0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Ynt: Bir aile neden çocuk ister.
« Yanıtla #30 : Şubat 21, 2019, 11:50:21 »
Bence de öyle. Ama sanki uzun uzun düşünmüş, araştırmış ve çok bilinçli karar vermiş gibiler hep.
Yapmış olmak için kesinlikle yapılmaz ama öte yandan da sahip olmadan nasıl bir şey hissettirdiğini asla bilmek mümkün değil.

Tabii bu arada her insanın anne veya baba olmaya uygun olmadığı şahsi fikrimi de belirtmeliyim.

*

M. B. A.

« Yanıtla #31 : Şubat 21, 2019, 12:06:48 »
Bir vesileyle tanıdığım (aile dostu, komşu vs.) ve sağlık dışı nedenlerle, bilinçli olarak çocuk sahibi olmamayı tercih etmiş, belirli bir yaşa gelmiş kişilerde hep bir pişmanlık gözlemledim...

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #32 : Şubat 21, 2019, 13:35:56 »
İnsanlar belirli bir sosyo-ekonomik seviyeye eriştiğinde, eğer o zamana kadar bir şekilde çocuk sahibi olmamış ise nasıl oluyor da hayattaki denemeye değer diğer güzelliklerden daha yapılır görmüyorlar anlamıyorum.

Hele bir de bu dünyaya çocuk getirmem söylemi var ki ona daha da uyuz oluyorum. Asıl sen çocuk yapıp onu güzel yetiştireceksin ki bu dünya daha iyi bir yer olsun.

Sonra hayattaki deneyimlerini aktarıp, dikte etmeden, eline hesap faktörlerini yeterince verip, kendi seçimlerini yapmalarına şahit olmak var ya bazen hayata bundan daha güzel anlam bulamıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #33 : Şubat 21, 2019, 14:40:24 »

Hele bir de bu dünyaya çocuk getirmem söylemi var ki ona daha da uyuz oluyorum. Asıl sen çocuk yapıp onu güzel yetiştireceksin ki bu dünya daha iyi bir yer olsun.

[/quote]
Yazdığın gibi olacagına nasıl emin oluyorsun?

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #34 : Şubat 21, 2019, 17:00:19 »
Asla hiç bir şeyden emin değilim. Bu sadece bir bakış açısı. Kaldı ki iyi bir dünya herkese göre başka bir şey.