0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ş.

İstek üzerine bu sefer eğlenceli bir video  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

2017 yi hatırlarsınız, vende globe yarışını sıkı takip etmiştik

Alex ikinci olmuştu 15 saat gerisinde Armelin...foili denizde yuzen  birseye carpıp hasarlanmış uzun süre çırpınmıştı Armele yetişmek için...

İmocalar ruzgardan cok daha hızlı gıden tekneler ,bizim cruiserlerka ruzgarla eşit gidebildik mi yuzumuz guluyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Alex  bugun hava 15 knot  , 20-22  yaparım diyor ,en cok 38,5 gordum ,ortalamam 25-30 diyor

Kitecılarda 15 havada 25 yaparız, 30 ları da zorlarız diyorlar...

Daha cok ruzgar imocanın avantajına oluyor  ,kite bır yerden  sonra ıdare edılemez oluyormuş...

« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2019, 11:10:42 Gönderen: Semih Sener »

*

A. D.

Ynt: Alex Thomson kite sorfculerle yarısıyor (IMOCA60 & KITE FOIL)
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2019, 11:51:15 »
iyi  gunler semih korsanim. kitesurfcu sam light iyi tanidigim bir arkadasim. Turkiyeye geldiginde misafirim olarak gezdirmistim bizim kitesurf plajlarimizi.yurt disinda da bircok kez yarismalarda ve etkinliklerde denk geldik.
 Alexi  sosyal medyadan taniyoruz masallah,direk yuruyusu kite ile yelkenlisi tarafindan cekilmek falan cilgin birisi... Isin ozu alex ne yaparsa yapsin, kendinden cok daha hizlive seri olan kite surfculeri yakalamak icin bi  100 milyon dolar argeye para harcayip foilteknolojisini gelistirmeli.
 video da cok belli kitecilar alexin etrafinda geziyor istediginde gidip alexe el cakiyor,teknenin ustunden atlamalarina izin vermemis mesela Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

70 derece ruzgar ustu cikan ve 90 mil hiz yapabilen bir foil boardu gecebilmek kolay degil.

Elbetteki alexi tebrik ve takdir ediyorum.ayni zamana tesekkurler kitesurf sporunu da destekledigi icin. denizciler dayanikli ve mental olarak guclu olmalidir ve bu alexde fazlasi ile var, biz kitesurfculer üşengeciz, yarim saat kayar sonra yorulur cikariz.....

*

S. Ş.

« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2019, 11:57:15 »
Alattin korsna merhaba,

Dedigin gibi 90 'a cıkması için 45 knot ruzgar lazım olsa ,insan gucu yetiyor mu ?

Varsa bir video koyarsan o hızlarda ne yaşanıyor zevkle izleriz .
« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2019, 12:00:29 Gönderen: Semih Sener »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2019, 14:50:47 »
Sevgili Semih ,

ara sıra bunlara da ihtiyacımız var. Emeğine sağlık.

Geçen hafta zaten İzmir Antalya arası inmeye çalışan 6 metre yelkenli ve hanım kaptanın macerası nedeniyle hepimiz az stres yaşamadık.

Sevgiyle.
« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2019, 14:52:47 Gönderen: Ömer Öge »

*

A. D.

« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2019, 17:46:50 »
90 mil hıza ulaşabilmek icin,saglam bir vücud , uygun bir metrekare ucurtma,ince kesim uzun salmalı bir foil gerekiyor. 
Alex kendi alanında işin uzmanı,karşılarındaki foil kite surucusu Samlight freestyle sporcusu ama foil de yapıyor. yani ikiside birbirinden farklı sporlar. atiklik ve hızda karşılaştırma yaparsak sail gp kategorisi ile tirhandil yarişlarını kiyaslamaya benzer..
Bu arada ilk mesajimdan sonra sahilde derslerden arta kalan zamanda foil yaptım cok acayip bir his. kanatlarin ustune ciktiginizda ucuyor hissi yasiyorsunuz. 34 yildir Alattin in sihirli lambasi derler,lamban nerede ucan hali nerede derlerdi. Tekne aldık ucan hali olsun diye ama agir geldi.simdi foil board ile tam olarak uçan halıya sahibim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)))

*

A. D.

« Yanıtla #5 : Temmuz 08, 2019, 18:01:22 »

bu video kite foil race kategorisinde drone uzerinden yayin yapiyor. Ses yok ama hydrofoil race cilerin suratini ve ruzgar ustunu performansini cok iyi gosteriyor. Videoda yaris alaninda bazi yelkenliler seyir halinde yanlarindan nasil gectiginie dikkat edin.    2 sn yede jibe atıp tekrar hizlanmalari max 5 sn suruyor. herhangi bir teknede bunu dusunemezsiniz bile.  Birde alexin teknesindeki onca elektronik cihazi,vincleri,carbon ve ozel alasim materyalleri yok sayın. kitesurfcu bunun hepsini anlık yariş psikolojisine ve taktigine gore kendisi elleri ile kontrol ediyor. bence bu haz 60 feet  ???milyon dolar race  teknesi kullanmaktan cok daha keyifli
*

A. D.

« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2019, 18:16:30 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Alattin korsna merhaba,

Dedigin gibi 90 'a cıkması için 45 knot ruzgar lazım olsa ,insan gucu yetiyor mu ?

Varsa bir video koyarsan o hızlarda ne yaşanıyor zevkle izleriz .

.  Abi ben 62 knott fırtınada 2m2 egitim ucurtması ile kaydım ama normal board ile.foil boardla o ruzgar hizinda hic bir ucurtmaya gerek yok ayaga kalk gidersin. ortalama 20 knott civari ruzgarda foil board ve wing suit ile kayan kai lenny adi arkadasi ekledim videoya. Dunyada foil board sporunun cok farkli duzey ve cesitlilige ulasmasini saglayan arkadas. foil board ile nazare de en buyuk dalgalara surf yapmaya giriyor kendisi,diger videolarinida dehsetle tavsiye ederim
[/youtube]

kilo ve rüzgara oranla ucurtma boyu kücülüyor, bir nevi peçete aç kayarsın havası. yelkende de aynısını camadan vurarak yapıyoruz metrekareyi kücültüyoruz.  Ucurtma belindeki kemere bagli oldugu icin ellerinle cekmiyorsun,elller direksiyon ucurtmayi kontrol ediyor.ucurtma kemerinden seni cekme kuvveti uyguluyor, sende ayaklarına basıp boarda açı verip sürmeye başlıyorsun.
« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2019, 18:21:22 Gönderen: Alattin Doğdu »
*

S. Ş.

« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2019, 20:23:29 »
Wind suit Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bi yasıma daha gırdım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2019, 10:15:07 »
tekneden wind suitleri giyip kiyiya kitela geldigini dusun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biraz arastirayin dedim wind suit yazinca wing suit videolaro geliyor daha yeni bu suit galiba
*

A. D.

« Yanıtla #9 : Temmuz 10, 2019, 01:46:20 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
tekneden wind suitleri giyip kiyiya kitela geldigini dusun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biraz arastirayin dedim wind suit yazinca wing suit videolaro geliyor daha yeni bu suit galiba

Tekneden wind suiti giyerek degil ama, yazın teknede kaldigim bazi geceler işe giderken tekneden ucurtmamı acip 2 mil rüzgar alti kitesurf plajina gidiyorum.oldukca keyifli oluyor. wing suit olayini kai lenny buldu ve gelistiriyor şuan. bu arada foil bordlarla wing kanat dedigimiz 2019 yilinda piyasaya surulen ufak ucurtmalarla elinizde poşet tutup kaymak gibi bir noktaya ulaştı. bende kendi prototipim wing ucurtmami bitirdigimde sadece foil board ve wingi deniycem....

*

S. Ş.

« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2019, 10:01:34 »
Nihayet kitecıları gecen bi tekne oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap