0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. B. A.

Edremit Körfezinde Yelken
« : Kasım 16, 2015, 13:57:01 »
Değerli korsanlar,

bir kısmınızın bildiği üzere teknem -ve ben- bir süredir Altınoluk'tayız... Tabi bir ayağım istanbul'da olsa da kızımızı her defasında yukarı götürüp getirmek pek olası değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Limanda sadece üç yelkenliyiz. Diğer ikisinin kıpırdadığı nadir. Sanıyorum 7-8 civarında yelkenli de Küçükkuyu'da var. Ahmet Ertür korsanın teknesi -eğer durum değişmediyse- Burhaniye'de idi... Körfezin diğer ucunda, Ayvalık'ta, ciddi bir marina olduğu için durum biraz daha parlaktır diye düşünüyorum ama yine de sadece bir avuç yelkenli var bu muhteşem coğrafyada.

Yaptığımız seyirlerde genelde tek başına oluyoruz. Örneğin dün (15 Kasım 2015) yelken için müthiş bir hava olmasına karşın deniz bomboştu...

Edremit Körfezinde bulunan korsanları ortak etkinliklerde buluşmak üzere bu konu başlığı altında yazmaya davet ediyorum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. A.

Ynt: Edremit Körfezinde Yelken
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2015, 15:22:15 »
 Mahir Korsanım, Altınoluk barınağında özel teknelerin bazılarının çıkartıldığını duydum doğru mudur ?

Geçtiğimiz yaz tekneyi getirmek için Küçükkuyu ile görüştüm 1 ay için 1250 TL isteyip, sonra 1000TL ye düştüler.

Eğer yer ayarlayabilirsem Haziran başı gibi oralarda olabilirim.

*

M. B. A.

« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2015, 15:29:29 »
Can korsanım bilgim yok bu konuda... Tekne çıkartıldığını duymadım... Ama yer problemi var, daha doğrusu yer yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada Küçükkuyu'da yer bulmak mümkün. Ama çok para istemişler, tekneniz büyükçe sanıyorum? veya kısa süreli (1 aylık) fiyat aldınız? Çünkü yıllık bağlanan yelkenliler 3-5 bin TL civarında bir rakam ödüyorlar bildiğim kadarıyla...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mahir Korsanım, Altınoluk barınağında özel teknelerin bazılarının çıkartıldığını duydum doğru mudur ?

Geçtiğimiz yaz tekneyi getirmek için Küçükkuyu ile görüştüm 1 ay için 1250 TL isteyip, sonra 1000TL ye düştüler.

Eğer yer ayarlayabilirsem Haziran başı gibi oralarda olabilirim.

*

C. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2015, 16:41:40 »
Teknem küçük 27 Feet 1 ay için fiyat almıştım. Bu sene tekrar görüşüp eğer uygun bir anlaşma yapabilirsem 3 ay kalırım.

Altınoluk barınak hem yazlık eve yakın hemde fiyatlar çok uygun ama dediğiniz gibi hiç yer yok.

*

M. B. A.

« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2015, 17:12:03 »
1 ay için normaldir. Ben de ilk geldiğimde bir gece kaldım Küçükkuyu'da, hatır için 50 TL aldılar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha epey bir zaman var ama gelmeye hazırlandığınızda bana yazın, ben de buralarda olurum sanırım, yer konusunda Altınoluk limanda tekrar sorarım... Limana yakın olmak gerçekten güzel, bisikletle beş dakikada teknedeyim...

Teknem küçük 27 Feet 1 ay için fiyat almıştım. Bu sene tekrar görüşüp eğer uygun bir anlaşma yapabilirsem 3 ay kalırım.

Altınoluk barınak hem yazlık eve yakın hemde fiyatlar çok uygun ama dediğiniz gibi hiç yer yok.

*

M. T.

« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2015, 18:01:34 »
Bu arada Küçükkuyu'da yer bulmak mümkün. Ama çok para istemişler, tekneniz büyükçe sanıyorum? veya kısa süreli (1 aylık) fiyat aldınız? Çünkü yıllık bağlanan yelkenliler 3-5 bin TL civarında bir rakam ödüyorlar bildiğim kadarıyla...
Sen Kucukkuyu'ya bir daha sor istersen Mahir korsanim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ben bu yaz bir kez ugradim, bir daha omrumce ugramam sanirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

R. E.

« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2015, 23:21:00 »

Altınoluk'un kuytuda kalması nedeniyle rüzgar da Altınoluk önlerinde muhtemelen uygundur. Ayvalık'a Edremit körfezinden yola çıkan dalgalar vuruyor. özellikle akşamüstleri burada "eşek meltemi" denilen bir rüzgar çıkıyor.  Kuzeybatı'dan esiyor. Ayvalık boğazı önünde ve açıklarında epey kaba dalga yapıyor. Özellikle akşam dönüşte. Pupadan o dalgayı kaşık kadar teknede yemek pek hoş değil.

Mahir Korsanım siz misiniz bilmiyorum karaada ve güneş (ilyosta) adası kuzeyinde zaman zaman epey uzaktan tek yelkenli görüyorum.

Ayvalık'taki yelkenli sahiplerinden forumu izleyen var mı bilmiyorum.

Bana tekneleri sürekli marinada bağlı gibi geliyor. Sadece hafta sonları çıkıp gidiyorlar boğazdan,. Nadiren de iç denizi şenlendiriyorlar. Filikadan yapılma iki küçük güzel yelkenli hariç ve bir iki istisna hariç..  Bir de ada'daki kiralama şirketi yelkenlileri çıkıyor. Diğerleri sanki marina aksesuarı. Marina çıkışı evden de görüldüğünden mola vermek için akşam gelip sabah gidenler dışında marinadaki yelkenlilerde fazla hareket gözlenmiyor.

*

M. C.

« Yanıtla #7 : Kasım 17, 2015, 00:20:52 »
Sen Kucukkuyu'ya bir daha sor istersen Mahir korsanim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ben bu yaz bir kez ugradim, bir daha omrumce ugramam sanirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

merak ettim Mesut korsanım, bu yıl haziran başı 12 gün gibi tekneyi bırakıp geldim 4 günde içinde orada kaldım bir sorunla
karşılaşmadım ,önümüzdeki senede bölgede olacağım ,bazen mecbur bırakıp gideceğimiz durumlar oluyor.dikkatimizi çekeceğiniz
uyarılarınız varmı?
*

M. B. A.

« Yanıtla #8 : Kasım 17, 2015, 09:19:33 »
Ben de merak ettim Mesut korsanım?

...Sen Kucukkuyu'ya bir daha sor istersen Mahir korsanim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ben bu yaz bir kez ugradim, bir daha omrumce ugramam sanirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T.

« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2015, 09:40:59 »
merak ettim Mesut korsanım, bu yıl haziran başı 12 gün gibi tekneyi bırakıp geldim 4 günde içinde orada kaldım bir sorunla
karşılaşmadım ,önümüzdeki senede bölgede olacağım ,bazen mecbur bırakıp gideceğimiz durumlar oluyor.dikkatimizi çekeceğiniz
uyarılarınız varmı?
Butceniz ferah ferah ise, bir sorun yok Mehmet abicim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. C.

« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2015, 10:19:42 »
uyarılarınız varmı?
Butceniz ferah ferah ise, bir sorun yok Mehmet abicim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

valla ,marinalardan sonra alıştık be ,Mesut um,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
şaka bir yana,belki sezon başı diye makul bir ödeme aldılar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. D.

« Yanıtla #11 : Kasım 21, 2015, 19:41:38 »
Biz bu yaz için uzun müddet Edremit Körfezinde,  özellikle Ören Balıkçı barınağında kalmak istiyoruz. Ören limanı hakkında detaylı bilgisi olan ve ilgililerinin telefonunu bilen var mı?
*

M. C.

« Yanıtla #12 : Kasım 21, 2015, 20:08:48 »
Biz bu yaz için uzun müddet Edremit Körfezinde,  özellikle Ören Balıkçı barınağında kalmak istiyoruz. Ören limanı hakkında detaylı bilgisi olan ve ilgililerinin telefonunu bilen var mı?

Türker korsan ,Ören limanı iki bölümden oluşuyor girişteki ilk bölüm de geçici tekneler için ayrılan yer poyrazda ,
  çok rüzgar alıyor ,iyi demir takımı gerekiyor temmuz ve ağustosta 35 knotl görebilirsiniz,iç bölümde rüzgarla aranıza
 mendireğin girdiği yerde yer bulunursa gerçekten güzel ,bırakıp gidecekseniz birinin tekneyle ilgilenmesi gerekir giderseniz yerel bir teknenin kaptanı yardımcı olmuştu ,o zaman arar konuşuruz ,işletme belediye tarafından işletilmekte ilgili Harun bey 05445286080
önümüzdeki sezon marina şekline dönüp tonoz çağaltıcaklardı zaten aklınızda olsun iç bölümde demirlemeye çalışmayın tonoz dolu.

*

T. D.

« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2015, 00:22:05 »

Türker korsan ,Ören limanı iki bölümden oluşuyor girişteki ilk bölüm de geçici tekneler için ayrılan yer poyrazda ,
  çok rüzgar alıyor ,iyi demir takımı gerekiyor temmuz ve ağustosta 35 knotl görebilirsiniz,iç bölümde rüzgarla aranıza
 mendireğin girdiği yerde yer bulunursa gerçekten güzel ,bırakıp gidecekseniz birinin tekneyle ilgilenmesi gerekir giderseniz yerel bir teknenin kaptanı yardımcı olmuştu ,o zaman arar konuşuruz ,işletme belediye tarafından işletilmekte ilgili Harun bey 05445286080
önümüzdeki sezon marina şekline dönüp tonoz çağaltıcaklardı zaten aklınızda olsun iç bölümde demirlemeye çalışmayın tonoz dolu.

Kıymetli bilgilerine teşekkür ederim. Mehmet Korsanım...
*

M. B. A.

« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2015, 08:46:20 »
Biz bu yaz için uzun müddet Edremit Körfezinde,  özellikle Ören Balıkçı barınağında kalmak istiyoruz...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yazın körfezde görüşmek üzere...