0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. D.

11 Günlük İST-AVŞA seyrimiz
« : Temmuz 07, 2019, 19:23:02 »
Bu sene baba-kız tatili yaptık teknemiz MAJA ile. Uzun zamandır planını yaptığımız tarih gelmişti ancak hava oldukça kuvvetli, ne yapsak ne etsek diye kara kara düşünüyorum, direk olarak İstanbul'dan Avşa'ya seyir yapmak hem benim hem de 10 yaşındaki kızım için o havada hem yıpratıcı hem de gereksiz olacaktı, sonuçta;

26 HAziran ÇArşamba:
Pendik MArinTürk'te son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra öğlene doğru avara olduk. hava ne çok sert ne de yumuşak. Cenovayı açıp ÇAMLİMANI'na doğru seyre başladık, sadece cenova ile 7,5-8 kt ile ada'ya ulaştık. Artık funda demir için yeni bir miçom var. Onun yardımıyla ( zincir metrajını sayıyor, gerekli kalomayı verdikten sonra Tuttuuu Tuttuu!! diye bağırıyor ) zincirimizi serdik. Biraz serinledikten sonra yemek hazırlıklar. Bu Akşam buradayız...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

27 Haziran Perşambe:
Hava kaldı beklendiği gibi. Yelken açmak güzel olurdu ama ilk uzun seyrimiz olduğundan sabah 07:00' da Çam Limanı'ndan  vira demir dedik, İstikamet Armutlu.
Yaklaşık 4,5-5 saat bir seyir sonrası tam öğlen saatlerinde Armutlu balıkçı barınağına giriş yaptık. Liman içinde yanaşacak yer göstermesi ya da yardımcı olabilecek birilerini bulabilmek için yaklaşık 20 dk tam tabiri tekne ile volta attık. Baktım kimsenin geleceği, bir yer göstereceği yok, zinciri salıp boş bir yere tek başına kıçtan kara oldum ( tabii kıç halatlarını atmada ve volta etmede Ada çok yardımcı oldu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) ohh dedim yanaştık, hadi şimdi eşyaları alıp turlayalım sonra da denize girelim. Tam tekneden çıktık ki kıçtan kara olduğumuz yerin 30 m arkasındaki cafeden birisi geldi. " burada duramazsınız TURYOL gelecek dedi, görevliymiş. Ben de dedim bayağıdır bakınıyorum kimse yardıma gelmedi ben de buraya yanaştım. Ne dese beğenirsiniz? " e ben görüyordum seni ben burdayım..." e maden görüyordun neden biey demedin be adam. Neyse Turyol saat 20:00' da gelecekmiş, biz de denize girdik dolaştık ettik sonra tam kaşı tarafına mendirek tarafına aborda olduk. Bu akşam da buradayız, gece yine gezmece baba kız.

28 Haziran Cuma:
Artık istikametimiz Avşa. 61 mil yolumuz var. Sabah erken kalkıp Ada uyurken avara oldum. İmra'lının güüneyinden gideceğim tabiki... otopilota dereceyi verdim gidiyoruz.. ve olan oldu, seyre başlayalı 1 saat olmuştu ki otopilot hakkın rahmetine kavuştu. o esnada bişeyler yapmaya çalıştım, sorun ne diye bakmaya çalıştım ama nafile, artık otopilot yok ve daha 9 saat yolumuz var. E çocuklar ilgilenmeyince çabuk sıkılır, ki çok yorucu bir seyir sonunda akşama doğru Avşa Yiğitler limanına giriş yaptık. zaten 10 gün önce de buradaydım, liman görevlisi ve taksi şöförü Akın'ı aradım, karşıladı bizi, iskeleye aborda olduk. ohhh en sonunda geldik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
1 hafta Buradayız, Altın Kum, Çınar koyu vs vs gezdik gezdik, denize girdik, tabii ki incik boncuk almayı ihmal etmedik...

