0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. B.

Ynt: Vandée Globe Yarışına Katıldım
« Yanıtla #90 : Kasım 22, 2020, 23:38:39 »
 Günde bir kaç kere kontrol edip 1-5 derece arası rota değiştirmek sıkıcı gelmeye başladı.
Heyecan şimdilik azaldı; oysa doldrumda düşük rüzgar hızına kızıp ,o bölgeden de çıkınca hızlanınca seviniyorduk ne güzel. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yarışın ilk günlerinde,gece 3 gibi bakıp gayet iyi giden tekneyi sabah 10 da kalkıp ,rüzgar değiştiği için 1,5 mil hızda görüp nasıl fark yediğimi anladığımda sanki tansiyonum fırlamıştı.
Kendimi fazlamı kaptırıyorum ne..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. B.

« Yanıtla #91 : Kasım 22, 2020, 23:50:52 »

Meltem korsanım;
Sizin fotoda gözüken Vleda ,Can hocanın Vleda sı mı?
Sanırım o da Sarıyaz gibi geç start alanlardan.

*

M. A.

« Yanıtla #92 : Kasım 22, 2020, 23:55:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Günde bir kaç kere kontrol edip 1-5 derece arası rota değiştirmek sıkıcı gelmeye başladı.
Heyecan şimdilik azaldı; oysa doldrumda düşük rüzgar hızına kızıp ,o bölgeden de çıkınca hızlanınca seviniyorduk ne güzel. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yarışın ilk günlerinde,gece 3 gibi bakıp gayet iyi giden tekneyi sabah 10 da kalkıp ,rüzgar değiştiği için 1,5 mil hızda görüp nasıl fark yediğimi anladığımda sanki tansiyonum fırlamıştı.
Kendimi fazlamı kaptırıyorum ne..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yoo, kesinlikle kaptırmıyorsunuz

*

M. A.

« Yanıtla #93 : Kasım 22, 2020, 23:58:51 »

Meltem korsanım;
Sizin fotoda gözüken Vleda ,Can hocanın Vleda sı mı?
Sanırım o da Sarıyaz gibi geç start alanlardan.

Evet sanırım... 4 gün sonra yarışa başladığını yazmıştı, yavaş yavaş geliyorum diyordu arkadan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. B.

« Yanıtla #94 : Kasım 23, 2020, 13:10:20 »

Pardon VLADA olacaktı.
Pandemi sebebiyle hanımın Vledasına fazla taktım sanırım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #95 : Kasım 23, 2020, 21:47:29 »

Pardon VLADA olacaktı.
Pandemi sebebiyle hanımın Vledasına fazla taktım sanırım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

evet Vleda referansından anladım ben  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Atlantik’de aşağı inen iki korsan teknesi olarak konuştuk, adını sormadım, o da söylemedi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ciddi not: Cevat Korsan, Can Deniz korsanı kastettiniz sanırım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. G.

« Yanıtla #96 : Kasım 23, 2020, 22:06:35 »
Evet, Vlada, Can Deniz kod adlı korsanımızın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #97 : Kasım 23, 2020, 22:16:00 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tamamdır
*

M. A.

« Yanıtla #98 : Kasım 23, 2020, 23:17:29 »
ciddi not: Cevat Korsan, Can Deniz korsanı kastettiniz sanırım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cevat olmayacak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap nerden çıktı, viledadan mı esinlendim bilmiyorum   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Kenan Korsan özür dilerim
*

K. B.

« Yanıtla #99 : Kasım 24, 2020, 13:11:45 »

Cevat olmayacak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap nerden çıktı, viledadan mı esinlendim bilmiyorum   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Kenan Korsan özür dilerim

Önce pandemi sonra da Vendee aklımızı başımızdan aldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Evet Meltem korsan Can hocayı kastedmiştim.
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2020, 13:12:49 Gönderen: Kenan Biçen »
*

M. A.

« Yanıtla #100 : Ocak 17, 2021, 10:08:13 »
Saat 10 gibi takıldığım siklondan çıkıyorum sonunda
Knot_For_Sail

Ozan Korsan “Knot_for_Sail” teknesi önde giden ekipteydi hep, Nazlı teknesiyle birlikte, bir kaç gün önce (sanırım), Güney Amerika’nın doğu kıyısında tırmanırken, ekvator civarı durdu, karaya çıktı, belki gezmek için  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama umarım problem yoktur   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tüm ekipten olduğu gibi, ondan da çok şey öğrenerek gidiyordum, referanslarımdan biri gitti, tüh... 
*

M. A.

« Yanıtla #101 : Ocak 17, 2021, 13:43:40 »
Saat 10 gibi takıldığım siklondan çıkıyorum sonunda
Knot_For_Sail

Ozan Korsan “Knot_for_Sail” teknesi önde giden ekipteydi hep, Nazlı teknesiyle birlikte, bir kaç gün önce (sanırım), Güney Amerika’nın doğu kıyısında tırmanırken, ekvator civarı durdu, karaya çıktı, belki gezmek için  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama umarım problem yoktur   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tüm ekipten olduğu gibi, ondan da çok şey öğrenerek gidiyordum, referanslarımdan biri gitti, tüh... 

ekvator demişim, ekvatora doğru olacaktı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap benimle yola çıkmayın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #102 : Ocak 27, 2021, 14:27:35 »
şu sıralarda özellikle kıyılarda zorlu hava koşulları yaşanırken, virtual regatta / vendeeglobe için kullanılan hava modeline göre bizim taraflar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (gerçek verilerle ilişkisi ne kadar bilmiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #103 : Ocak 27, 2021, 20:15:10 »
şu sıralarda özellikle kıyılarda zorlu hava koşulları yaşanırken, virtual regatta / vendeeglobe için kullanılan hava modeline göre bizim taraflar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (gerçek verilerle ilişkisi ne kadar bilmiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Gerçek bir kaynak ve model kullanıyorlar.

Şimdi benim "Rüzgar Kaç Esiyor?" uygulamasından Fethiye İblisburnu istasyonunu kontrol ettim, 10dk önce 18kts ölçülmüş, VR aynı yere 20kts diyordu.

Tahmin modeli olduğu için bu kadar fark oldukça başarılı demek.

öZgür (mobil)

*

M. A.

« Yanıtla #104 : Ocak 27, 2021, 22:56:27 »

Gerçek bir kaynak ve model kullanıyorlar.

Şimdi benim "Rüzgar Kaç Esiyor?" uygulamasından Fethiye İblisburnu istasyonunu kontrol ettim, 10dk önce 18kts ölçülmüş, VR aynı yere 20kts diyordu.

Tahmin modeli olduğu için bu kadar fark oldukça başarılı demek.

öZgür (mobil)

Vayy değerlerin bu kadar yakın olması çok etkileyici... teşekkürler Özgür Korsan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap aslında oyunun gerçeğin paralelinde yarış ortamı oluşturması için de gerekli sanırım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap