0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

BALIM YY İle Gökova - II
« : Mayıs 17, 2020, 23:00:21 »
Değerli Gezgin Korsanlar,

Geçen yıl yaptığımızın aynısı bir çağrıyı bu yıl için de tekrarlayacağız. Forumumuzda yelkenli tekne deneyimi olmayan, ama yelkenli tekne almış ya da almaya çok niyetlenmiş arkadaşlarımızın yazılarını görmeye devam ediyoruz. Çoğumuz biliriz ki yelkenli bir teknenin uzaktan, diyelim ki güneşlenilen bir plajdan verdiği izlenim ile içindeki durum pek de benzer değildir. Hele motor yatlarla kıyaslandığında sadece yelkenle seyrederken değil, içinde yaşarken de yelkenli teknenin kendine özgü bir tarzı, formatı vardır. Bu yüzden foruma yazan, yelkenli tekne çok istiyoruz ama alsak mı… veya bir yelkenli alsak idare edebilir miyiz, içinde mutlu olabilir miyiz, rahat edebilir miyiz diye yazan kardeşlerimi çok iyi anlıyorum. Hepimiz demesek de, bir çoğumuz belki bu süreçten geçmişizdir de.

Her neyse… şimdi bu aşamada olan kardeşlerimize Balım YY yine bir davet yapıyor. Geçen yıl olduğu gibi yukarıdaki kapsama giren herkese maalesef aşağıda ilgilerini çekebilecek teklifi yapamayacağım. Sadece bir çift için bu teklif.

2019 Eylül’ünde bunu yaptık. Sanırım maksat da hasıl oldu.

Balım teknesinde 5 gün sürecek bir Gökova’da yelken, demirleme ve güverte sohbeti davetidir bu. 26 Eylül 2020 Cumartesi öğleden sonra veya akşam üstü başlayacak ve 30 Eylül Çarşamba akşamı bitecek.  Havada bir anormallik olmadıkça her gün yelken yapılacak, her gün başka bir koyda kıçtan kara demir atılacak, bu süre içinde tekne hayatının içinde ne varsa rutin olarak yapılacak.

Misafirlerime teknenin master kabinini vereceğim. Yemek işlerine yardım etmelerini bekleyeceğim. Gerçi ben iyi yemek yaparım da, yelkenli tekneye intibak etmeleri için bunu öneriyorum. Her sabah güverteyi yıkayacaklar, demir alacaklar, navigasyon yapacaklar, yelken açacaklar, trim yapacaklar, başka bir koyda demir atıp, kıçtan kara olacaklar. Pis su alan tekneye pis suları verecekler, atık işletecekler, isterlerse benimle sabahın köründe balığa gelecekler, yürüyüşe çıkacaklar. Her neyse işte, yelkenli teknede ne yapıyorsak onları yapacaklar. Neden? E, yelkenli tekne alalım mı diye düşünüyorlar ya… kararı vermeden bir tecrübe işte.

Bu bir davet. Dolayısıyla işin içinde para yok, kumanyaya katılsınlar, bir de Marmaris’e kendi yol paralarını versinler yeter. Bir tür sosyal sorumluluk diyelim.

Balım teknesi 2000 model bir Bavaria 38. Oldukça bakımlı, temiz, güvenlik eksiği olmayan bir teknedir. 2 kamarası, 2 tuvaleti, buzdolabı, siyah ve gri su tankı, deck mutfağı eksiği yoktur. Eksikten sayar mısınız bilmem de… kliması yoktur. Yani gelenler sefalete gelmeyecekler, onu söylemeye çalışıyorum. Balım, Gökova Karacasöğüt MÜÇEV iskelesinde bağlıdır.

Eğer bu teklif ile ilgilenen ve yukarıda yazdığım kapsamda kardeşlerimiz varsa lütfen bana, Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresine yazsınlar. Ne yazsınlar? Kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Neden yelkenli tekne? Yelkenli tekne alma planlarınız nedir, ne kadar yakınsınız tekne almaya, ne yapmayı düşünüyorsunuz ya da yeni bir yelkenliniz varsa ne durumdasınız vs. Yazacak olanlara söylüyorum, burası denizin üstü, burada bey, efendi vs unvan sökmediği gibi yapmacıklık da dalgaya vurduğumuz ilk serpintide erir gider. Samimi yazın, konuşur gibi. Maksat en fazla yararı sağlamak.

Eş olarak davet etmemin sebebi, eşlerden birisi henüz içine girmeden fikir yürütemediği bu işten hoşlanmayacak ise baştan belli olsun durum diye.  Sonraki ıstırap daha kötü olur. Ve maalesef çocuk yok, anlayışla karşılayacağınızı umarım. 

Geçen yıl daha önce yelkenli tekne kiralamış olan, yelkenli eğitimi almış olanlar da yazmıştı. Teşekkür ederim. Ama burada bunu tecrübe etmemiş olan ve bir yelkenli tekne almadan önce buna ihtiyacı olan kardeşlerimizi önceliklendiriyorum doğal olarak.

Evet, ilgileniyorsanız bana yazın. 

Selametle

*

T. A.

Ynt: BALIM YY İle Gökova - II
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2020, 16:56:10 »
Murat korsanım ben sabah erken balığa gitme kısmıyla ilgileniyorum. Acaba tekneyle yanınıza gelsem sabah balık aktivitesine katılabilir miyim

*

M. E.

« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2020, 17:44:13 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Murat korsanım ben sabah erken balığa gitme kısmıyla ilgileniyorum. Acaba tekneyle yanınıza gelsem sabah balık aktivitesine katılabilir miyim
Hah ha, tabii beklerim. Ama kışın başından beri balığa gitmek ile balık tutmak birbirinden farklı fiiller olmaya yüz tuttu. Benim sırtı işinde bir terslik var ya bakalım?

*

S. Ç.

« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2020, 21:33:09 »
Valla biz hanımla gelirdik ama kriterler uymuyor..Mutfak ve domestos temizliği desen zaten bizden sorulur..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2020, 21:34:13 Gönderen: Serdar Çırak »

*

M. E.

« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2020, 22:22:31 »
Valla biz hanımla gelirdik ama kriterler uymuyor..Mutfak ve domestos temizliği desen zaten bizden sorulur..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ağabey, başımın üstünde yerini var, her daim. Teknem tekneniz. Her domestos yaparken gülümsüyorum. Sizin hikayeler... keşke buyursanız buraya.

*

S. Ç.

« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2020, 22:58:48 »
Ağabey, başımın üstünde yerini var, her daim. Teknem tekneniz. Her domestos yaparken gülümsüyorum. Sizin hikayeler... keşke buyursanız buraya.

Davetin için teşekkür ederiz..inşallah herşeyin düzeldiği bir gün havuzluğunda keyifli saatler geçiririz..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Mayıs 19, 2020, 01:04:19 »
Benim kriterlerim tutuyor.  Yelkenli geçmişi sıfır bende .  Klima da istemem 👍
*

M. T.

« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2020, 16:09:20 »
Murat kaptanım  o geniş yüreğinizle balımla güzel ülkemizin denizlerine yeni denizciler katmaya çalışıyorsunuz.Emeğinize yüreğinize sağlık bende tekne alma yolunda hızla ilerliyorum selamlar saygılar
*

M. E.

« Yanıtla #8 : Haziran 18, 2020, 18:48:17 »
Çağrıma cevap veren kardeşlerimizden birisi ile sözleştik. Yazan herkese teşekkür ederim. Süreci ve sonrasını isterse gelecek çift burada yazar. Herkese güzel ve emniyetli seyirler dilerim.
Selametle
*

M. E.

« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2020, 20:10:56 »
Evet, bu yıl ikincisini gerçekleştirdik, acaba yelkenli tekne sahibi olsak sever miyiz, kotarabilir miyiz programını.

Ceren ve Turgay Kaçan çifti dört gün Balım’da biz ne yapıyor, ne ediyorsak hepsini yaptılar. İkisi de hekim. Pırıl pırıl gençler. Bazen teknede benden başkası yok dediğim oldu. Allah yollarını açık etsin.

Sanırım, ki onlara da sormalı, maksat yerine geldi herhalde ki, Hüseyin Çoban üstadın giriştiği bir projeye katılıyorlar.

Tez zamanda teknelerini suya kavuştursunlar, iyi bir yelkenci, iyi bir denizci olsunlar, çevrelerine örnek, doğaya saygılı bir deniz hayatı yaşasınlar.

Bu programda neler yaptıklarını ve deneyimlerini yazmayı onlara bırakıyorum. Eğer isterlerse.

Selametle
*

H. E.

« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2020, 20:23:43 »
Balık varmıydı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. Ö.

« Yanıtla #11 : Eylül 30, 2020, 22:32:26 »
Evet, bu yıl ikincisini gerçekleştirdik, acaba yelkenli tekne sahibi olsak sever miyiz, kotarabilir miyiz programını.

Ceren ve Turgay Kaçan çifti dört gün Balım’da biz ne yapıyor, ne ediyorsak hepsini yaptılar. İkisi de hekim. Pırıl pırıl gençler. Bazen teknede benden başkası yok dediğim oldu. Allah yollarını açık etsin.

Sanırım, ki onlara da sormalı, maksat yerine geldi herhalde ki, Hüseyin Çoban üstadın giriştiği bir projeye katılıyorlar.

Tez zamanda teknelerini suya kavuştursunlar, iyi bir yelkenci, iyi bir denizci olsunlar, çevrelerine örnek, doğaya saygılı bir deniz hayatı yaşasınlar.

Bu programda neler yaptıklarını ve deneyimlerini yazmayı onlara bırakıyorum. Eğer isterlerse.

Selametle

Murat Korsanım sizi canı gönülden kutluyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #12 : Eylül 30, 2020, 22:32:44 »
Balık varmıydı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Olta atmadık. Ama bu sene geç de olsa lambukalar cirit atıyorlardı. Geçen seneki kadar büyük olmasalar da...
*

M. E.

« Yanıtla #13 : Eylül 30, 2020, 22:43:46 »
Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, dün Gökova’da akşam güneş batarken 6 mil kadar kısa bir Akbük-Karacasöğüt rotasında bir yandan güneş batarken, öteki yandan da ay doğuyordu. Tam arma pek keyifli bir yelken seyri yapıldı. Çapkın Gökova canımıza okudu.
*

T. A.

« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2020, 10:19:19 »
Murat korsanım bu sene 1 kez uzaktan selamlaştık 1 kez de kızınız vasıtasıyla selam yolladım ama bir araya gelemedik. Genç çifte yaşattığınız deneyim gerçekten takdire şayan.  Tekrar tebrik ediyorum. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle