0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

ARC Kasim 2014 Katilim
« : Ağustos 12, 2013, 13:56:11 »
Sevgili korsanlar

Sizlere bir sorum ve teklifim olacak.

Gerci cogunuzun bilgisi vardir bu konuda:
Her sene yapilmakta olan ARC-Atlantik Rally Kanarya-Adalarindan Karayiplere St.
Lucia 2800 dm  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap olan yaris-gezi, duzenleniyor.
Ortalam 3 hafta suren bu Atlantik gecisine her sene 200 civarinda Yelkenli
katiliyor.

Bu yaris hersene Kasim 20 gibi basliyor 2014 sensinin kasiminda
bende bu geziye katilmayi planliyorum.

Buraya katilmanin cesitli imkanlari var
1- Kendi teknenizlen
2- Veya Kiralik yelkenli ile
3- veya Katilan bir tekneye tayfa, veya yardimci misafir olarak
Burda detaylar yaziyor.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Benim ilk dusuncem bu yarisa katilan bir tekneye katilmak yani 3 cu secenek,
yabanci bir tekneylen, burda cesitli teklifler var is karsiligi bedavadan tutta haftalik
1200 dolar isteyene kadar ama haftalik 700 dolar ve teknede yardim ortalama bir fiyat oluyor.

Böyle bir geziyi türk mürettebatlan yapmak benim icin daha cazip.
Acaba, boyle bir geziyi seneye pilanlayan, katilmayi düsünen, veya birisini taniyan varmì?

Tabiki katilan icin Kasim basinda TR,den ayrilip 3 hafta Kanarya adalari ordan 3 hafta Karayipler
ve ordan geri gelmek demek.

Bu gezinin tamamina katilmak isterdim ama imkansiz gibi, ben katilabildigim kadarina katilacagim.
Buda en az tr-kanarya adalari-karayipler ve mümkün olursa karayiplerde 2-3
Gecis icin gerekirse yanimiza masraflari ve isleri paylasacak arkadas arayabiliriz, sayet gidipte buraya gelmisken karayiplerde 2-3 ay kadar kalip geri geleyim denirse mutlaka daha sonraki gezilerede katilirim imkanim olabilir.

Yilbasinda,da 2 hafta okul tatili oluyor,
Sayet tekne müsait olursa  esim ve kizimda + yehenim esi ve oglu 2  hafta ucaklan gelip karayiplerde geziye katilabilir, boylece ben 2 haftalik tekne kirasinin, masrafini tam, veya buyuk kismini, ve Atlantik gecisinde,de
payima dusen masraflari ustlenebilrim, ne yazikki ondan sonra ucaklan geri gelmek zorunda kalacagim.

Tabiki sizlerin öneri ve tekliflerinizide acigim.

Kusura bakma uzun bir yazi oldu,
Sevgiler selamlar
Nedim Delen

*

N. D.

Ynt: ARC Kasim 2014 Katilim
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2013, 16:39:23 »
Sint Maarten – Horta, Azoren (Peter café Sport)

Sevgili korsanlar

Ne yazikki, bu geziyi bir turk ekiplen yapma cabalarim sonucsuz kaldi,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  olumlu bir gelisme olmadi.
Bu yüzden bizde iki arkadas, atlantik arasi gecis yapip bos yeri olan bircok teknelerden birisine
katilmaya karar verdik gerci ARC deyil ama buda iyi bir firsat gibi geldi bize.

15 Mart 2014 Cumartesi ucaklan New York, daha sonra Saint maarten Adasina gidip 4-5 gün denizin ve yazin tadini cikardiktan sonra, 23-24 Martta, 2005 model Beneteau firt 47.7 yelkenli ile 5 kisi Atlasa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap acilacagiz
Yol rotamiz düz  Sint Maarten – Horta  veya kuzeye dogru cikip Bermuda üzeri Horta olabilir, hava durumu karar verecek yolumuza.

Kaptanimiz cok tecrübeli bir denizci, First 47 kendi teknesi ve bu yolu defalarca yapmis bir denizci, toplam 2600 deniz mili icin düz gidersek 15 gün veriyor,ki bana köre cok iyi bir süre  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

6-7 Nisan,da kismetse varacagimiz Azoren adalarinda,da bir kac gün gecirip, Atlas okyonusunun en ünlü limani va kahvesi diye bilinen Horta Limani ve (Peter café Sport)  gezdikten sonra Lisabon üzeri tekrar eve dönme vaktimiz gelecek.
Simdiden mutlu ve heyecanli bir calisma icine girdik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap darisi Dilek Korsanimin basina.

Sevgiler selamlar
Nedim
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2013, 16:41:49 Gönderen: Nedim Delen »

*

S. B.

« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2013, 16:59:13 »
Maceralarinizi merakla bekliyor olacagiz...
Selametle...
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2013, 19:30:15 »
Simdiden yol selameti diliyorum.

Iyi sanslar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. D.

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2013, 16:34:13 »
Tesekkürler Necip korsanim,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

benim icinde okyanus ilk olacak onun icin heyecanli bir bekleyis var
Ayrica tüm korsanlara mutlu saglikli bir 2014 diliyorum

*

A. R. K.

« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2013, 18:07:10 »
Güzel seyirler diliyorum.  Tum detaylari paylasirsaniz seviniriz.  Seyir öncesi hazirliklar , seyir  esnasinda yasananlar  ve seyir sonrasi degerlendirme ve ozelestiriler.    Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2014, 10:07:10 »
Nedim korsan öncelikle çok sevindim sizin adınıza, hayırlı olsun... Nasıl ulaştınız ilgili kaptana? Sizi nasıl kabul etti? Bir ücreti karşılığı mı yoksa tayfa olarak mı?
*

N. D.

« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2014, 15:43:51 »
Nedim korsan öncelikle çok sevindim sizin adınıza, hayırlı olsun... Nasıl ulaştınız ilgili kaptana? Sizi nasıl kabul etti? Bir ücreti karşılığı mı yoksa tayfa olarak mı?

Mahir korsanim tesekkürler,

Sayfa bu, burda bircok teklif var para karsiligi, veya is karsiligi bedava, olanlar mevcut, veya tekne transferi yapacak yanina yardimci ariyor ve tekneye gelis yolparani karsilayabilirim yazanlarda mevcut. Gezmek istedigin bölgelere göre ayriliyor.

Bizim katilmaya karar verdigimiz tekne bu alttaki link.

Bu kaptan simdi Atlantikte Potekiz,den yola cikti Karayiplerde ucaklan gelen ailesi ile bulusup 3 ay kadar gezecek, geri gelirken Karayip-Portekiz biz katilacagiz (Ailesi ucaklan geri dönecekler)
Kaptan, 2 arkadasi ve biz 2 kisi toplam 5 kisi olacagiz.
ücreti 950 Euro + haftalik masraf 120-150 Euro gibi.

Baska bir sayfa, bunlar daha cok acenta gibi calisiyorlar, fiyatlari uygun olan bir sayfa, burasiylanda konustum
Cikis noktasi ayni gelis ayni olarak burdada ayni yolculuk az cok ayni paraya mümkün.

Baska bir link:

Benim esas katilmak istedigim ARC-Yarisi ise teknelerden alinan kayit ücretlerinin yüksekligi ve bu yarisin cok popüler olmasi nedeniylen fiyatlar 2 bin avro ve üstü oluyor artri masraflar.
ARC nin kullandigi sayfa ise bu:

Ama sayet tecrübeli bir kaptan iseniz ve yabanci diliniz var ise her türlü teklif var, kayit olup teklifde alabiliyorsunuz.

O tecrübe,de bizde olmadigi icin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap arti zaman planlamamiz kisitli olunca ancak bunu yapabiliyoruz.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

yani hobi korsan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Seckin, Ali Riza korsanim tesekkürler, elimden geldigi kadar yazmaya calisacagim.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2014, 15:56:32 Gönderen: Nedim Delen »
*

D. E.

« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2014, 19:02:17 »
Nedim Korsanım,

Umuyorum karşılaşırız. ARC bana göre erken çıkıyor... Ben Aralık ortasından sonra düşünüyorum nasipse:)

Tüm ailenize iyi yıllar diliyoruz...

*

S. Z.

« Yanıtla #9 : Ocak 01, 2014, 19:29:33 »
Haydi selametle Nedim korsanım...
Eastbound yapacaksin yani. Gemi trafiği yoğun, metoroloji westbound'a göre biraz daha sert olur.
Ama senin rüzgarı sevdiğine ben şahidim...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2014, 14:52:41 »
Tesekkürler Suat korsanim,

eee sen o kadar ballandira ballandira alattinki, bende ilk firsati degerlendirmeye karar verdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

yakinda olsakda senin hikayelerini daha fazla dinleyebilsek keske  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

« Yanıtla #11 : Mart 14, 2014, 22:37:42 »
Nedim korsanım selametle, bizi habersiz bırakmayın.
*

N. B.

« Yanıtla #12 : Mart 14, 2014, 22:54:25 »
Selametle Nedim Korsan...
*

S. Z.

« Yanıtla #13 : Mart 15, 2014, 12:40:20 »
Nedim korsanım, nerelerdesin, New York'a intikali tamamladınmı?
*

E. O.

« Yanıtla #14 : Mart 17, 2014, 10:26:36 »
Nedim Korsanım, Selametle..