0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. A.

Ynt: Denizciliğe merakı olan birisine kitap tavsiyesi
« Yanıtla #15 : Mart 25, 2020, 15:38:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hepinize çok teşekkür ederim. Ciddi emek harcamışsınız, hatta kitap kapaklarını bile koymuş üşenmeden Turgut Bey. Önerilen kitapları inceleyip bir liste yapıp hemen sipariş vereceğim.  Başucu kitaplarımız konusunu da okurum mutlaka. Forumdaki kalite gerçekten çok yüksekmiş. Tekrardan teşekkürler
Rica ederim.Denizcilik bilgiyi paylaşmayı gerektirir. Bendeki bilgi bu. Daha fazlasi olursa bizler bir adim daha ileri gitmiş oluruz. Öğrenmenin bitmeyeceği bir uğraş denizcilik.
En kisa zamanda teknelerimizle mavi sularda olmak dileklerimle.
Ama," Önce kitap,sonra tekne".  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. D.

« Yanıtla #16 : Mart 25, 2020, 16:15:17 »
ben ilk teknemi almadan önce uzun yıllar denizcilik dergileri ve kitapları aldım. hatta Rod Heikell'ın Türkiye & Kıbrıs rehber kitabını, Ege denizi ve Marmaris bölgesi haritalarını bile almıştım. bence tekneyi almadan önce bunları incelemek heveslendirici olacaktır. açıkçası tekneyi aldıktan sonra yapacak, kafa yoracak bir sürü konu oluyor.

North U. Gezi Yelkenciliği ve Denizcilik El Kitabı - Bence Türkçe harika bir kaynak. bu kitap the Annapolis Book of Seamanship'in yazarı John Rousmaniere ait.

*

A. C.

« Yanıtla #17 : Mart 25, 2020, 23:08:21 »
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sizlerin tavsiyeleri ile bu kitapları sipariş ettim. Özkan Gülkaynak'ın kitabını da stokta bulduğum bir yerden sipariş edeceğim az sonra. Önerileriniz için tekrardan teşekkürler.

*

E. S.

« Yanıtla #18 : Mart 26, 2020, 10:50:07 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sizlerin tavsiyeleri ile bu kitapları sipariş ettim. Özkan Gülkaynak'ın kitabını da stokta bulduğum bir yerden sipariş edeceğim az sonra. Önerileriniz için tekrardan teşekkürler.

Özkan Gülkaynak'ın kitaplarını kendi sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz, bildiğim kadarı başka bir satış noktası bulunmuyor.

*

M. Ç.

« Yanıtla #19 : Mart 27, 2020, 00:33:54 »
Bütün ''Baba'' kitaplar tavsiye edilmiş, tam da Çetin Kent'in 'Sarıldım Minik Teknemin Halatına' kitabını yazacaktım son anda onu da gördüm. Defalarca okuyacağınız bir kitap, okumalısınız...

*

U. A.

« Yanıtla #20 : Mart 27, 2020, 11:25:54 »
Şuanda ilk Defa Tek Başına - Joshua Slocum ; dünyada motorsuz yelkenli ile tek başına okyanusu aşmış bir denizcinin hikayesi çok etkileyici ,gözü karalık ,cesaret bir de üstüne yüzme bilmeyen bir çılgın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Önereceğim kitapların başında ..Bizim için Sadun Boro ne ise dünyada ki yelkenciler için Joshusa Slocum o derler ..
*

M. Y.

« Yanıtla #21 : Mart 27, 2020, 12:34:48 »
Meterology understanding  the atmosphere Steven Ackerman- John Knox'un yazdığı kitabın türkçesi var . Min bir ansiklopedi gibi. Birçok çeviri kitapta olan anlaşılmazlıklar burada da olmakla birlikte dünya geneli olayları anlamak ve planlama yapmak için iyi bir kitap. Mesela hem El Nino'yu anlatmış hem La Nina. Bu döngülere göre seyahat planlarının yapılabilmesi için takip edilebilmesi gereken sitelerin web adresleri verilmiş. Meteoroloji denizciliğin bir yarısı olduğu için ben oldukça önemsiyorum . Bu kitabı alın bence.
Gemi dizel motorları arızalar ve nedenleri Doç. Dr Osman Azmi Özsoysal benim gibi motordan hiç anlamayan bir adama güzel özet bilgiler sunmuş. 2-3 kaynak daha var ama ben anlamadığım için sizede tavsiye edemiyorum. Kallavi duruyor:)
Güverte işletim düzeyi eğitimi için seyir -yersel-elektronik-matamatiksel.  KAPTAN ZEKİ HAŞMOĞLU. kitabını öneriyorum net açık yapmacıklıktan gereksiz bilgiden uzak bir kitap.
*

M. Y.

« Yanıtla #22 : Mart 27, 2020, 12:38:38 »
Eskiden şöyle diyordum. Bu  kitaptan hatırladığım şey o kitabı okumuş olduğumdu. Şimdi ise bazen okuduğum kitapları elime alıp ne zaman okusam acaba diyorum. Bakıyorum heryerini çizmişim notlar almışım. Yani bu işin bana bir faydası pek olmuyor. Umarım size olur. Sevgiler
*

F. G.

« Yanıtla #23 : Mart 30, 2020, 01:25:26 »

Biraz da teknede var. En ilgimi ceken kitaplar daha once kendi teknemin sistership leri ile yapilan okyanus gecisleri ile ilgili olanlar. Bu sayede tekneniz hakkinda biraz daha bilgi sahibi oluyorsunuz. Denizcilige merakli birisine tavsiyem, motive edici, ilgi uyandiracak kitaplar olabilir. Klasikler, Sadun Boro gibi. Uzun dunya turu kitaplari...Bircogunu bende okumadim. Bu aralar daha ziyade teknik bilgilerimi gelsitirebilecegim kitaplar okumaya calisiyorum. Birde referans olabilecek yapitlar. Onlarin yeri baska. Ivar Dedekam mesela.
« Son Düzenleme: Mart 30, 2020, 01:32:38 Gönderen: Faruk Göçmen »