0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. A.

33 feet 1984 beneteau Yelkenli ?
« : Kasım 05, 2019, 00:59:15 »
Merhaba korsanlarım
9 metre motoryatımızı sattık.Güvenli seyir arayışımız ve biraz daha konfor ve deniz için yelkene geçmek istiyoruz.Yelkenle ilgili herhangi bir deneyimim yok açıkçası Ailecek seyir yapabileceğim bir yelkenli alırken neye dikkat etmem gerekiyor .Mesala 1984 model bir yelkenli beneteau alınır mı? Alırken yada seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler nedir . Teşekkürler Selametle 🖐

*

M. B. A.

Ynt: 33 feet 1984 beneteau Yelkenli ?
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2019, 00:03:37 »
Zihni korsan merhabalar...

Bütçeniz çerçevesinde, önceliklerinize en uygun tekneye bakın derim. Eğer boy önemli ise yaş kriteri -kısmen- göz ardı edilebilir.

Tekne seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları bu forumun içerisinde belirli anahtar sözcüklerle yapacağınız aramalarla bulabilirsiniz.

Bence en önemlisi içinize sinmesi ve ardından sağlam bir sörvey yaptırmanız.

Ben son teknemi seçerken koyduğum önemli kriterleri yazayım;

1) Ege'de rahat seyahat için 40 feet üstü olsun
2) Ailemiz kalabalık, en az üç kamarası olsun
3) Denizde de olsam işten kopamıyorum, mutlak kullanışlı bir harita/çalışma masası olsun
4) Ayırdığım bütçe çerçevesinde alabileceğim en yeni model tekne olsun
5) Motor ve gövde sağlam olsun
6) Bilinen bir marka olsun
...

böyle gider...

*

G. Ç.

« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2019, 09:46:36 »
Merhaba...

S....  . com da bir tane Benetau first 32 var 84 model bu şartlara uyuyor Temmuz ayında gidip bakmıştım içi özellikle çok temizdi... Görülmeye değer bir tekne bir bakın isterseniz... Benim imkanlarım şimdilik el vermiyor o rakam için  yoksa cok ciddi pazarlığa girerdim...

Selamlar...

*

C. G.

« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2019, 13:32:12 »
s... comdaki tekne benim eğitim alıp, yarışlara katıldığım teknedir.. Topladığı ödülleri vardır. Sağlamdır, yeke kullanımı çok zevklidir..  2010-2012 yılları arasında hiçbir arızasına şahit olmadım..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Başka ayrıntılarını pek bilmesem de tavsiye ederim..

*

S. Ş.

« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2019, 14:03:26 »
racing /cruiser zaten sınıfır farklı yelken alanı/deplasman yüksek teknelerden biri first

Bena first için 14-27 ft için ideal weekend family racing cruiser diyor

*

H. A.

« Yanıtla #5 : Kasım 08, 2019, 10:44:56 »
Beneteau  nun first serisi  30 -35 feet arası 
Modelleri yarış /gezi sınıfı olarak adlandirilsada  performans  ve hız öne çıkan ozelligidir  motoryattan  yelkenli ye geçiş için oldukca sert bir geçiş sayılabilir  alışık olmayan ailenin için ful arma açtığınizda  yelkenleri heleki orda veya oraya yakın seyir yapiyorsaniz tekne çok kolay yatıp yan guvertelere kadar suya kavuşur aslında zevklidir ama bunun sonunda artık yanlız denize çıkmak zorunda kalabilirsiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap first modeli diğer modellere göre çizgileri biraz daha dar  ve oldukça zariftir yeke dümen kullanımda harika bir reaksiyon verir  rüzgarı ve suyu  dümen de hissedersiniz 
Eger yelkenlı tekneye daha yumuşak bir geçiş sağlamak isterseniz  ailenin açısından bu nokta çok önemli  beneteau oceanis  serilerinde bakın gezi sınıfına daha uygun ve daha stabil dir iç hacim first é göre daha ferahtır 
Yinede kara sizin hayırlı olsun
*

G. U.

« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2019, 22:29:51 »
Excalibur 36 van de stad   1968 model nasildir bilgisi plan var midir
*

S. Ş.

« Yanıtla #7 : Kasım 09, 2019, 22:32:29 »
Onu Erdem ÇAKIR bilir
*

R. E.

« Yanıtla #8 : Kasım 10, 2019, 01:24:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Excalibur 36 van de stad   1968 model nasildir bilgisi plan var midir

Sailboatdata'da 63'ü var.

Linki koyamıyorum uyduruk bir tabletle yazdığımdan..

*

Ö. T.

« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2019, 00:57:23 »
Okyanus yarışçısı diye geçer adı. Sülün gibi bir tekne dir.  1300 den fazla sayıda Excalibur 36 muhtelif ülkelerde imal edilmiştir. Yani başarılı bir dizayn .
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2019, 00:58:56 Gönderen: Öcal Turan »