Kız babasının tokası kolunda olur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)) çin atasözü

Teknede iş bölümü  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dans gecesi ( disko topu şart )  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

4 Temmuz Perşembe:
Artık dönme vakti geldi, hava tahminlerine baktım marmara geçidi biraz kabartılı gözüküyor ama çok değil gibiydi. Sabah  yine Ada uyurken Yiğitler limanından avara oldum. yaklaşık 10 dk sonra Ada da uyandı ama deniz ve hava tahmin ettiğimden yüksek, vura vura ilerliyorum. Tabii otopilotu sökmüştüm bu zaman zarfında, gördüm ki içindeki kayış kopmuş. öneriler geldi tabii ki sizlerden, bir tanesi de dikmekti. Aren korsanım bunun olamayacağını söylese de umut gönlümün ekmeği belki tutar, nasıl olsa kopuk, bir daha kopsa ne olur dedim ve diktim. taktım çalıştırdım. ahaaaa oldu! dümen dönüyor.... fırrtt 2 dönüşten sonra eskiye döndü tabii.
Neyse otopilotsuz döneceğimin ve ilgi isteyen bir kızçe taşıdığımın bilincinde kısa kısa mesafelerde gece konaklamalı gitmeye karar vermiştim.. İstikamet Çayağzıydı.
Şimdi avara olduktan sonraki yarım saate geri dönelim. dediğim gibi bu hava bizi hırpalayacak dedim "Ada istersen geri dönelim yarın çıkalım" olur dedi ve tekrar döndük.
Limandan çıkmayı bildiğin gibi geri dönmeyi de bileceksin ( gerçi bu söz tersiydi ama)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

5 Temmuz Cuma:
Çayağzına yaklaşık 3,5 saat bir seyrimiz var. Sabah avara olup sorunsuz bir şekilde Çayağzına giriş yaptık. Artık kimseyi beklemiyorum yardımcı olacak ya da yer gösterecek... Neyse ki kızım var. iskeleyi bordalayıp atladım, başa geçtiğimde Ada koltuğu atmıştı bana, daplin alıp geri verdim Tak!! koç boynuzuna volta etti bile. Kıça geçtim, aynı prosedür...
Motoru durdurup tekneyi neta ettikten sonra çıktık. Açız ama öncelik dondurma Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir de denize girip serinlemek. Çayağzı minnak bir köy. 1-2 bakkal 1-2 kahvehane var bir de çay bahçesi çınarların gölgesinde. Tabii biz de çınarların gölgelerini kullanarak markete gidip alacaklarımızı aldık, denize girmek için limanın yanında bir kumluk bölge görmüştüm ancak fazla kirli. Köylülere başka bir yer varmı diye sorduğum bir arkada koy olduğunu söylediler, 20 dk yürüyüş mesafesi. vazgeçtik tekneye dönüp sarımsaklı, kekikli ve domates soslu makarnalarımızı yedik, Ben de buzzz bir bira açtım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gece çok rahat ve huzurlu bir şekilde yattık uyuduk...

6 Temmuz Cumartesi:
İstanbuldan çıktıktan sonra 2. gecemizi geçirdiğimiz Armutlu limanına geri döndük, 40 mil mesafemiz yaklaşık 7 saat kadar sürdü. Bİr önceki konaklamamızdan edindiğim tecrübe ile direk olarak aynı iskeleye aborda oldum. Hava sıcak tabii denize girelim dedik ama önce ne? dondurma Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap... Bu gelişimizde deniz çok pis her yer yosun olunca Ada girmekten vazgeçti. Geri dönüp yüzme platformunda duşumuzu aldık, o bizi serinletti.
Bir önceki girişimizde kimse para talep etmemişti ama bir süper yat gelip hemen kıç tarafıma kıçtan kara olunca ve hatta yanaşmasına ben yardımcı olunca, bu büyüklükte bir tekneyi gören görevi gelip bizden de 50 TL talep etti, tabii ki verdik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Gece etrafımız olta balıkçıları ile çevrildi, Teknenin kıçından başında her yerden oltalar atılıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Saat 23:30 - 00:00 gibi kıç kamaramıza geçtik Ada ile, yattık uyuyoruz... taaaakkk!! takır takır donkk! bir ses... ne oluyor diye hışımla çıktım, kaportayı açtım...oltacılardan biri oltayı nasıl savurduysa güverteye inen kurşunun sesi olduğunu farkettim, iğne de spreyhood'da saplanmış.. Neyse çıkardım verdim. Artık uyuyabilir miyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap?

