0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E. V.

Kiralık tekne ile tatil..
« : Kasım 19, 2020, 09:08:44 »
Merhaba değerli kaptanlar.

Fasılalı olarak beş sezon mürettebatsız (bareboat) olarak kiraladığımız yelkenlilerle tatil yaptık. Hepsinde de güzel Hisarönü körfezindeydik. Bu sene, çok dikkat çekici bir kalabalık ve tekne bolluğu/çeşitliliği vardı. Yabancı neredeyse hiç yoktu. Pandeminin getirdiği endişeler ve kısıtlılık sebebiyle, sanırım bir çok kişi hem yurt içinde kaldı, hem de teknelerde nispeten karantina koşullarına daha yakın bir tatili tercih etti sanırım.

Kalabalığın getirdiği sıkıntılar da yok değildi tabii...

Bu deneyimlerimizden hareketle, kiralık tekne işinin "müşteri" tarafını anlatmaya çalıştığım blog yazım bu linkte:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir haftalık tatilimizden kısa kesitler içeren video da burada:

Selametle...

*

C. G.

Ynt: Kiralık tekne ile tatil..
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2020, 13:28:32 »
Mehmet Emre kaptan,
Emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş.Çekimler de çok güzel.
Pruvan neta olsun. Selam ve sevgiler.

*

M. K.

« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2021, 20:12:24 »
Merhabalar kaptanım, yeni uygulamalı dersler alıyorum ve bu yaz bir tekne kiralamak istiyorum. Ama daha çok 7-8mt boyunda tekne kiralamaya cesaret edebilirim gibi geliyor. Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Selamlar..

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2021, 20:31:03 »
Hangi bolgede kiralamak istiyorsunuz. Ne kadar süre ile

*

M. K.

« Yanıtla #4 : Nisan 11, 2021, 23:46:54 »
Aslında bölgeden çok ilk kiralamamı sağ salim gerçekleştirmek niyetindeyim kaptanım. Biraz da gördüğüm kadarı ile en az 1 er haftalık kiralamalar yapılıyor. Ben se 1- 2 gün olarak ilk planımı yapıyorum. Genelde tatilimi Fethiye taraflarında geçiriyorum ama yine de yer konusunda esnek olduğumu söyleyebilirim. Selamlar

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2021, 00:36:38 »
Sanırım! bir süreç teknelerimize gidemiyeceğiz..
Durum onu gösteriyor!
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2021, 00:41:37 »
Bunlar Ramazanda tam kapanma ilan edecekler sanırım!
Yaparlarsa bana göre de doğru olur...
*

M. T.

« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2021, 02:06:42 »
Merhabalar kaptanım, yeni uygulamalı dersler alıyorum ve bu yaz bir tekne kiralamak istiyorum. Ama daha çok 7-8mt boyunda tekne kiralamaya cesaret edebilirim gibi geliyor. Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Selamlar..

Budget Sailing Gocek’ten... Aloa 27 ya da Aloa 27 SC , tercihen SC.
*

M. K.

« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2021, 23:46:05 »
Teşekkürler Meriç kaptan...
*

O. Y.

« Yanıtla #9 : Mayıs 11, 2021, 16:42:24 »
..............
Arkadaşlar bu yıl Marmaris merkezli yelkenli (30 feet ..) kiralamak için araştırma yapıyorum. sahibinden.com ve/veya Marmaris merkezli firmalara baktığımda kiralama ücretleri çok yüksek. Bu konuda önerileriniz varsa lütfen.
saygılar.
*

S. K.

« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2021, 00:01:46 »
Fiyatlar yüksek değil; euro çok yüksek Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yoksa liste fiyatları da indirim oranları da 4 yıldır (euro bazında) aynı...

Önerim: asla kaçak chartercılardan, ticari kaydı, ticari kaskosu falan olmayan tekne kiralamayın... Bakım-tutum kira içi teknik servis bir yana; manitu korusun bir kazada depozitonuzu (kasko muafiyet tutarını yani) yakmak bir şey; 200K€ teknenin hatta belki kazaya karışan diğer 200K€'luk teknenin de tüm sorumluluğunu almak başka birşey...
*

İ. S.

« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2021, 06:03:51 »
Merhaba değerli kaptanlar.

Fasılalı olarak beş sezon mürettebatsız (bareboat) olarak kiraladığımız yelkenlilerle tatil yaptık. Hepsinde de güzel Hisarönü körfezindeydik. Bu sene, çok dikkat çekici bir kalabalık ve tekne bolluğu/çeşitliliği vardı. Yabancı neredeyse hiç yoktu. Pandeminin getirdiği endişeler ve kısıtlılık sebebiyle, sanırım bir çok kişi hem yurt içinde kaldı, hem de teknelerde nispeten karantina koşullarına daha yakın bir tatili tercih etti sanırım.

Kalabalığın getirdiği sıkıntılar da yok değildi tabii...

Bu deneyimlerimizden hareketle, kiralık tekne işinin "müşteri" tarafını anlatmaya çalıştığım blog yazım bu linkte:

Bir haftalık tatilimizden kısa kesitler içeren video da burada:

Selametle...

Mehmet Emre korsanım videonuz gizlilik ayarlarından dolayı seyredilemiyor. bilginize.
*

M. E. V.

« Yanıtla #12 : Mayıs 13, 2021, 00:28:08 »
Alıntı

Mehmet Emre korsanım videonuz gizlilik ayarlarından dolayı seyredilemiyor. bilginize.

Evet bir düzenleme sorunu olmuş, hallettim.

Selamlar...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi