0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. A.

Ynt: YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ
« Yanıtla #15 : Mart 09, 2009, 08:59:05 »
Gökçeada bir hafta geçirilebilecek kadar büyük bir adadır (Pardon adı adadır ama kendisi aslında bir kara parçasıdır). Gökçeada su açısından dünyada sayılı adalar arasında olduğundan adadan çok kara bağlantısı olmayan bir Anadolu parçası gibidir. Denizden birçok etkinlik yapılabileceği gibi karada da dolaşılabilir.

Süreyi uzatabilecekler için Saros körfezi içine girilebilir, Yunan adalarına gidilebilir veya ada'da kalınabilir. 
« Son Düzenleme: Mart 09, 2009, 09:55:02 Gönderen: Ali Ak »

*

U. K.

« Yanıtla #16 : Mart 09, 2009, 09:11:09 »
Ben Gökçeada ile MArmara adasını karıştırmışım bir gaflet anında.
Kararımı Marmara Adası olarak düzeltir, iyi haftalar dilerim.  Hem adalı korsanımız da var.

*

O. A.

« Yanıtla #17 : Mart 09, 2009, 09:17:47 »
Hüsamettin Korsanla daha önce konuşulduğu gibi olabilir derim ben Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Konu biraz daha ısıtıldıktan sonra alternatifler oylamaya sunulunca olduda bitti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #18 : Mart 09, 2009, 09:44:05 »
Marmara Adası kaç mil? Olabilir gibi aslında ya... Haftasonu gidip, gelmek için...

*

A. A.

« Yanıtla #19 : Mart 09, 2009, 10:01:57 »
Marmara adası 80 -90 mil civarındadır. Yani bir gidiş, bir dönüş olmak üzere iki gün sürer. Zaman geçirmek için Cuma akşamı çıkılıp Cumartesi kalıp Pazar dönülebilir veya yine bir hafta sonu gidiş bir sonraki dönüş olarak planlanabilir. Avşa, Paşalimanı yakın görmeye değer yerlerdir. Zaman olsa Kapıdağ yarımadası da ziyaret edilebilir. Buraya kadar gidilecekse Gökçeada daha iyi bir seçim olabilir.

*

Ö. E.

« Yanıtla #20 : Mart 09, 2009, 13:29:56 »
Marmara Adası kaç mil? Olabilir gibi aslında ya... Haftasonu gidip, gelmek için...

Kuş uçuşu Asmalı 65 mildir  (yaklaşık 25-30 mili gemi yolundan) ve genelde benim tercih ettiğim rotadır... Daha içeri gidilmeye karar verilirse 5-7 mil daha eklemek gerekir... Uzun ayaklı gece seyirli bir organizasyon yapmak istiyorsak uygun bir rotadır.

Dönüş yolunda poyrazın sert esmesi durumunda kıyıya yanaşmak gerekeceği için ayak uzayabilir ama böyle bir durumda da Silivri ya da Mürefte alternatifleri devreye sokularak ayak 2 parçaya bölünebilir
« Son Düzenleme: Mart 09, 2009, 13:33:20 Gönderen: Özgür Evren »
*

M. E.

« Yanıtla #21 : Mart 09, 2009, 14:35:55 »
Ben calisabilirim Turhan abi, malum bu aralar bende bos vakit denizde kum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

D. H.

« Yanıtla #22 : Mart 09, 2009, 14:53:21 »
Ben calisabilirim Turhan abi, malum bu aralar bende bos vakit denizde kum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Minacım, önce şu 'sörf yapan karabatak' fotoğrafını görelim forumda! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #23 : Mart 09, 2009, 16:57:11 »
Ekledim Dilek ablacim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

s.

« Yanıtla #24 : Mart 09, 2009, 22:20:27 »
Bu etkinlik mi olur, başkası mı olur bilemem ama güneye yapılacak bir filotilla seyrine açık denizlerde bir yerde ben de katılabilirim karşılayıcı olarak. Belki güneydeki diğer tekneler de gelir, daha büyük bir filo ile bir müddet seyir yaparız. Ne güzel olur ya. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. N.

« Yanıtla #25 : Mart 10, 2009, 10:32:29 »
Sevgili GEKO,
Şu yaza merhaba etkinliğini gerçekleştirmek için önce bunu uygulayacak, görüş alacak, fikir geliştirecek vs bir VARDİYA'ya ihtiyaç var.
Bu konuda sadece Mina'dan ses geldi.
Bu vardiyayı oluşturacak enaz BEŞ kişi olmalı diye düşünüyorum.
Haydi gönüllü olun bakalım.
Sevgiler
*

O. A.

« Yanıtla #26 : Mart 11, 2009, 10:22:10 »
"Yaza Merhaba Etkinliği Gönüllü Vardiya" sı Anadolu Sorumlusu olmaya talibim Komodorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T.

« Yanıtla #27 : Mart 11, 2009, 11:02:42 »
Eğer gökçeada yada bozcaada gibi bir mesafeye gidilecekse 3-4 güne ihtiyacımız var demektir. Bir resmi tatili kullanmak katılımı artırmak için gerekli oluyor, bu düşünceyle 23 nisan perşembe başlayarak 26 nisan akşamı dönüş fikri nasıl?
*

T. N.

« Yanıtla #28 : Mart 11, 2009, 15:11:18 »
Sevgili GEKO,
İsmini sevgili Osman'ın (Aktuna) koyduğu Yaza Merhaba Etkinliği Gönüllü Vardiyası oluşmaya başladı.
1.Mina
2.Osman
3.Merem (Dün telefonla konuştuk.)
4.Hüsamettin (Daha kendisinin haberi yok ama birazdan öğrenecek.)
5..................... (Daha talip olan kimse yok ama sürpriz bir isim var)

Şimdi, şöyle bir programa ne dersiniz?
4.Haziran.2009 Perşembe Akşam işten sonra teknelere gidip saat 20.00 hareketle (gece seyri yaparak) direkt bir rota ile Marmara Adası (Asmalı)
O bölgede çeşitli yerlere turlamaca. Avşa,Paşalimanı vs. Ayrıca Cuma akşamı toplu yemek. (işte Hüsamettin Korsan burada devreye giriyor)
6.Haziran.2009 Cumartesi Saat 10.00 çıkış ve Silivri'ye bağlanış. (Burda da 5.gönüllü belli oldu işte)
7. Haziran.2009 Pazar sabah çıkış ve İstanbul'a varış.
Herkes aklına geleni söylesin, programı netleştirelim.
Sevgiler
*

N. B.

« Yanıtla #29 : Mart 11, 2009, 16:06:11 »
Sevgili Komodorum ; Ben de "İç Anadolu Bölge Vardiya Sorumlusu" olabilirim seve seve.

(Bir de vardiya sorumlusu olunca ne olacağını bilsem)