7 Temmuz Pazar:
Her zamanki gibi Ada uyurken yine avara oldum, Boz Burnu dönene kadar havanın 20 kt civarında olacağını biliyordum, tabii deniz de kabarık, kafadan 20-24 kt alıyoruz. Çıkışta 7-7,5 kt olan hızımız zaman zaman 4,5 kt kadar düşüyor, kafayı vura vura ilerliyoruz. Neyseki öngördüğüm gibi Esenköy'ü bordaladıktan sonra hava kaldı. Pendik MArinTürk'e kadar 5,5 saar bir seyir yapıp pontonumuza bağlandık...
11 Günlük babalı-kızlı muhteşem tatilimiz bitmiş oldu. Artık yaz boyu kısa kısa seyirlerle devam edeceğiz

*

S. Ş.

Ynt: 11 Günlük İST-AVŞA seyrimiz
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2019, 20:09:42 »
Keyifli olmuş , kız da gülüyor daha ne olsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. Ö.

« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2019, 20:37:25 »
Maşallah Ada'ya.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. V.

« Yanıtla #3 : Temmuz 07, 2019, 20:51:48 »
Sizden 2 hafta önce ben bir arkadaşımla gitmiştim. Hemen hemen aynı Rota . benim kızım küçük olunca (3 yaşında) Maalesef Eşim ve kızımı evde bıraktım. Yazınızı okuyunca imrendim doğrusu. Kızım bir an önce büyü bak böyle turlar yapalım demedim değil hanii  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
 Neyse kazasız belasız gelmişsiniz.

*

C. D.

« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2019, 21:02:09 »
Sizden 2 hafta önce ben bir arkadaşımla gitmiştim. Hemen hemen aynı Rota . benim kızım küçük olunca (3 yaşında) Maalesef Eşim ve kızımı evde bıraktım. Yazınızı okuyunca imrendim doğrusu. Kızım bir an önce büyü bak böyle turlar yapalım demedim değil hanii  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
 Neyse kazasız belasız gelmişsiniz.
Hakan Korsanım evet geldik, ama aklımız eve gelir gelmez Kızımız, teknemizde kaldı, bir sonraki seyri iple çekiyoruz... onlar keyif aldıkça biz daha da çok alıyoruz...

*

N. Ö.

« Yanıtla #5 : Temmuz 07, 2019, 23:09:15 »
Ne güzel bir gezi olmuş...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ada’yı da tebrik ederim, size güzel destek olmuş.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha nice güzel seyirler dilerim.
*

Ö. T.

« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2019, 11:19:43 »
Çok güzel gezi olmuş

Ada'ya da tebrikler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. D.

« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2019, 11:42:12 »
Adaya tebrikler. Çok güzel bir seyir olmuş. Ada da aramıza hoşgeldi.
*

A. E.

« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2019, 14:39:04 »
İkinci kaptan süper. Maşallah. Destek olmuş s,ze ve hiç üzmemiş. Kutluyorum ikinizi de. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. D.

« Yanıtla #9 : Temmuz 09, 2019, 22:47:28 »
Adaya tebrikler. Çok güzel bir seyir olmuş. Ada da aramıza hoşgeldi.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap teşekkürler...2 gündür karadayız... dayanamadık yarın yine çıkıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

E. Ç.

« Yanıtla #10 : Temmuz 10, 2019, 16:40:59 »
Ne kadar keyif aldığınızı tahmin edebiliyorum , daha nice keyifli seyirler dilerim
*

E. A.

« Yanıtla #11 : Temmuz 10, 2019, 16:52:38 »
Harika bir seyir olmuş.Bir dahaki seyirde Trilye 'ye bekleriz.
*

C. D.

« Yanıtla #12 : Temmuz 11, 2019, 00:02:36 »
Ne kadar keyif aldığınızı tahmin edebiliyorum , daha nice keyifli seyirler dilerim
Ersin kaptanım çıkamadık bugün havadan dolayı. bu arada biz de D pontondayız...
*

C. D.

« Yanıtla #13 : Temmuz 11, 2019, 00:03:02 »
Harika bir seyir olmuş.Bir dahaki seyirde Trilye 'ye bekleriz.
Neden olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))