0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Pratik Denizcilik Bilgileri Video Serisi
« Yanıtla #30 : Ocak 15, 2009, 11:59:42 »
Çok güzel. Ben blogdan seyrederken ara sıra kontrast artar gibi oldu. Yazılımsal bir şey herhalde.
En sonda oyuksuz pasarellanın tekneye bağlanması eksik kalmış gibi hissediliyor. Bir de bu tekerlekli pasarellada mapa yoksa izbarço ile nasıl halat sabitlenecek, bu da gösterilmemiş. Bu tür görsel anlatımlarda lafı edilen her şey gösterilmelidir. Biz TRT'nin Bizim Sokak programı ile büyümüş adamlarız. Oradaki dünyanın en el becerisiz adamına verilmiş Oyuncakçı Dede karakterinden böyle öğrendik. Herşey anlatılır sonunda bitmiş oyuncak mutlaka gösterilirdi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. Ö.

« Yanıtla #31 : Ocak 15, 2009, 12:13:43 »
Ya Hakan alem adamsın hakkaten  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sabah sabah oyuncakçı dedeyi taa hafızamın diplerinden ortaya çıkardın.

Mehmet' in pasarella sorularına cevap vermesi daha doğru olur.

Ben de video sorularına cevap vereyim:

H.E: Kontrastın aniden artması benim kurguyu yaparkenki hatamdır muhtemelen.

M.A.B: Mehmet Ali korsanım evet videolar yüklenebilir. Ama henüz bu seçeneği aktif etmedim.
          Yaklaşık boyutlar 100-150 Mb arası.

not: Mehmet Ali korsanım bu arada yeni yaşınızı kutlarım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 12:18:30 Gönderen: Taner Özer »

*

H. E.

« Yanıtla #32 : Ocak 15, 2009, 12:18:44 »
Yaa, Taner ben de yıllar sonra farketmiştim o "Bizim Sokak" programının çakma "Sesame Street" olduğunu.

*

M. B.

« Yanıtla #33 : Ocak 15, 2009, 12:19:14 »
çok güzel bir video olmuş. Kaydedilebilir hale geldiğinde izninizle arşivimdeki yerini alacak.  başlangıç görüntüleri ve müzikler ise profesyonel bir tv programını aratmamış.. çok başarılı bir iş olmuş. ellerinize sağlık..

*

s.

« Yanıtla #34 : Ocak 15, 2009, 12:56:14 »
harika olmuş. teşekkür ederim. ama çok geç. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bunu zamanında yapsaydınız -son bayramdan önce- atilla korsan o hain kalasellayı pasarellaya çevirirdi ve koskoca esperanza kayıp omuzuma çarpıp kırmazdı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. C.

« Yanıtla #35 : Ocak 15, 2009, 13:12:56 »
Bağlar ve pasarella videolarını izledim, oldukça açıklayıcı ve anlatımı çok güzel. Emeğinize sağlık.
*

F. S.

« Yanıtla #36 : Ocak 15, 2009, 14:09:54 »
Emegi gecenlere teşekkürler..

Buarada Esat abi sizin için geç olmuş ama bizim gibi acemi korsanlar ve korsan olacaklar için baya yerinde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada kolunuz hala askıdamı?
Tekraren acil şifalar diliyorum..

eşşekdendüşeninhalinieşşekdendüşenanlardiyenvebeşdefakoluaskıdakalankorsan

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 14:10:29 Gönderen: Faruk Savcı »
*

E. O.

« Yanıtla #37 : Ocak 15, 2009, 14:31:31 »
Mehmet ve Taner Kaptanlar,
Çok anlaşılır, sade ve akıcı bir anlatımla pratik bilgileri bizlere görsel aktarıyorsunuz.
Bence bu alanla ilgili ciddi bir eksikliği gideriyor, çok yararlı oluyorsunuz.

Çekimlerle ilgili eksiklikler giderek düzelecektir sanırım. (çekim esnasında anlatım ile görüntü arasında ilişkinin zaman zaman kopması gibi )
Amatörce olması daha güzel... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Belki forumda bundan sonraki çekimler için öncelikli konuları saptama açısından bir anket yapabilirsiniz?
Sevgiler...
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 14:32:08 Gönderen: Eyüp Oğan »
*

T. Ö.

« Yanıtla #38 : Ocak 15, 2009, 19:56:19 »
Alıntı yapılan: Eyüp Oğan
(çekim esnasında anlatım ile görüntü arasında ilişkinin zaman zaman kopması gibi )

Eyüp korsanım,
Bu görüntü ve sesin ilişkisinin kopması durumunun videodaki dakikasını ve saniyesini rica edebilir miyim ?
Hemen bir göz atıp, neler yanlış olmuş bir kontrol edeyim.

TANER
*

H. Ö.

« Yanıtla #39 : Ocak 15, 2009, 20:08:11 »
Mehmedim VE sevgili Taner Kaptanım; muhteşem bir hizmet. Sağolun varolun. Ukalalığımı hoş görürseniz şayet, terminelojiye ufak bir katkıda bulunmak isterim. Şu ana kadar birçok denizcilikle ilgili yayında ve hatta usta denizcilerin dilinde, bağ ve düğümler bahsi sözkonusu olduğunda, başlık genelikle şöyle olur:"Gemici Düğümleri" veya "Gemici Bağları".

Şimdi ne fark var diyeceksiniz. Efendim; "gemici düğümü" olmaz der eskiler (mesela babam). Gemici Bağı olur. Düğüm, gemicinin atamadığı, yani yanlış atıp beceremediği bağın adıdır.

Sözün özü. Atarsan bağ olur, atamazsan düğüm olur.

Bağların iki türü vardır, gemici bağları, balıkçı bağları. Gemici düğümü yada balıkçı düğümü yoktur. Gelişine atılmış, kuralına uyulmadan yapılmış her bağ düğümdür.

Naçizane babamdan gelen beylik bir bilgiydi, Çok mu önemli tabiki değil. İsteyen istediğini der, maksadını yerine getirmiş ise söz, gerisi güzap...

Mehmedim, hani belki yanlış biliyorumdur, son bağ olan kazık bağı bana anele bağından pek farklı gelmedi. Ama dedimya yanlış biliyorumdur belki.

Emeğinizi helal ediniz arkadaşlar çok büyüksünüz.

Sevgiyle, selametle  
*

T. Ö.

« Yanıtla #40 : Ocak 15, 2009, 20:28:15 »
Hüsamettin korsanım,

İyiki yazıyorsunuz, yorum yapıyorsunuz. Mehmet' in dediği gibi aksi takdirde gelişim nasıl olabilirdi ki ?
Terminoliji ve teknik bilgi ile ilgili konuların cevaplarını Mehmet' e bırakıyorum.

Sevgili HakanE' m, evet kontrast atlamaları dediğin şeyi gördüm.
Benim evdeki orjinal görüntüde bu problem yok.
Internete yükledikten sonraki görüntüde oluşmuş.
İlkine göre ikinci video biraz daha hareketli, belki ondan da olabilir. Çaresine bakmaya çalışıyorum.

TANER
*

N. Ö.

« Yanıtla #41 : Ocak 15, 2009, 21:52:43 »
Mehmet, Taner ve Erol Korsanlar,

Ellerinize sağlık, görsel ve türkçe olması kulüpteki çocuklarımın çok hoşuna gitti. Ağabeylerinin ellerinden öpüyorlar.
*

T. Ö.

« Yanıtla #42 : Ocak 15, 2009, 21:59:40 »
Neco Korsanım,

Ne mutlu bize...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER
*

N. K.

« Yanıtla #43 : Ocak 16, 2009, 16:03:52 »
Elinize, emeginize saglik. Ayrica vakit ayirip caba sarfettiginiz icin de ayrica tebrik ederim.
Bir onerim var acaba BDP etkinliklerini de kaydedip boyle bir video yapilmasi mumkun olur mu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap giden var gidemeyen var, istek var zaman yok vs vs vs...

Nisan
*

c.

« Yanıtla #44 : Ocak 16, 2009, 16:46:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Elinize, emeginize saglik. Ayrica vakit ayirip caba sarfettiginiz icin de ayrica tebrik ederim.
Bir onerim var acaba BDP etkinliklerini de kaydedip boyle bir video yapilmasi mumkun olur mu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap giden var gidemeyen var, istek var zaman yok vs vs vs...

Nisan

uyyy süpper fikir... Bir dahaki etkinliğe ben tam donanımlı cevat kelle modunda geleyim...
video kamera, fotoğraf makinası, tripod filan falan... hepisini getireyim.
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2009, 16:47:54 Gönderen: Cenk Esener »