfezinde seyirdeki yelkenlilerde GeKo flaması oranı %100'dü Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2020, 00:06:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Malum bayram tatili, çalışan deniz sevdalıları için bulunmaz nimet. Bayram sonrasında bir kaç gün de izin kullanma şansı yakalayınca 7-8 gün boyunca Marmaris civarlarında seyir yapabildim. Marmaris yelkenli cenneti, sezonun en yoğun zamanları olduğu için en boş koyda 8-10 yelkenli mutlaka bağlıydı. Gün içinde giren çıkanlar ile bu sayı 30 a yaklaşıyordu. 1 hafta boyunca ne kaldığım koylarda ne de seyir esnasında hiç geko flaması görmemiş olmam normal mi? 2 gece de çiftlik koyunda kaldım ki küçük bir marina havasında olan bu koyda geceleyen yaklaşık 70-80 tekne vardı. Benimkinden başka geko flaması dalgalandıran tek bir tekne bile yoktu. Gerçekten bu kadar az mıyız?
Merhaba, ben de 2. bayram günü 1 geceliğine Çiftlikte Mehmet Palace daydım flamamda çekili.

*

E. S.

« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2020, 08:30:47 »
Merhaba, ben de 2. bayram günü 1 geceliğine Çiftlikte Mehmet Palace daydım flamamda çekili.

Aynı gün ben de Rafet Baba iskelesinde bağlıydım, gözden kaçırmışım sizi Mustafa Korsanım:( Çok isterdim, aslında yüz yüze de tanışmayı.

*

Ö. D.

« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2020, 23:50:56 »
Merhaba

Flamayı nereden alabiliyoruz acaba? Forumda aradım ama bişey bulamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. Ö.

« Yanıtla #6 : Ağustos 31, 2020, 00:09:53 »
Merhaba

Flamayı nereden alabiliyoruz acaba? Forumda aradım ama bişey bulamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Merhaba,

Flama almak için Aren Santikyan Korsan ile irtibata geçebilirsiniz. Bilgiler linkini verdiğim konuda. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. K.

« Yanıtla #7 : Ağustos 31, 2020, 10:53:57 »
Efe korsan haklıymış... Haziran ayında seyre çıkar çıkmaz gördüğüm ilk yelkenlide tesadüfen flama vardı ama geçen hafta neredeyse tüm koylar tıka basa doluyken; Marmaris körfezi batı sahil ve Kargı'ya kadar Hisarönü / Yeşilova bölgesinde gözüme çarpan tek bir GeKo flaması yoktu (Datça iskele içi ve Dirsek gibi çok kalabalık yerler de buna dahil)... Enteresan bir durum; çünkü en azından geçen yıl son tertipte sipariş verenlerin numaraları 100'lü rakamlara kadar uzamıştı...