Bağlanılan Hatırlatmalar

• 15 Ekim 2017 Pazar, Gezgin Korsan Sohbet Toplantı İlanı: Ekim 15, 2017

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. E.

Ynt: 15 Ekim 2017 Pazar, Gezgin Korsan Sohbet Toplantı İlanı
« Yanıtla #75 : Ekim 20, 2017, 15:17:01 »
Çok pahalı..

*

U. K.

« Yanıtla #76 : Ekim 26, 2017, 23:08:04 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çok keyifli bir etkinlik oldu.
Nadire&Selim çiftinin söyleşileriyle ilgili yorumlara katılıyorum.
Meteoroloji konulu bölüm de çok kapsamlı hazırlanmış. Uğur korsana çok teşekkür ediyorum.
Bir saatte tüm içeriği anlatmak istemiş ama çok dikkatli dinlememe karşın hakim olamadım. Keşke meteoroloji içinde bir tek başlık seçilseydi. Mesela sadece "gözle hava durumu tahmini" ve ya meteoroloji sitelerinin doğru okunması gibi tek bir konuya yoğunlaşmak daha faydalı olurdu sanki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap emek verenlere teşekkürler  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Arkadaşlar,
15 Ekim 2017 bilgilendirme toplantısında sizinle olduğum için şahsım adına çok teşekkür ederim.Meteoroloji konusu toplam 30 saatlik bir derste Yat kaptanlarına anlatmaktayız. 1 saatlik sürede kısaca bazı konulara yüzeysel değinebildim.Nilüfer Özdemir korsana kısmi olarak katılıyorum. Ancak yapılan bu sunumların kayda alınması nedeniyle bir eğitim kaydı olarak arşive alınması durumunda derli toplu bilgilere sahip bilgi platformu oluşacağı düşüncesindeyim.
Konuların yüzeysel kalması bu bilgi platformun oluşmasında ileride faydalanacak korsanlar için zor olacaktır.
Denizcilik alanının bir çok konuyu kapsaması nedeniyle tıp bilimi gibi bu mevzu kapsamlı ve derindir.

Bir çok arkadaşımız gibi toplantıların 1 spot konu üzerinde yoğunlaşması  toplantıya gelenlerin konuya yoğunlaşması  açısından olumlu olacağı düşüncesindeyim.

İleri periyotta vermeyi düşündüğüm  ROC (KMT) Telsiz Operatörlüğü ile ilgili eğitim için Gülümser Abla görüştüm. Bu Eğitim için tek sunum ve daha uzun bir süre gerekliliği konusunda hemfikir olduk.

Umarım bu hususla ilgili bütün sıkıntıları giderir, güzel bir eğitim icra ederiz.

28 Ekimdeki Atölye çalışmasına  daha önceden planlı bir eğitimimden dolayı katılamayacağım.
Şimdiden Herkese iyi haftalar

*

S. Ş.

« Yanıtla #77 : Ekim 26, 2017, 23:22:35 »
Benim sunumlarda dinlemek ıstedıgım iki konu daha var,ara verdıgımızde dıger korsanlarla da ayakustu konustuk ,çok seyir yapan bir gemi yada  tekne kaptanından dinlemek ısabetli olur sanırım..

1)marmara ege hatta akdenizdeki akıntılar/ ehven rotalar,geçişler...
2)En uygun zamanlar kuzey guney ve dogu batı hattında uzun seyir yapan korsanlar için pratik bilgiler...

Elimizde pratik birseyler olsa
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2017, 23:23:32 Gönderen: Semih Sener »

*

M. G.

« Yanıtla #78 : Kasım 01, 2017, 02:13:01 »
15.10.2017 Gezgin Korsan Sohbet Toplantısı Prof. Dr. Nadire Berker ve Prof Dr. Sn. Selim Yalçın "Okyanuslarda Beş Yıl" videosu

15.10.2017 Gezgin Korsan Sohbet Toplantısı Cpt. Sn. Uğur Kılınç "Meteoroloji ve Seyirde Güvenlik" videosu

« Son Düzenleme: Kasım 13, 2017, 20:38:12 Gönderen: Moderasyon Grubu »

*

S. B.

« Yanıtla #79 : Kasım 02, 2017, 08:52:25 »
Dün gece izledim. Iki video da çok güzelmiş. Emeği geçenlere teşekkürler, çok faydalı sunumlar olmuş.

Bir video kamerayla ve tripodla sabitlenip çekilseydi süper olurdu. Gözleri biraz zorluyor.

Bir daha ki sunumda video için yardıma gelirim.

*

H. E.

« Yanıtla #80 : Kasım 02, 2017, 11:13:23 »
Dün gece izledim. Iki video da çok güzelmiş. Emeği geçenlere teşekkürler, çok faydalı sunumlar olmuş.

Bir video kamerayla ve tripodla sabitlenip çekilseydi süper olurdu. Gözleri biraz zorluyor.

HD video kameranızla gelirseniz seviniriz.

Veya HD video çekimi yapabilen DSLR fotoğraf makinesi....
*

S. B.

« Yanıtla #81 : Kasım 02, 2017, 17:49:41 »

Ok. Istanbul'da olursam seve seve. Konunun profesyoneli değilim ama orta üstü bir kayıt yaparız.

Biraz ışığa özen gösterilse ve tripod kullanılsa keyifli bir kayıt olurmuş
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2017, 17:50:16 Gönderen: Sinan Bozkurt »
*

S. Ş.

« Yanıtla #82 : Kasım 02, 2017, 18:45:49 »

Ok. Istanbul'da olursam seve seve. Konunun profesyoneli değilim ama orta üstü bir kayıt yaparız.

Evet ekstra ısık gerekiyor sahneye 

korsanlarımızda profesyonel kamerası olan yok mu sadece o gün getirebilecek olan vardır  tahmınım

*

H. E.

« Yanıtla #83 : Kasım 03, 2017, 10:11:56 »
...

Tripod kullanıldı.

Ancak adını veremeyeceğim bir teknik eleman, ki kendisi ışık da getirecekken unutmuş, hört diye tripod üzerindeki kamerayı tripod ile beraber kaldırıp sağa sola "dönderdiğinden" ve rejinin "Oha! Yavaş abi yavaş, napıyon? Tripodun kolunu kullansana!" şeklindeki nazik uyarılarına kulak asmadığından, görüntüde bu tür aksaklıklar yaşandı. Ancak gelecek sefere daha iyi olacak.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şaka bir yana, bu işler her zamanki gibi imece işi. Toplantı yeri temininden, ikramların bedeline, kamera vs. teknik donanımdan malzeme taşımaya kadar her şeyi Gezgin Korsan ruhuyla kendimiz yapıyoruz. Hep beraber daha iyiye götüreceğiz. Şu anda yayına canlı konuk da alabiliyoruz. Muhabir olarak olay yerinden bildirebileceğiz. Mesela "Aha gördüğünüzü gibi Çanakkale'de hava kopuyor Sevgili Korsanlar" diye yayına bağlanabileceğiz. Ya da konuşmacıya ta KAnada'dan veya Zimbabve'den Skype veya Whatsapp üzerinden görüntülü soru sorabileceğiz. Canlı yayına bağlanan korsanın altında, ekranda, "Hakan Erim - Moromonutek Uzmanı" yazan bant olacak vs.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

« Yanıtla #84 : Kasım 03, 2017, 10:23:22 »
Fikrim geldi

X firmasinin katkilariyla diye slide reklam alalim, masraflari cikarirriz...

Denizcilikte urununu tanitmak istyen birileri oncelikle vardir herhal  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Burdan okuyup geko disina asirmayin ! Fikriniz gibi satmayin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2017, 10:25:33 Gönderen: Semih Sener »