0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Bursa Yelken Kulübü

ÖN DUYURU
 2017 VE 2018 yıllarında, amatör denizciliğimizin sorunlarının tartışılması ve gündemde tutulması
amacı ile iki Çalıştay yaptık:
AKDURAK Özlem: Türk yelkenciliğine genel bakış
ARSAY Teoman: 4 B Başlığı altındaki sorunlarımızın değerlendirilmesi
BORATAV Ali: Mavi kart uygulaması
ERİM Hakan: Amatör denizcilikte sosyal medya ve Gezgin Korsan
GÖREN Tümay: Amatör denizciliğin sorunları ve çözüm önerileri
 GÜRDENİZ Cem: Türk denizciliğinde Amatör denizciliğin önemi ve yeri
 ÖZASLAN Adnan: Ankara’da yelken kulübü olmak
TEMELLİ Ferhat: Yelken kulüplerimizin önemi
UYANIK Yüce: Amatör denizcilik mevzuatı ve öneriler
ZORLU Hakan: Tekne sigortası ve bilinmesi gerekenler
Konuk konuşmacılarımızın bilgi ve deneyimlerini paylaştığı, katılan denizcilerin de sorularla
zenginleştirdiği bir ortam ile amaçlanan hedefe ulaşıldı. Birbirimiz ile tanışma ve tartışma ortamı çok
başarılı bir şekilde sağlandı.
Bu yıl Kasım ayında yapmayı planladığımız son Çalıştay'da, adını koyduğumuz veya koyamadığımız
birçok sorunun çözümü için Amatör denizcilerin bir çatı altında toplanması, güç birliği yapması,
örgütlenmesini tartışmaya açmak istiyoruz.
Ortak sevdası deniz olan herkesi: teknesi olsun olmasın yelkenci, balıkçı, ,motor yatçı vb. bu
çalıştay'da konuk etmek isteriz.
Amacımız Amatör denizcileri, hak ettikleri katılımcı, çoğulcu, demokratik, kişi merkezli değil mavi
vatan merkezli, denizci büyüklerimizin bize emanet ettiği denizci hoşgörüsü, nezaketi, alçak
gönüllüğünün egemen olduğu bir örgütlenmenin konuşulmasını sağlamaktır. Yapacağımız güç birliği
ülkemize, denizlerimize, çocuk ve torunlarımıza karşı olan sorumluluğumuzdur.
Yapmayı planladığımız son çalıştayda:
3 Konuşmacı Gezgin Korsan tarafından seçilmiş dostlarımız
2 Konuşmacı yörelerinde yelken ve amatör denizcilik derneği kurma ve yönetim deneyimi olan
dostlarımız

Sn. Teoman Arsay
Program sizlerin katkı, öneri ve eleştirileri ile şekillenecektir. Planımız, konuşmacıların sunumu
sonrası çıkan sonuçları( örgütlenme gerekli mi?, mevcut dernek ve federasyonlar ile devam mı?,
örgütlenme gerekli ise yapısı? vs.) katılımcılara söz hakkı vererek tartışmak, bir karar alınacak ise
mevcut tüm katılımcıların oyuna sunmak.
Eylül ayı sonuna kadar bu önerimizin tartışılması ve konuşmacıların tespiti, Ekim Ayı içerisinde
kesinleşmiş programın duyurulması gerekli yerel organizasyonların yapılması öngörülmektedir.
Bursa Yelken Kulübü olarak böylesine önemli bir konuda yapılacak çalıştay'da sizleri aramızda
görmek ve konuk etmekten gurur duyacağız.

Saygılarımızla,

Sürel Solakozlu

Başkan
Bursa Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Adına

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2019, 18:13:54 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

H. G.

Program ne zaman belli olacak?

*

S. S.

Sn  Hakan Gönüllü
Ekim Ayı içerisinde Kesin Program duyurulacak.
Selamlar

*

H. E.

Gerçekten sadece amatör değil tüm denize gönül verenlerin katılması gereken bir toplantı. Kendi adıma orada olacağım ve tanıdığım korsanlar da orada olur.

Tarihi bekliyoruz.

Belki bir dahaki yıl ben de konuşmacı olurum   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Konuşmacı olma kısmın şaka ama konu gerçek.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2019, 19:36:00 Gönderen: Hulki Erdem »

*

H. Z.

Sanırım 16 Kasım abi.

