0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. E.

Elveda İstanbul, Merhaba Bodrum
« : Aralık 16, 2008, 02:30:45 »
Konu başlığı da pek afilli vede pek abartılı oldu galiba... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Anadolu basınının acar kalemşörü Pisbey abartılı biçimde haber olarak geçiverdi Ailecek yaptığımız eylemi.

Efendim olay şudur.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bendeniz doğuştan gezgin vede korsan bir kişiliğe sahibim galiba. Bayramdan üç hafta önce bir akşam eve dönüş saatlerinde, trafik eziyeti içersinde telefonum çaldı, baktım sevgili eşim arıyor. "Ben Haremdeyim, arabayı benzinciye bıraktım, Bodrum otobüsüne biniyorum, beni merak etmeyin..." çat kapattı telefonu. (ayıptır söylemesi, kendisi benden daha korsandır, vede ilk kaçışı değil bu)
Yol uzun, trafik kilitli, karnım acıkmış, dedimki ki kendime ; oğlum senin ne işin var hala İstanbulda, kayığın Bodrumda, aklın Bodrumda, karın Bodrumda, hayallerin Bodrumda, kriz İstanbulda, eziyet İstanbulda vede hayat Bodrumda...
İki gün daha sürdü bu o orada bu burada düşünceleri. Derken oluştu kafamda "Göç Düzmek" fikri. SEvgili eşim birkaç gün sonra mutlu ve mesut döndü kaçaktan. Dedimki hadi toparlanalım, tebdili mekan eyleyelim, hep birlikte basıp gidelim. Olurmu olur, bir süre daha home-ofice çalışırız Bodrumdan, ara sıra gelir gideriz, kriz geçene, kuşlar göçene kadar. Bakarız daha mutluyuz, kök salarız, denize daha çok çıkarız, balık tutar, domates yetiştirir, maydonoz ekeriz, eskiler satar kayıklar yaparız, mutlu mesut yaşar, yeniden yeşeririz.

Vede bastık geldik. Dün öğlen kızımla marinada dolaşırken, telefon Cüneyitim çömezim den "abi nerdesi" marinadayım, ozaman arkana bak dedi, baktım zarif eşi ile Cüneyitim. Pisbey de arkalarına saklanmış dolaşıyorlar. Teknenin kıçına yerleştik, kahvelerimizi içtik, acele ile kalktı biraz işim var deyu meğer haber yapacakmış.

İşte böyle dostlar.

Bu arada form trafiğimiz inanılmaz artmış, aramıza yeni katılanlar hoş gelmiş, omzu kırılanlar, evine su basanlar, ortak tekne almayı düşünenler, orkinos avcıları, gemiler adası gezenleri, trilye, poyraz gezenleri hepinize selam olsun BODRUM'dan. Bekleriz anacığım.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Buralarda çok güneş var da gözlük takayım dedim.

Caner
kaçankorsan

*

H. Z.

Ynt: Elveda İstanbul, Merhaba Bodrum
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2008, 02:39:35 »
Abi kararınız mübarek ola, tüm sevdiklerinle sağlıkla, huzurla, refah içinde, hep istediğiniz yerde istediğiniz biçimde yaşayın emi...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknenin kıçına yerleştik, kahvelerimizi içtik, acele ile kalktı biraz işim var deyu meğer haber yapacakmış.

Haaa bu arada bu Cüneyt pardon pisbey korsan taşra muhabiriyim ben diye kendini acındırmasına rağmen haber, medya neyin işlerinden büyük paralar kazanıyormuş sanırsam. Tüm tekne brokerleri kendisinden zengin adam ona tekneler arıyoruz ama hiçbirini beğenmiyor diye bahsediyor. Hatta ayakkabılarını bile nadide denizcilik dergimizden tırtıklıyormuş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir diğer söylentiye göre mutfakta peçete diye dolar tuvalette havlu diye euro kullanıyormuş. Geçenlerde sayısal loto kuyruğunda karşılaştığımız uşakları Sebastian abinin yalancısıyım. Anlattıkları yalansa günahı Sebastian abinin boynuna. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2008, 02:48:35 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

E. O.

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2008, 08:06:05 »
Caner Abi, çok güzel ifade etmişsiniz İstanbuldan güneylere inmeyi...
Darısı bizim başımıza...
Umarım keyifli, sağlıklı uzun yıllar yaşarsınız oralarda...
Sevgilerle...

*

A. E.

« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2008, 08:54:43 »
Of ulen offfff. Caner abi nasi yazmak bu boyle yaa. Surada Istanbul'da, 15 Km'yi 1 saatte gelip, gunessiz bir calisma masasinda, bilgisayar karsisinda bunlari okumak icin ne gunah isledim ben Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Icimde koparttigin firtinalari bir bilsen........

AtesK (Yok yok aglamiyorum, gozume toz kacti)

*

C. B.

« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2008, 09:34:03 »
Caner Korsan;
Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz..
Yengem korsan akıllı kadınmış. Kendisini saygıyla selamlıyorum..
Hani derler ya her başarılı adamın arkasında "bu nasıl böyle oldu" diye şaşıran bir kadın vardır..
Şahane günlerimiz olacak..
Geldiğinize gerçekten çok sevindim..Bir iki tekneye teklif vermiştim, hepsini geri çekiyorum..
Yanlız Senin tekneye bir kalorifer alıver biz çok üşürüz de..
Bu eski yerli bodrumlular, sonradan gelip yerleşenlere "BODOŞ" diyorlar..Sizin de Bodoşluğunuz hayırlı uğurlu olsun..
Gerçi kime söylüyorum ben ? Sen benden çok daha eski Bodoş'sun aslında..
Bodrumumuz çok kocamandır..Diğer kıskanan korsanlara da yerimiz bulunmaktadır.Gerçi yarısı Caner ağabeyimindir ama öbür yarısına sözümüz geçer size bişiler buluruz..
Teknesi kaloriferli olanlar tercih edilir..(Lütfen İpek değil,mümkünse direkli olsun..Lütfen kedi de değil buralarda bir karizmamız var yani..)
Tekrar hoş geldiniz der,sıkı sıkı sarılır ellerinizden öperim

Cüneyt
çömez forever korsan

*

c.

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2008, 09:49:55 »
İpek teknesine uzanan eller kırılsın...
*

O. A.

« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2008, 10:09:52 »
kendimle gurur duyuyorum ben yawwwww... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

nekadddeerrrr şanslı bir adamım ben yawwww... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

neden kuruldu bu cümleler??? çünkü tam aradığım yerdeyim de ondan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

son bir şey...

havuzluğunda oturup çay içtiğim (saat çaya müsaitti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) ilk korsan teknesi İPEK olduğu için bende yeri çok başka....

şan olsun diye İpek i Bodrum a getirip sıcak sıcak (ısıtıcısı var çünkü Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) içinde otururuz yani Cenk le beraber Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2008, 10:59:22 »
Abi kararınız mübarek ola, tüm sevdiklerinle sağlıkla, huzurla, refah içinde, hep istediğiniz yerde istediğiniz biçimde yaşayın emi...

Teknenin kıçına yerleştik, kahvelerimizi içtik, acele ile kalktı biraz işim var deyu meğer haber yapacakmış.

Haaa bu arada bu Cüneyt pardon pisbey korsan taşra muhabiriyim ben diye kendini acındırmasına rağmen haber, medya neyin işlerinden büyük paralar kazanıyormuş sanırsam. Tüm tekne brokerleri kendisinden zengin adam ona tekneler arıyoruz ama hiçbirini beğenmiyor diye bahsediyor. Hatta ayakkabılarını bile nadide denizcilik dergimizden tırtıklıyormuş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir diğer söylentiye göre mutfakta peçete diye dolar tuvalette havlu diye euro kullanıyormuş. Geçenlerde sayısal loto kuyruğunda karşılaştığımız uşakları Sebastian abinin yalancısıyım. Anlattıkları yalansa günahı Sebastian abinin boynuna. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

O alçak sebastianı atmıştım işten..Sabah 10:00 Don perignon'unu yeterinde soğutmadan servis etmişti şerefsiz..O  yüzden yalanlarına kanmayın sevgili korsanlar..Hiç paramız çok olsaydı bi çift ayakkabı için sayfalar dolusu yazı yazmaya çalışır mıydık? Ayakkabı da hala gelmedi ya neyse..

Brokerlere gelince, topu topu bir "Amel super maramu 54" arıyorum bulamıyor adiler.. Ben tayana 55'lere , Halberg Rassy 54'lere binecek adammıyım.. Sonra beğenmiyor diyorlar..Beğenmem tabii..

Osman ve Rapunzel'e gelince..Rapunzele diyeceğim şudur: Esas sana o tekneyi satanların eli kırılsın..Bilmem anlatabildim mi?
Osman korsan içinde şunu söylemeliyim : Yavrum o bindiğin şeye tekne diyerek seni kandırmışlar..Sende tekneye bindim diye sevindirik olmuşsun. Biraz para biriktirde, bir Bodrum otobüs bileti al, gel, tekne göstereyim buralarda biraz sana..

Dünya eskişehir Bursa dan ibaret değil..O şey de tekne değil..

*

c.

« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2008, 11:02:39 »
"REVENGE IS A DISH BEST SERVED COLD"

Turkçe meali;
yazdım bunu bi kenara  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. A.

« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2008, 11:08:28 »
Biraz para biriktirde, bir Bodrum otobüs bileti al, gel, tekne göstereyim buralarda biraz sana..

Dünya eskişehir Bursa dan ibaret değil..O şey de tekne değil..

x():hııhhh işte bende bunu dedirtmeye çalışıyorduummm... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yuuuppiiiieeeee.... size baba diyebilirmiyim??? Bodrumda yaşayabilirmiyim?Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2008, 11:12:23 »
Rapunzel'e

İntikam alınacak bir şey söylemedim ki cicim..Gerçekler.. yanlızca geçekler.. salt gerçekler..

Osman'a

Abartma çocuğum..Ağbi de yeter..
*

A. S.

« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2008, 11:13:45 »
Alıntı
Brokerlere gelince, topu topu bir "Amel super maramu 54" arıyorum bulamıyor adiler..

Hımm, zevkliyiz annaşılan ?
3 günlük taşra medyacısı AMEL bakacak parayı nereden buldu ? diye sormuyorum bakınıss...
( ama yine de sizz kül yutmaz okurcular olarak bunun üzerinde düşünün derim )

Lakin uşağın işten atılması eyi olmamış...Bildiğim kadarıyla bu AMEL'lerde ''in-build'' çamaşır
makinası, ( belki ) kurutucu, alaktrinkli yer süpürgesi ( tüm bunnar Cüneyt Beyefendi Korsan'ın
bi teknede aradığı olmazsa-olmazlarıdır ) ; tonla alet var...

Şimdi uşak kovulduğunda, çamaşıra kim girecek ?
Pis Bey Beyefendi'nin bu işe alet edilebileceği aklıma gelmiyor değil ; ama kardeşim sakız
gibi çamaşıra adamın adı uygun değil ki hiç ?
Cüneyt Beyefendi Korsan'ı 3 mandalina bahçesi alınacak fiyata mal olmuş AMEL MARAMUda
çamaşır yıkarken gözümün önüne getiriyiorum....Aman , ne keyiflendim, ne keyiflendim.

Sakın SPERRY pabuçlarınızı beyaz çamaşırlarla beraber kazana atmayınıss, beyazları boyar !

*

C. B.

« Yanıtla #12 : Aralık 16, 2008, 11:19:59 »
Üstadım;
Siz bizi ne sandınız ?
Biz kimi kişiler gibi (Cem diyip geçelim adını vermeyelim şahsın ayıp olur) sabah akşam tekne resimleri ve adları yayınlamıyorsak bu işlerden anlamıyoruz sanılmasın..
Belki tahta tekne zor gelir bizlere ama ne aradığımızı da biliriz yani..Laf aramızda tekne işinden de çakarız az biraz..
Burada plastik tekne tekne yayını yapsak dibini düşürürüz alemin alimallah..

Çok öpüyor sıkı sıkı sabah sarılmaları ile kaburgalarınız zorluyorum değerli üstadım..

NOT: Beni anladığınıza çok sevindim ama 3 mandalina bahçesi yetmiyor.. Teklif ettim vermediler tekneyi..
*

O. A.

« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2008, 11:54:18 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tamda çıkınımı ,kafa kaadımı (kel ama olsun) alıp yollara çıkıyordum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. S.

« Yanıtla #14 : Aralık 16, 2008, 11:55:30 »
Efem, bendeniz broker'ınız olsam ; şööleki size ( plastik deel, 54 feet deel, çamaşır
makinası yok, ama koyarız...) bi tekne önersem, ilk elden bildiğim tekne, kefilim yaani...
Ederi sadece 1,5 mandalina bahçeniz !
Tüm çevreci ve aydınları kızdırma bahasına bu bahçelerle ne yapacağımı da aççık seççik
yazıyorum bakınıss...
0,5 bahçedeki ağaçları kesecem, orada kendime yeni bi tekne kuracam.
1,0 adet bahçeyi ileride müteahide vermek üzere, saklayacam.

Fiyat pahalı geldiyse, bizde alternatif çok, broker olduk bi kere...
Size yakın dostum Matay'ın Sarıyaz'ını önerebilirim.
Fiyatta anlaşırız koley, 3 çuval mandalina toplattıverin yeter. Anlaştırırım ben sizi.