0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ş.

Ynt: Bunu İzlemişmiydiniz ?
« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2019, 12:45:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Halat kurt ağzından girecek, koç boynuzunun başa yakın tarafından ve deniz tarafından volta edilmeye başlanacak.

Aynen , ilk başlangıcı doğru yapmak lazım yoksa ya sıkışır ya fazla sekiz atmak zorunda kalınır

*

N. D.

« Yanıtla #16 : Mayıs 29, 2019, 16:09:48 »
Bu gün (29.05.2019) saat 14:30 gibi Trabzon 100.Yıl Balıkçı Barınağımıza  " Bodrum Marina" isimli yelkenli tekne giriş yaparak . Barınağımızda demirli "Sümerkan" yelkenlisinin yanına kıçtan kara oldu. Teknede Alay sancağı donaltılmış (!) , ve "Atam izindeyiz , Özde " pankartı açılmıştı. Sanırım 19.Mayıs etkinlikleri çerçevesinde Samsuna gelen , Orada bizim Salih Kaptanımızla tanışan bir aile idiler ve Karadeniz turunu uzatarak Salih kaptanı ziyarete geldiler.

&feature=youtu.be

*

N. D.

« Yanıtla #17 : Haziran 09, 2019, 22:13:56 »
Hala keşfetmeyenler için ; Yelkenciliğin belgeseli niteliğinde muhteşem maceralar bu bölüm ile başlıyor .

*

N. D.

« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2019, 21:23:59 »
İlk maceranın ikinci bölümü , Namestenin tranferi /2

*

N. D.

« Yanıtla #19 : Haziran 12, 2019, 18:03:56 »
İkinci macera , Can Hakan Karaca kaptan arkadaşları galerici Musa beyin Beneteausunu Antalyaya getirmek için Fransaya port Napeleona gidiyorlar . Ekipte kaptanı derya rahmetli Yusuf Dino , Musa beyin doktor arkadaşı ve Can Hakan Kaptan var . Yine imrenilecek arkadaşlık , dalgalı denizler , keyifli seyirler var . Fransadan Antalyaya ... Beyaz inci ilk bölüm ...

*

N. D.

« Yanıtla #20 : Haziran 14, 2019, 21:27:39 »
Beyaz İnci 2. Bölüm , Musa beyin Sense 50si Patras -Antalya arasını kat ediyor , korint kanal geçiliyor ...

*

S. K.

« Yanıtla #21 : Haziran 16, 2019, 23:55:16 »
Şu videoları izleye izleye la belle historie şarkısından kusma kıvamına gelmiştim bir ara...

Bilmediğim kurallar var sanırım:

Transfer Anayasası m.1: Fransız sularında La Belle Historie, İtalyan sularında Laciatemie Cantare, Ouzo-zone içinde Mia pista fosforo dışında şarkı dinlemek yasaktır; aksi durumda Poseidon müdahale edip işleri shit'e sardırır...

...gibi...
*

N. D.

« Yanıtla #22 : Haziran 17, 2019, 00:48:50 »
Gökte ararken yerde buldum ! Sağolun Sedat bey ben de acaba ne söylüyor ? Azıcık Fransızcam yok ki çözüp de arayayım. Sayenizde indirdim şimdi , ne diyor anlamıyorum ama harika bir melodi , La Belle Historie ...
Gelelim transfer konusuna , ben Can Hakan beyin videolarından başka sadece 2-3 tane daha bulabildim. Bildiğiniz videoların linkini ekleyebilirseniz çok makbule geçecek tarafımdan . Teşekkürler ,selam ve saygılarla ...
*

N. D.

« Yanıtla #23 : Haziran 20, 2019, 18:45:46 »
DIY Salt-Water Survival Bottle (Compact Desalination Kit)

Basit Su Yapıcı

*

N. D.

« Yanıtla #24 : Haziran 30, 2019, 13:26:35 »
Can Hakan Karaca Kaptan bu defa arkadaşlarıyla birlikte Barcelonaya gidiyorlar , Barcelonada mimar Gaudinin eserleri geziliyor. Dönüşte Ersoy beyin Beneteau Ocanisi teslim alınıp maceralı bir yolculuktan sonra Antalyaya getiriliyor. Ekipte Can Hakan Karaca  kaptan , Memet Hamamcıoğlu Kaptan , Merhum Kaptanıderya Yusuf Dino , Tekne sahipleri Ersoy bey ve Oğlu Sertan var. Zevkle izlenebilecek belgesel tadında bir transfer videosu ...   Maral 1

« Son Düzenleme: Haziran 30, 2019, 13:38:26 Gönderen: Nevzat Doğru »
*

N. D.

« Yanıtla #25 : Temmuz 05, 2019, 18:54:03 »
Bu da 2. bölümü ;

Maral 2

&t=2433s
*

N. D.

« Yanıtla #26 : Temmuz 07, 2019, 11:11:09 »
Spring Seyir Defteri 1
Can Hakan Karaca kaptan ve arkadaşları bu defa da Can Hakan Kaptanın Lagon sınıfı katamaranını teslim almak üzere Fransanın  Atlas Okyanusu tarafındaki Nantes şehrine uçuyorlar . Nantesden Okyanus kıyısındaki  D'olonne kasabasına geçen ekibe burada ünlü dağcı Nasuh Mahruki de katılıyor .Bu ilk bölümde katamaranın teslim alınması , yol hazırlıkları var . İkinci bölümden itibaren yola çıkacak olan ekibimiz Atlas Okyanusu kenarından Biscay körfezini , Portekizi ardından ,İspanya kıyılarını aşıp CebeliTarıktan giriş yaparak Antalyaya kadar gelecekler. İzlemesi oldukça keyifli harika maceralar ...

&t=255s
*

A. Y.

« Yanıtla #27 : Temmuz 09, 2019, 10:21:38 »
Denizin sakinliği de güzel, hırçınlığı da güzel.. ikisinden de zevk almak lazım.. Birisine iyi, birisine kötü diye bakmamak lazım..
Deniz biraz kadına benzer, her halinden hoşlanmak lazım..

Guzel bir esref vaktinde bu cumleler dokuldu agzindan Yusuf Dino nun..

Hakikatten cok kaliteli bir insanmis.. Basit ve duru olmak esasen cok zordur.. Misliyle bilgi, yetenek, tecrube, vizyon sahipliligi gerektirir ki ne ego kalmis, ne hirs, ne kotuluk ne de baska bir olumsuzluk.. Boyle dolu ve bulundugu yere yasam getiren, etrafindaki kisileri yukselten insanlarin vefatlarina da ayri bir uzuluyorum..
*

N. D.

« Yanıtla #28 : Temmuz 09, 2019, 11:31:31 »
Ben internetten araştırdım.Rahmetli  Yusuf Dino Ankaralı bir mimarmış . Sanırım çok iyi Fransızca biliyormuş (belki İngilizce de) Hakan beyden önce de yelkenciliği ve tekne transferleri varmış . Videolarda hiç bahsedilmiyor ama sanırım felç geçirmiş , geçirdiği felçin izleri ağız ve yüzünden belli oluyor  son iki teknenin transferini felçli yönetmiş , Son transferi olan Spring den bir yıl kadar sonra da vefat etmiş . "Baki kalan hoş bir seda ..."  Allah rahmet eylesin.
*

N. D.

« Yanıtla #29 : Temmuz 09, 2019, 11:32:59 »
Bu da Spring transferinde 3. ve son bölüm ;

&t=352s