*

Ö. T.

Çok güzel, emeği geçenlere teşekkürler.

*

H. V.

Sanırım 16 Kasım abi.

Kısmetse geleceğim. Emeği geçenlere şimdiden saygılar.
*

Ö. T.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. T.

Tüm Deniz severleri 16 kasım cumartesi günü tekneler ile Bursa'ya bekliyoruz.
Bursa'lı Deniz severler olarak misafirlerimizi Trilye, kumyaka ve Mudanya balıkçı barınaklarında ağırlamaktan Mutlu olacağız.
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2019, 21:43:15 Gönderen: Hüseyin Taşpatlatan »
*

M. M.

Merhaba korsanlar,

Bu cumartesi Bursa'ya Bursa Yelken Çalıştay'ına kimler geliyor?

Konu "Amatör Denizcilik"

Tartışılması, konuşulması gereken bir konu ve ilk defa gündeme getirdiği için BYK'yı yı şahsım adına tebrik ederim.

Hoş bu toplantı zaten video ile tüm dünyaya ulaşacak ama umarım diğer oluşumlar, dernekler STK'lar da farklı illerde bundan feyiz alır tekrarlarlar.

Bunu ilk yapan, akıl eden BYK'ya tekrar teşekkürler.

Şimdi, cumartesi kimler nasıl gidiyor Mudanya'ya?
*

H. Z.

Bu konuyu ele alacak, aynısını tekrarlayacaklar olursa nefis iş yaparlar. Ama kaynak gösterererk. Kaynak göstermezlerse de sorun değil. Camia zaten görüyor kim neyi yapmış. Hoş, taklit ediliyorsa iyi bir iş yapmıştır demektir.

Neyse geçelim, asıl önemli kısma gelelim..

Yani "Bursa Yelken Yaptı, vallahi de iyi yaptı. Biz de çok beğendik fikri, aynısını biz de yapalım, nefis iş dedik" diye yapmalılar tüm illerde. Hatta aynı konuşmacılardan da rica etmeliler gelsin konuşsun diye. Ama kaynak göstererek, dimi efendim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bursa Yelken Kulübü'nün yaptığı şekilde nezaket ve naifçe davet olursa geliriz, katılırız keyifle.
İşin sırrı naiflikte, naif ve kibar olmakta. Yani "Nezatette.." Yoksa ıslıkla koyun çağıran çok. Bizler amatör denizciyiz ıslığa koşacak halimiz yok ya! Ailelerimizle, keyfimizle buradayız.

İyiki de buradayız. Deniz üzerinde hepimiz o kadar eşitiz ki. Bunu herkese anlatmamız lazım.

Cumartesi görüşmek üzere BYK çalıştayında.

Ben de teşekkür ederim BYK'ya
*

H. V.

Korsanlar
Kocaeli'den kendi arabamla gitmeyi düşünüyorum. Arabamda 3 kişilik yerim var. Gelmek isteyen arkadaşları Tuzla Pendik civarından da alabilirim. Bilgilerinize.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. A.

Değerli kaptanlar,  arkadaşlar , dostlar . birlikte olmak denizlerimizin sorunlarını birlikte çözmek için değerli fikirleriniz  bizler için onurdur . Şehir girişi ulaşım ve diğer konularda sizlere ben yardımcı olucağım . Trilye mendireği tekne ile gelen sizler dostlar İçin hazır . Diğer konularda yardım İçin cep telefonumu sizler ile paylaşıyorum. +905327749964 Soner Amcaoglu BYK Yön.Kur Üy.
*

H. V.

Korsanlar
Kocaeli'den kendi arabamla gitmeyi düşünüyorum. Arabamda 3 kişilik yerim var. Gelmek isteyen arkadaşları Tuzla Pendik civarından da alabilirim. Bilgilerinize.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Pardon telefonu yazmayı unutmuşum.

0 538 345 0112
*

H. E.

Bu konuları dinlemek ve Bursa’lı korsan ve denizcilerle yüzyüze tanışmak ciddi isteğimdi ve fakat 29 Ekim tatilinde teknemde geçirdiğim bir kaza sonucu köprücük kemiği ve iki kaburga kırığı ile kolum askıda, bu yüzden affınızı rica ediyorum.
İyi Geceler...