0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Ynt: Pratik Denizcilik Bilgileri Video Serisi
« Yanıtla #390 : Ocak 04, 2021, 11:12:01 »
Soru videoyu hazırlayan arkadaşlara (ellerine sağlık, çok faydalı bir video olmuş) veya bilgisi olanlara lütfen;     bu tip ürünlerin son kullanım tarihleri geçtiğinde yasal zorunluluğu karşılamadığı gerçek.  Ancak süresi geçmesine rağmen  aktive olan bir fişek yada kandil lüzumu halinde  teknede çok işe yarayacaktır. O nedenle bu ürünlerin son kullanım tarihi geçmesine rağmen halen çalışır olma durumunun takribi süresi hakkında bir bilgi, deneyim, test bilen var mıdır? Yani süresi dolar dolmaz değil de,  ne zaman atalım sorusuna cevap arıyorum...

*

E. S.

« Yanıtla #391 : Ocak 04, 2021, 13:36:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Soru videoyu hazırlayan arkadaşlara (ellerine sağlık, çok faydalı bir video olmuş) veya bilgisi olanlara lütfen;     bu tip ürünlerin son kullanım tarihleri geçtiğinde yasal zorunluluğu karşılamadığı gerçek.  Ancak süresi geçmesine rağmen  aktive olan bir fişek yada kandil lüzumu halinde  teknede çok işe yarayacaktır. O nedenle bu ürünlerin son kullanım tarihi geçmesine rağmen halen çalışır olma durumunun takribi süresi hakkında bir bilgi, deneyim, test bilen var mıdır? Yani süresi dolar dolmaz değil de,  ne zaman atalım sorusuna cevap arıyorum...

Ömer Kaptanım benim ikinci el olarak satın aldığım teknenin ambarından çok sayıda işaret fişeği ve kandil çıktı ancak son kullanma tarihleri geçeli 4 yıl olmuştu. Adetleri fazla olanlardan seçip karada güvenli bir ortamda denedim çalışmayan olmadı. Çok nadiren lazım olacak ancak gerek duyulduğunda da hayat kurtaracak bu ürünleri yenilemek kararı elbette kullanıcıya kalmış ancak son kullanım tarihi üzerinden 4 yıl geçmiş ürünlerin sıkıntısız çalıştığını söyleyebilirim.

*

E. D.

« Yanıtla #392 : Ocak 04, 2021, 13:52:28 »
   Bence atmayın. Yönetmelik gereği teknede bulundurulması gerekli olan miktarda tarihi geçmemiş fişek bulundurun, tarihi geçenleri de yedekte tutun. Fazla fişek göz çıkarmaz diye duymuştum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

*

R. E.

« Yanıtla #393 : Ocak 04, 2021, 14:59:37 »

Şayet yanlış bilmiyorsam 12 metre üstü teknelerde bulundurmak mevzuat gereği zorunlu.
Mevzuat hazretlerinin takılmadığı 12 metreden küçük teknelerde iş görüyorsa tutmak gerekir. Bir iki de yeni almak her yıl..

*

İ. D.

« Yanıtla #394 : Ocak 04, 2021, 16:00:32 »
İşaret ve aydınlatma fişekleri benzerleri havacılıkda da kullanılır.süresi doldu diye bir kenara ayırıp yaklaşık 7-8sene sonra denediğimiz fişeklerin hepsi çalışmıştı..tabiki gölge ve nemsiz ortamda kalmışlardı..

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

T. K.

« Yanıtla #395 : Ocak 04, 2021, 22:54:03 »
10 senedir süresi bitenler yerine alınanlar brikiyorlar en eskilerden test ettim el maytabı çalıştı 
Bekletmek iyi de aksi durumda tehlike de onlarla birlikte çoğalıyor gibi geliyor bana
*

T. Ö.

« Yanıtla #396 : Ocak 11, 2021, 19:30:55 »

Sevgili korsanlar, teknelerimizdeki usturmaçalar ilgili bilgilerin verildiği PDB26 yayında.

TANER
*

H. E.

« Yanıtla #397 : Ocak 11, 2021, 19:44:34 »
Alındım ben Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #398 : Ocak 11, 2021, 20:14:20 »
48 senede 2 usturmaça yakmışlığım var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #399 : Ocak 15, 2021, 21:14:22 »
Teşekkür ederiz, bilgilendirme ve emekleriniz için...
*

E. D.

« Yanıtla #400 : Ocak 15, 2021, 21:53:47 »
48 senede 2 usturmaça yakmışlığım var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Hulki kaptanım, 48 senede yakmasan bile zaten en az 48 usturmaça eskitirsin. İki usturmaça iyiymiş, daha 46 hakkın var, hemen yakmaya başla Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

T. Ö.

« Yanıtla #401 : Nisan 30, 2022, 09:39:25 »

Herkese günaydın.
Yeni videomuz TEKNE YEDEKLEME yayında.

TANER
*

S. B.

« Yanıtla #402 : Aralık 23, 2022, 11:51:24 »
Biz, Mehmet Erem, Erol Şar ve Taner Özer korsanlar olarak bir video serisi hazırlamaya başladık.
Bu seride denizciliği hiç bilmeyenlerden ziyade, bilenler için ipuçları niteliğinde birşeyler hazırlıyoruz.
Serinin ilkine Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap veya Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
adreslerinden ulaşabilirsiniz. Yorumlarınızı da yazarsanız, bize yeni çekimler için ışık tutmuş olursunuz.

İyi seyirler,
TANER
kaptanim emeklerinize saglik,Videolarinozin buyuk bir kismini izleyemiyorum,Youtube gibi bir kanala yukleyebilirmisiniz?
*

E. Ç.

« Yanıtla #403 : Aralık 23, 2022, 12:33:41 »