0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. T.

BATIYORUZZZZZZZZ
« : Temmuz 09, 2019, 13:12:27 »

Güverte sohbetleri ,

Tekneyi aldığım ilk gündü…..heyacanla fotoğraflarını gösterdiğim sevgili ENDER YÜCE ,  iki hoşbeşten sonra elini sol omzuma atıp….
”sevgili Numan dedi…”
” sana bir denizci abi tavsiyesi ilk iş olarak süpürge sapı kalınlığında el kadar bir tahta parçası edin ve teknede kolay erişebileceğin bir yere koy koçum” dedi

Yepyeni tekne , gıcır gıcır motoryat  süpürge sapı ikileminde kitlenmişken ben…. Sevgili ender YÜCE nin o her daim gülen gözlerine anlamsız anlamsız bakakaldım… 
“Abi ne yapcam ben o süpürge sapı kalınlığında el kadar bir tahta parçasını dedim”
Son derece muzip bir espiri geliyor diye beklerken ben , o en ciddi tavrını takınarak “dediğimi yap abicim ..bir gün beni mutlaka anarsın “dedi
Her daim büyüklerinin sözünü dinleyen ben dediğini yaptım ve süpürge sapı kalınlığında el kadar bir tahta parçasını iç kamara merdiven altına iliştiriverdim…. O tahta parçası tam on yıl hiçbir işe yaramadı…. Her seferinde elime alır , Ender abiyi anımsar ama gülümseyerek boş gözlerle yerine bırakırdım .

10 yıl sonra Küçükyalı açıkları …  iç güverteye girdiğimde ilkin ayaklarımda hafif bir ıslaklık hissettim , sonra ben bu su nerden geliyor diye bakarken aniden su iki katına çıktı ..
Kıvrak bir tahmin yürütüp merdiven altını  hızla açtım , WC nin alt besleme kanalını elimle kontrol ederken dip sarının çürüdüğünü farkettim ama elimi dokanmamla sarı komple elimde kaldı ve tekneye maksimum basınçta su dolmaya başladı…. Teknenin dibinde artık 3 parmaklık koca bir deliğim vardı
O an panikle bir elimle deliği kapatmaya çalışırken, diğer elimle en yakın liman Küçükyalıyı aradım… kimse umursamadı bile , derken Kalamış marinaya MAYDAY çağrısı geçtim…onlar koordinatı öğrenip gelene kadar ben çoktan batmış olacaktım
İş te o an Sevgili Ender YÜCE nin tahtası aklıma geldi bir beze geçirip o deliğe sokmamla suyun kesilmesi bir oldu....
Batmaktan kıl payı kurtulmuş olmanın sevinci ile çeyrek yol sahile yavaş yavaş yol aldım  ben sahile yanaşırken teknenin iç sintineleri suyun ancak onda birini atabilmişti
Yani DENEYİM DENEYİMDİR …. Paylaşılan DENEYİM HAYAT KURTARIR dostlar ….
Pruvanız NETA  OLSUN
Numansan

*

N. D.

Ynt: BATIYORUZZZZZZZZ
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2019, 13:25:40 »
Numan korsan, en kisa zamanda bir süpürge sapi aliyorum kayiha  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2019, 14:42:18 »
Harika.

El kadar tıkaçları East MArine çeşitli boylarda bir paket olarak satıyor.
Sonuç olarak süpürge sapı olmaz, el kadar ahşap süpürge sapı olmalı.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. T.

« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2019, 14:47:03 »
aynen ..siz daha güzel ifade etmişsiniz ...süpürge sapından kastım tahta parçasını  zihinlerde canlanması....tabi TATLI CADI esprisi de geriden gelebiilrdi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. D.

« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2019, 14:54:09 »
   Ben çocukluğumda annemden süpürge sapıyla çok dayak yemiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Kötü anılarım var, onun için farklı bir malzeme bulmalıyım.

*

S. Ş.

« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2019, 16:15:27 »
havuç boyunda farklı  koniler konuşmuştuk bir zamanlar
*

N. T.

« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2019, 16:44:15 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Ben çocukluğumda annemden süpürge sapıyla çok dayak yemiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Kötü anılarım var, onun için farklı bir malzeme bulmalıyım.
   kimin yok ki...…  ama ne kıymetli günlerdi hepimiz için...