0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Y. B.

YouTube Kanalım The Kayık
« : Ocak 18, 2021, 01:14:04 »
Herkese selamlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eylül 2020 itibari ile sahibi olduğum Beneteau Clipper 343 ile denizlerdeyim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kendi teknesinde acemi bir denizci olarak yaşadığım tecrübeleri videolar ile anlatmaya çalıştığım bir YouTube kanalı açtım. Şu ana kadar 7-8 video ile yaptığım Marmaris - İstanbul tekne transferini anlatsam da ilerleyen süreçte güzel fikirlerim var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kanala Youtube’da The Kayık olarak aratırsanız veya aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. Ç.

Ynt: YouTube Kanalım The Kayık
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2021, 12:08:45 »
Hoş geldiniz Yiğit korsanım; Kanaılınızı takip ediyorum...
Tekneniz ve kanalınız hayırlı olsun... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Y. B.

« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2021, 12:57:43 »
Hoş geldiniz Yiğit korsanım; Kanaılınızı takip ediyorum...
Tekneniz ve kanalınız hayırlı olsun... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Gürkan korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. Ö.

« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2021, 17:01:47 »
Video'lar için teşekkürler, sizlerle tüm seyahati yaşamış olduk.

Fırtına maceranız için de tekrar geçmiş olsun.

*

A. U.

« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2021, 21:34:22 »
Selamlar,
Youtube zaten kanalınızı önüme çıkarmış ben de beğenerek abone olmuştum.
Zor bir iş ama çok başarılı örnekleri var, eminim takip ediyorsunuzdur siz de.
Başarılı örneklerden biri olarak devam etmeniz ve maceralarınızı paylaşmanız dileğiyle.

*

B. Y.

« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2021, 00:13:58 »
Merhaba
Yaka mikrofonunuz yoksa yaka mikrofonu edinmenizi  öneririm temiz ses için.
Eğer varsa rüzgar sesi önleyici tüylerden alınız videoların ses kalitesine büyük katkı yapacaktır.
*

Y. B.

« Yanıtla #6 : Ocak 19, 2021, 07:36:56 »
Video'lar için teşekkürler, sizlerle tüm seyahati yaşamış olduk.

Fırtına maceranız için de tekrar geçmiş olsun.

Selamlar Gökhan korsanım, çok teşekkür ederim, hiçbir okulda öğrenemeyeceğimiz dersleri hızlıca aldık rövanşa hazırız 😇😇 Selamlar 🖐🏻😊
*

Y. B.

« Yanıtla #7 : Ocak 19, 2021, 07:38:02 »
Selamlar,
Youtube zaten kanalınızı önüme çıkarmış ben de beğenerek abone olmuştum.
Zor bir iş ama çok başarılı örnekleri var, eminim takip ediyorsunuzdur siz de.
Başarılı örneklerden biri olarak devam etmeniz ve maceralarınızı paylaşmanız dileğiyle.

Merhabalar elimden geldiğince güzel, kaliteli içeriklerle doldurmaya çalışıyorum. Sonraki bölümlerde de amacım yeni başlayacaklara cesaret ve deneyimlerimi sunabilmek. Selamlar 😇🖐🏻⛵⛵
*

Y. B.

« Yanıtla #8 : Ocak 19, 2021, 07:39:55 »
Merhaba
Yaka mikrofonunuz yoksa yaka mikrofonu edinmenizi  öneririm temiz ses için.
Eğer varsa rüzgar sesi önleyici tüylerden alınız videoların ses kalitesine büyük katkı yapacaktır.

Merhabalar Barış korsanım, o sorunu daha yeni çözdüm, kullandığım kayıt cihazı Dji Osmo Action ve her mikrofonla uyumlu değil maalesef. Uygun bir çözüm bulana kadar araştırdım biraz tuzlu da olsa problemi çözdüm kargoda yeni mikrofon 😇 Selamlar, bundan sonraki seyahatlerde rüzgar gürültüsü olmayacak.
*

G. Ç.

« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2021, 12:04:13 »
Yiğit korsanım ; 56 57 knt rügara maruz kalıp üstüne motoruda kaybetmenizide eklersek ve onca tecrübesizliğe rağmen mücadele etminiz çok güzel... Videonun özellikle o kısımlarını başka başka youtuberlar çok daha dramatize ederek de anlatırlardı siz olduğu gibi ve sade bir şekile anlatmışsınız, buna emin olun ... Ama sahil güvenliğin gelmesi ve AIS kısmı ayrı bir macera Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Devamını ama normal hava şartlarında olanları bekliyorum...
*

A. İ.

« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2021, 12:51:24 »
Tebrikler kaptanım, ben de önce adb ve telsiz belgesi aldım, yelkenli ile akla gelebilecek her kitabı topladım, 4 günlük bir pratik yelken kursuna gittim ve sonunda gidip küçücük 5,5 metre bir yelkenli aldım. Şimdi sıra geldi kendi yelkenlimi rahatça kullanacak kadar öğrenmeye. Youtube'daki bir çok kanalda, yeni başlayanların merak edebileceği pratik bilgiler bulunmayabiliyor. Daha doğrusu, bir çok şey zaten biliniyor varsayılıyor. Yelken fiilen nasıl toplanır, tramolada kavançada hangi sıra ile iskotalar nasıl kullanılır, vs bu tür pratik bilgilere çok ihtiyaç var. hatta bir gün, güverteye çıkmaktan başlayıp denize açılıp yelken basılıncaya kadar sırası ile neler yapılır vs  anlatırsanız çok iyi olur.   (Bir çok videoda rüzgar yönleri, orsa, tramola kavança  vs anlatılıyor, sonra bakıyorsun adam denizlerde yelken açıp videoya çekmiş. O sırada fiilen neler yapmış, vs gözükmüyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Selam ve saygılar.
*

B. K.

« Yanıtla #11 : Ocak 20, 2021, 16:43:29 »
Yiğit Korsanım,

Cesaretiniz için tebrikler, tüm videolarınızı soluksuz izledim. Videoların devamı umarım gelir.
*

M. A.

« Yanıtla #12 : Ocak 20, 2021, 16:44:54 »
Takipteyiz korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Y. B.

« Yanıtla #13 : Ocak 20, 2021, 20:17:54 »
Yiğit korsanım ; 56 57 knt rügara maruz kalıp üstüne motoruda kaybetmenizide eklersek ve onca tecrübesizliğe rağmen mücadele etminiz çok güzel... Videonun özellikle o kısımlarını başka başka youtuberlar çok daha dramatize ederek de anlatırlardı siz olduğu gibi ve sade bir şekile anlatmışsınız, buna emin olun ... Ama sahil güvenliğin gelmesi ve AIS kısmı ayrı bir macera Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Devamını ama normal hava şartlarında olanları bekliyorum...

Selamlar Gürkan korsan 😄⛵⛵

Evet ama fırtınadan aldığımız zorunlu eğitim sonrası edindiğimiz derslerle rövanş maçına çıkmak isteriz biz o havayla 😄 Kavaletayı’da tamir ettim güneye inmek için sabırsızız tekrardan 😇👏🏻
*

Y. B.

« Yanıtla #14 : Ocak 20, 2021, 20:22:02 »
Tebrikler kaptanım, ben de önce adb ve telsiz belgesi aldım, yelkenli ile akla gelebilecek her kitabı topladım, 4 günlük bir pratik yelken kursuna gittim ve sonunda gidip küçücük 5,5 metre bir yelkenli aldım. Şimdi sıra geldi kendi yelkenlimi rahatça kullanacak kadar öğrenmeye. Youtube'daki bir çok kanalda, yeni başlayanların merak edebileceği pratik bilgiler bulunmayabiliyor. Daha doğrusu, bir çok şey zaten biliniyor varsayılıyor. Yelken fiilen nasıl toplanır, tramolada kavançada hangi sıra ile iskotalar nasıl kullanılır, vs bu tür pratik bilgilere çok ihtiyaç var. hatta bir gün, güverteye çıkmaktan başlayıp denize açılıp yelken basılıncaya kadar sırası ile neler yapılır vs  anlatırsanız çok iyi olur.   (Bir çok videoda rüzgar yönleri, orsa, tramola kavança  vs anlatılıyor, sonra bakıyorsun adam denizlerde yelken açıp videoya çekmiş. O sırada fiilen neler yapmış, vs gözükmüyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Selam ve saygılar.

Selamlar Alp korsanım,

Aynı düşüncelerle açtım kanalı. Etrafta tanıdığım kim varsa sormuştum yahu teknik bilgi var tekne alıcam geleyim bir halatlar nedir ne değildir nasıl bağlı sistemlere bakayım diye, maalesef biraz oyaladılar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ben de gidip kiralayıp öğrenmek zorunda kaldım. Sağolsun ne sorsam cevabını aldım. Kanal aynen kafanızdaki gibi devam edicek şüpheniz olmasın ondan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap