0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Deniz fakiri sevmez denir ama Fakir denizi sevmis bir kere
« Yanıtla #15 : Nisan 15, 2019, 23:12:25 »
Yeni başladım bu serüvene ama yavaş yavaş alışıyorum. Maalesef söz konusu tekne olunca fiyatlar katlanıyor ne hikmetse. Elimden geldiğince kendim  halletmeye çalışsam da malzeme fiyatları yetiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Kıvanç Tüfekçioğlu

• * Gezgin Korsan
  • 1.293
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir - Dikili
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Merica , Bademli İç liman Alarga
Ynt: Deniz fakiri sevmez denir ama Fakir denizi sevmis bir kere
« Yanıtla #16 : Nisan 16, 2019, 10:45:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Her işimi kendim yaparım. Bilmiyorsam planlayıp o işte kendimi geliştirip eğitip öyle yaparım. Ana giderler oluyor. Mesela dinginin motorunu yok kürek çekerim. Teknemin ırgatı var ama gecen yıllarda 2 kez tamir ettirdim (kendim söktüm kendim taktım bazen destek almadan da olmuyor) o yuzden hava müsait ise çapayı elle atar elle çekerim bir limana girişte vs ihtiyaç halinde ırgatı kullanırım. Ocakta suyu 2 bardak içeçekseniz 2 bardak su ısıtın. Tekne alargada su sorun. Yağmurda suyu dingide birikir onu depoya koyarım. Bulaşığı teknede ben yıkarım. Bir seyir yapacaksam rüzgarda azcık bile esıyorsa tekne 2mil den hızlı yelken ile gidiyorsa motoru stop ederim. Ana giderler var motorun yağı filtreleri bunlar hep en iyisi olacak hayatta taviz vermem. Teknenin bir ihtiyacı var ise planlama yaparım. Hemen gidip almam. 20A bir redresör lazım dı. Victron 2 el 550 TL ye buldum ambulanslardan sökülmüş tertemiz. Ama almak için 1 yıl dan fazla zaman bekledim. Tekneme gelen her gelene misafir gözüyle bakmam kendilerinide misafir olarak görmemeleri isterim. Ben bir tekneye giderken rakımı biramı alır giderim banada öyle gelinmesi hoşuma gider. Çevremizde buna göre değişir şekillenir bu tavrımızı sevmeyenler sizi sevmemeyede başlar o ayrı... Siz yardımcı bir denizci iseniz seveniniz , sizin yardımınıza koşanda o kadar çok olur. Bu sebeplerden deniz fakiri sevmez.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yukarıdakiler iyi bir denizcinin yapacağı hareketlerdir.

Selametle...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap